Sportas su treneriu nedidelėse grupėse – kas tai?

Sportas. / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-11-15 15:43
Prieš daugiau nei metus kai kuriuose sporto klubuose atsirado galimybė rinktis „S“ treniruotes. Tai – užsiėmimai su asmeniniu treneriu nedidelėse grupelėse nuo dviejų iki penkių žmonių. Kokie yra šios treniruotės privalumai? Kokių tikslų jose galima pasiekti?

Kaip ir asmeninės treniruotės, treniruotės „S“ grupėje yra skirtos tiems, kurie nori individualesnio profesionalo dėmesio ir turi konkretų tikslą, pavyzdžiui, atsikratyti nereikalingo riebalų sluoksnio arba priaugti raumenų masės.

„Grupinės treniruotės, kurios šiandien yra labai populiarios, ne visada leidžia pasiekti norimą rezultatą, o individualios treniruotės gali netikti dėl finansinių priežasčių ar motyvacijos trūkumo“, – priežastis, paskatinančias sportuojančius burtis į treniruotes mažesnėse grupėse, atskleidžia sporto ir sveikatingumo centro „Impuls“ trenerė Justina Juzelskaitė.

Anot jos, tokio tipo treniruotės gali būti ir finansiškai patrauklesnis, ir tam tikrais atvejais efektyvesnis būdas treniruotis. „Paprastai šias treniruotes renkasi draugai, poros, giminės, kolegos arba į bendrus užsiėmimus vaikštantys to paties klubo nariai. Įdomu yra tai, kad sportas gali suvesti net ir vienas kito beveik nepažįstančius žmones“, – pasakoja trenerė.

Dalydamasi asmenine patirtimi, ji pasakoja, jog su vienomis klientėmis, kurioms pasiūlė išmėginti treniruotes „S“ grupėje, tapo artimomis draugėmis. „Šiandien jau ne tik treniruojamės kartu, bet ir susitinkame ne sporto klube – kartu keliaujame, susitinkame po darbų“, – įspūdžiais dalijasi J. Juzelskaitė.

Geriausia, kai tikslai vienodi

Ar svarbu, kad grupelė žmonių, nusprendusių lankyti treniruotes „S“ grupėje, turėtų vienodą tikslą? J. Juzelskaitės teigimu, sutampantys interesai yra privalumas, nes visi dalyviai atlieka tą pačią veiksmų seką, laikosi daugiau ar mažiau tapataus mitybos plano.

Vis dėlto bendri tikslai nėra būtina treniruočių mažesnėje grupėje sąlyga. „Sportuoti gali ateiti ir vyras su žmona, turintys kiek skirtingus tikslus, tačiau norintys treniruotis, praleisti laiką kartu. Manau, kad geras asmeninis treneris visada ras išeitį, ir treniruotės bus efektyvios visiems jos dalyviams.“

Šiandien patys klubai, atsižvelgdami į klientų poreikius, inicijuoja treniruotes „S“ grupėse. Jos gali būti skirtos suburti tiek lieknėjančius ar auginančius masę, tiek ir nėščiąsias arba motinas su vaikais.

Optimalūs krūviai

„Optimaliausia nedidelėse grupėse treniruotis 2–3 kartus per savaitę. Žinoma, papildomai visada galima eiti į dideles grupines treniruotes, baseiną, rinktis kardiokrūvį“, – teigia J. Juzelskaitė.

Priklausomai nuo klientų tikslų ir poreikių, šios treniruotės gali vykti tiek treniruoklių ar aerobikos salėje, tiek ir funkcinėse zonose.

Ar yra tinkamas (ar netinkamas) paros metas treniruotei? „Žinoma, nuovargis po darbo turi įtakos savijautai. Tačiau didelė dalis žmonių negali prisiversti keltis anksti ryte prieš darbą ir jie eina sportuoti tada, kada gali“, – atsako pašnekovė. Jos požiūriu, treniruotės efektyvumas priklauso nuo trenerio mokėjimo parinkti tinkamą krūvį, kurio reikia būtent tą dieną.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai