„Eurovizijos“ atlikėjai sulaužė taisyklę: „Kalush Orchestra“ pasiuntė žinutę, palaikė ir kiti

„Kalush Orchestra“ „Eurovizijos“ finale / Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Šeštadienio vakarą Turine vykstant „Eurovizijos“ finalui neapsieita be netikėtumų. Nors dainų konkurso organizatoriai ne vieną atlikėją buvo įspėję dėl to, kad pasirodymų metu ir po jų nereikštų palaikymo Ukrainai, traktuodami tai kaip neva „politinį gestą“, finalo metu šios tasyklės kai kurių atlikėjų buvo sulaužytos.

„Eurovizijos“ konkurso scenoje šiemet atlikėjams buvo griežtai uždrausta reikšti palaikymą Ukrainai. Jie ne tik negali sakyti „Slava Ukraini“, bet ir segėti Ukrainos vėliavų ar kitos simbolikos pasirodymo metu.

Vis dėlto ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“ nusprendė nepraleisti progos paskleisti svarbios žinutės ir sulaužė taisykles. Po savo pasirodymo grupės vokalistas, reperis Olehas Psiukas kreipėsi į susirinkusius ir dainų konkurso žiūrovus.

„Prašau, padėkite Mariupoliui, padėkite „Azovstal“ gynėjams – dabar!“ – scenoje užtikrintai sušuko „Kalush Orchestra“ vokalistas O.Psiukas.

Kaip transliacijos metu komentavo Ramūnas Zilnys, jei „Kalush Orchestra“ būtų ištarę šiuos žodžius anksčiau – per repeticiją ar pirmąjį pusfinalį, grupė galėjo būti pašalinta iš konkurso.

Tačiau dauguma supranta, kad situacija, kai šalyje vyksta kruvinas karas, o atlikėjai scenoje negali reikšti savo pozicijos ir apie tai kalbėti, yra skaudi ne tik „Kalush Orchestra“ nariams.

„Kalush Orchestra“ „Eurovizijos“ finale / Scanpix nuotr.

Po savo pasirodymo palaikymą Ukrainai nusprendė išreikšti Vokietijos atstovas Malikas Harris. Atlikęs dainą, jis pasirodymo pabaigoje į viršų iškėlė gitarą, ant kurios nugarėlės buvo užklijuotas Ukrainos vėliavos lipdukas su žodžiu „taika“.

Taisyklių nusprendė nesilaikyti ir Islandijos atstovės, trys seserys „Systur“.

„Mes tave mylime, Ukraina“, – po savo pasirodymo iškėlusios iš rankų suformuotas širdeles sušuko jos.

Nežinia, kaip į tai reaguos „Eurovizijos“ organizatoriai, kurie skelbia, kad šis konkursas yra apolitiškas ir negali reikšti pozicijos net šiuo metu, kai Rusija kariauja Ukrainoje.

Vokietijos atstovas „Eurovizijoje'22“ Malikas Harris / EBU nuotr.
Islandijos atstovės „Eurovizijoje'22“ „Systur“ išreiškė palaikymą Ukrainai / Scanpix nuotr.

Audrius Giržadas anksčiau yra teigęs, jog pirmą kartą paskaitęs „Eurovizijos“ scenarijų stebėjosi, jog jame nei vienu atviru žodžiu ar sakiniu nėra užsiminta apie karą Ukrainoje.

„Labai apskritai pasakyta, kad muzika mus vienija ir mums to labai reikia ir viskas. Konkursas save pozicionuoja kaip visiškai nepolitinį ir visų prašo ir reikalauja, kad nebūtų jokių politinių pareiškimų scenoje.

Bet jeigu atvirai, tai, mano nuomone, EBU, priimdama sprendimą dėl Rusijos išmetimo iš konkurso, nors ir su mūsų daugumos šalių, kurie siuntė raštus, spaudimu, išsakė savo poziciją. O dabar taip staiga viską nuleisti negirdom ir nematom, švelniai pasakius, skamba keistai.

Manau, kad, jeigu šalys būtų išsikėlę daugiau Ukrainos vėliavų, niekas galvų nebūtų nukapojęs”, – sakė A.Giržadas.

„Eurovizijos 2022“ finalas Turine (59 nuotr.)
+53
Skaitykite daugiau