„Kalush Orchestra“: apie mamos Stefanios žinutę po pergalės ir istorinį balsavimą „Eurovizijoje“

„Eurovizijos“ nugalėtojai ukrainiečiai „Kalush Orchestra“ spaudos konferencijoje / Scanpix ir L.Balandžio nuotr.
„Eurovizijos“ nugalėtojai ukrainiečiai „Kalush Orchestra“ spaudos konferencijoje / Scanpix ir L.Balandžio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-05-15 04:24
AA

Sekmadienio naktį paaiškėjo, kas 2022-aisiais nugalėjo didžiausiame Europos dainų konkurse. Pergalė ir „Eurovizijos“ trofėjus – stiklinis mikrofonas – atiteko ukrainiečių grupei „Kalush Orchestra“. „Norime padėkoti ukrainiečiams ir visiems žmonėms aplink pasaulį, kurie leido pasiekti šią pergalę. Mums tai reiškia labai daug. Slava Ukraini!“ – po nuaidėjusio finalo spaudos konferencijoje sakė grupės lyderis Olehas Psiukas.

Iškart po „Eurovizijos“ finalo dainų konkurso nugalėtojai „Kalush Orchestra“ nariai atidavė duoklę spaudos konferencijoje. Joje buvo praneštas jaudinantis dalykas, kad 66-oji „Eurovizija“ įeis į istoriją: per visus metus nei viena šalis nebuvo surinkusi tokio palaikymo iš žiūrovų balsų, kaip šiemet surinko Ukraina.

Grupės lyderis reperis Olehas Psiukas išliko santūrus, tačiau neslėpė džiaugsmo ir dėkingumo už grupę „Kalush Orchestra“ balsavusioms šalims bei jų žmonėms. 

„Bet kokia pergalė Ukrainai šiomis dienomis yra labai svarbi. Rusija nori sunaikinti ir ukrainietišką kultūrą, o mes nerime parodyti kad ji gyva, kad turime labai unikalių dalykų“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo O.Psiukas.

Spaudos konferencijoje vienas pirmųjų nuskambėjo kiek provokuojantis klausimas apie tai, kas galėjo lemti grupės pergalę – karo situacija šalyje ar gera daina.

„Ši daina yra „Eurovizijos“ topuose, taip pat ji jau tapo populiari ir kitose platformose. Žmonės jos klausosi įvairiose šalyse, tad man gera žinoti, kad ji skamba plačiai, o tai reiškia kad „Stefania“ žmones palietė“, – atsakė reperis.

Apie savo mamą Stefanią dainą sudainavęs O.Psiukas dar nespėjo po pergalės paskambinti jai, tačiau atskleidė, kad žinutę jau parašė ir sulaukė jautraus atsako:

„Ji atrašė, kad manimi be galo didžiuojasi ir yra laiminga“, – pasidalijo Olehas.

Vienas žurnalistas pieš užduodamas klausimą prasitarė, kad vos už kelių dienų O.Psiukas švęs 28-ąjį gimtadienį. Ta proga visi susirinkę iš anksto jam sudainavo „Su gimimo diena“ dainą angliškai.

Paklaustas, ką veiks savo gimimo dieną, gegužės 16-ąją, Olehas atsakė paprastai: „Būsiu kelyje, autobuse ar kažkur. Kitą dieną susitiksiu su savo mergina, mama ir žmonėmis, kurie man artimi“.

„Eurovizijos“ nugalėtojai ukrainiečiai „Kalush Orchestra“ spaudos konferencijoje / Luko Balandžio nuotr.

Konferencijos metu taip pat nuskambėjo klausimas, ką grupės „Kalush Orchestra“ nariai veiks sugrįžę į Ukrainą, kur vyksta karas.

Laimėjome pirmąkart, tad nežinome kas laukia. Bet kaip ukrainiečiai mes esame pasiruošę sugrįžę už savo šalį kovoti tiek, kiek reikės“, – ryžtingai sakė grupės nariai.

Reperis Olehas taip pat užsiminė, kad dvi savaitės Turine buvo itin įtemptos, kadangi su grupe jautė didžiulį atsakingumą atstovauti savo šaliai tokiu metu, o tuo pačiu buvo sunku ir žinant, kad mylimi žmonės nėra saugūs.

„Būti su jais man geriau, nei būti kažkur kitur“, – atviravo jis.

2022-ųjų „Eurovizijos“ nugalėtojai ukrainiečiai „Kalush Orchestra“ / Scanpix nuotr.

O.Psiukas sulaukė klausimo ir apie po pasirodymo pasakytą frazę „Prašau, padėkite Mariupoliui, padėkite „Azovstal“ gynėjams – dabar!“. Žurnalistas pasitikslino, kaip galime padėti.

„Mūsų žmonės yra užblokuoti ir apsupti okupantų, nėra jokių koridorių. Ką galite padaryti, tai dalintis informacija, pasiekti kuo platesnę auditoriją, prisibelsti į savo šalių vyriausybes. Jei apie tai parašysit, jau padėsite“, – patikslino reperis ir pridūrė, kad reiktų palaikyti ir Ukrainos kultūrą, sekti įvairius menininkus.

O.Psiukas sulaukė klausimo ir apie tai, kurių šalių pasirodymai jam ir visai grupei patiko labiausiai. Ilgai negalvojęs jis išvardijo šias šalis – Italijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos ir Moldovos.

Galiausiai kelis kartus pasikartojo klausimas apie „Euroviziją“ kitas metais Ukrainoje. Viena žurnalistė klausė apie galimybę dainų konkursą organizuoti svečioje šalyje, tačiau šiuo klausimu grupė buvo griežta – viskas bus organizuojama Ukrainoje. 

„Eurovizijos“ nugalėtojai ukrainiečiai „Kalush Orchestra“ spaudos konferencijoje / Luko Balandžio nuotr.

Taip pat žurnalistai pasidomėjo, ar apie „Euroviziją“ Ukrainoje grupė jau kalbėjo su šalies prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

„Dar neturėjome laiko pasišnekėti su juo, kadangi jis daro svarbius dalykus. Tačiau mes įsitikinę, kad kitais metais Ukraina bus laiminga galėdama jus visus pakviesti į atsinaujinusią šalį. Mes viską padarysime, kad „Eurovizija“ įvyktų naujoje taikioje Ukrainoje. Slava Ukraini!“, – užtikrintai kalbėjo grupės lyderis.

Primename, kad „Eurovizijos“ finale varžėsi 25 šalys: Ukraina, Šveicarija, Armėnija, Islandija, Lietuva, Portugalija, Norvegija, Graikija,  Moldova, Nyderlandai, Belgija, Čekija, Azerbaidžanas, Lenkija, Suomija, Estija, Australija, Švedija, Rumunija, Serbija bei Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija, Italija ir Ispanija.

Lietuvos atstovė Monika Liu su daina „Sentimentai“ užėmė 14-tą vietą.

„Eurovizijos“ nugalėtojai ukrainiečiai „Kalush Orchestra“ (22 nuotr.)
+16