Tris sūnus auginanti Gintarė Songailė: „Stiprinti ryšį su savo atžalomis tėvams reikėtų per žaidimus“

Gintarė Songailė / OKTO Photography nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-07 09:33
​​​​​​​Atliktų mokslinių tyrimų duomenimis, mama šeimoje yra pagrindinis asmuo, atsakingas už visą namų buitį. „Mamos taip pat gali būti neprilygstamos ir pašėlusios žaidimų partnerės“, – sako ir tris sūnus auginanti Gintarė Songailė, kurios moto – vaikams reikia ne per daug žaislų, o daugiau laiko kartu su tėvais.

Žaislų gamintojai „Mattel“ nori paskatinti mamas aktyviau įsitraukti į žaidimus su savo vaikais, o ypatingai stiprinti ryšį su sūnumis.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Socialinė žinutė

Mamos vairuojamas automobilis nevaldomu greičiu skrieja gatve, jai kelią pastoja trūkęs hidrantas. Vairuotoja apsisuka 180 laipsnių kampu ir išvengia avarijos. Netrukus iš priešais važiuojančio sunkvežimio išbyra didžiulės statinės... Mama bando išvengti jų, kad neatsitrenktų į priekinį automobilio stiklą. Staigus posūkis. Mamai prieš akis atsiveria kelias į bedugnę. Ant galinės sėdynės sėdintis jos ikimokyklinio amžiaus sūnus sudvejoja, ar jiems pavyks? Bebaimė vairuotoja nusprendžia rizikuoti ir paspaudžia greičio pedalą – automobilis pakimba ore, kol galiausiai jį pasiglemžia praraja...

Šis epizodas ne iš įtempto siužeto filmo. Tai populiaraus žaidimo kūrėjų inicijuotas socialinis klipas, kuriuo siekiama iliustruoti glaudžius motinos ir sūnaus santykius. 60 sekundžių klipe užkoduota žinutė, kad sūnums su mamomis žaidimų kambaryje gali būti taip pat smagu kaip ir su tėčiais.

Ryšį stiprina per žaidimus

Atliktų mokslinių tyrimų duomenimis, mama šeimoje yra pagrindinis asmuo, atsakingas už visą namų buitį. Prieš keletą metų atliktų tyrimų duomenimis, Lietuvoje vaikai gauna ypač mažai tėvų dėmesio – vidutiniškai 7 minutes per dieną. Garsiausi pasaulyje žaislų gamintojai siekia pakeisti tokią liūdną situaciją ir nori paskatinti tėvus aktyviau įsitraukti į žaidimus su savo vaikais.

Tris sūnus auginanti marketingo direktorė Gintarė Songailė sutinka, kad stiprinti ryšį su savo atžalomis tėvams reikėtų per žaidimus.

„Vaikams žaidimas – tai erdvė, kur jie ne tik smagiai praleidžia laiką, bet kur tobulėja, kur yra lavinama jų vaizduotė ir begalės kitų savybių. Todėl manau, kad kiekviena mama neturėtų praleisti galimybės tuo keliu eiti kartu, kai kuriais momentais tiesiog pasinerti su vaiku į kelionę po jo fantazijos pasaulį, o kartais net surasti galimybę vaikui pateikti naują informaciją, formuoti svarbias vertybes“, – sakė G. Songailė.

Siekia pakeisti tėvų suvokimą

Žaislų gamintojai įsitikinę, kad būtent per žaidimus tėvams reikėtų stiprinti ryšį su atžalomis. Žaismingą socialinį vaizdo klipą inicijavę „Hot Wheels“ žaidimo kūrėjai pabrėžia, kad jų misija yra pakeisti tėvų suvokimą, kad su sūnumis mašinėlėmis gali žaisti tik tėvai, o su dukromis žaisti barbėmis gali tik mamos.

Šiais metais populiariausių pasaulyje žaislų gamintojai savo reklamos biudžetą padidino beveik trečdaliu tam, kad galėtų paremti iniciatyvą, skatinančią mamas žaidimų aikštelėje daugiau laiko praleisti su sūnumis ir drauge turėti įdomios juos vienijančios veiklos.

Pasak žaislų gamintojų, šiais laikais jau išsitrynusi riba tarp mergaitiškų ir berniukiškų žaislų. Šiuolaikiniai tėvai sutelkia visą dėmesį į žaislo paskirtį, padedančią jų vaikams tobulėti. Pasak apklausų, tėvai atžaloms ieško žaidimų, kurie sustiprintų mažųjų įgūdžius, tarpusavio pasitikėjimą, skatintų mąstymą, mokytų strategijos ir vystytų kitus gebėjimus.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai