Skandalas „Eurovizijoje“: nesąžiningai balsavo šešių šalių komisijos – jos diskvalifikuotos

„Eurovizijos“ 2022 m. finalas Turine / Scanpix nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
AA

66-oji „Eurovizija“ neapsiėjo be skandalų. Sekmadienio naktį dainų konkurso organizatoriai išplatino pareiškimą, kuriame teigiama, kad šešių šalių žiuri balsavimuose buvo nustatyta pažeidimų. Nusižengusios komisijos diskvalifikuotos, o jų balsai pašalinti ir pakeisti pagal nustatytą sistemą išvestais vidurkiais.

„Euroviziją“ transliuojanti Europos transliuotojų sąjunga (EBU) naktį iš šeštadienio į sekmadienį, kai Turine vyko 66-ojo konkurso finalas, prabilo apie neskaidrius šešių šalių komisijos narių balsus.

Šie pažeidimai turėjo įtakos antrojo pusfinalio ir finalo rezultatams. Susiklosčius tokiai situacijai, rengėjai neskaidrių balsų nutarė neužskaityti ir juos pakeisti kitais pagal taisyklėse numatytą sistemą – nesąžiningai balsavusios šalių komisijos buvo diskvalifikuotos.

„Europos transliuotojų sąjungos (EBU) visos Europos balsavimo partneriui atlikus žiuri balsavimo analizę po 2022 m. „Eurovizijos“ dainų konkurso antrojo pusfinalio antrosios generalinės repeticijos, šešių šalių balsavimuose buvo nustatyti tam tikri pažeidimai.

Siekdama laikytis konkurso balsavimo instrukcijų, EBU kartu su balsavimo partneriu apskaičiavo kiekvienos atitinkamos šalies pakaitinį bendrą rezultatą tiek antrajame pusfinalyje, tiek didžiajame finale (apskaičiuota remiantis kitų šalių, kurių balsavimo modelis buvo panašus, rezultatais).

Šį procesą pripažino nepriklausomas balsavimo stebėtojas.

EBU itin rimtai vertina bet kokius įtariamus bandymus manipuliuoti balsavimu „Eurovizijos“ dainų konkurse ir turi teisę pašalinti tokius balsus pagal Oficialias balsavimo instrukcijas, neatsižvelgdama į tai, ar tokie balsai gali turėti įtakos balsavimo rezultatams ir (arba) baigčiai“, – teigiama EBU išplatintame pranešime.

Nors organizatoriai patys konkrečiai neįvardijo, kurių šešių šalių nacionalinės žiuri buvo nušalintos nuo „Eurovizijos“, portalas escxtra.com rašo, kad tai – Azerbaidžanas, Sakartvelas, Juodkalnija, Lenkija, Rumunija ir San Marinas.

Būtent jų žiuri nariai nėra nurodyti oficialiame „Eurovizijos“ puslapyje, priešingai nei kitų valstybių.

Teigiama, kad būtent dėl minėtos priežasties šių šalių balsus per finalo transliaciją perskaitė EBU vykdomasis konkurso prižiūrėtojas Martinas Österdahlis, o ne valstybių deleguoti pranešėjai.

„Eurovizijos 2022“ finalas Turine (59 nuotr.)
+53
„Eurovizijos“ nugalėtojai ukrainiečiai „Kalush Orchestra“ (22 nuotr.)
+16
Skaitykite daugiau