Po viešo Lavrinovičių ir Didžiulių linčo pasisakė Stano: „Ar Jurgis su Erica suprato, ką darė?“

Stanislavas Stavickis-Stano/ Marko Cechanovičiaus nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Ericai ir Jurgiui Didžiuliams viešai pareiškus, kad jie palieka telekomunikacijų bendrovę „Telia“, nes ši reklaminiais veidais pasirinko už seksualinį nusikaltimą teistus brolius Kšištofą ir Darjušą Lavrinovičius, diskusijos visuomenėje netyla jau antra savaitė. Pirmadienį savo nuomonę iššakė dažnai aštrių temų nevengiantis muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano.

Skandalas kilo, kai rugsėjo 14 dieną muzikantai Jurgis ir Erica Didžiuliai, priminę krepšininkų Lavrinovičių teistumą 1999-aisiais dėl išprievartavimo, pareiškė atsisakantys „Telia“ paslaugų. Praėjus dienai po Didžiulių pareiškimo, įmonė paskelbė stabdanti reklamą su broliais. Visuomenė skilo į dvi stovyklas, vieni palaikė Lavrinovičius, kiti – Didžiulių poziciją. Socialiniame tinkle brolių ginti stojo ne tik žinomi žmonės, bet ir teisininkai. O kritikos sulaukę Didžiuliai vėliau išplatino jų poziciją paaiškinantį vaizdo įrašą.

Visuomenė netilo visą savaitę, buvo paviešintas ir brolių Lavrinovičių advokatės laiškas, kur Kšištofas ir Darjušas išsakė savo nuomonę apie šią situaciją. 

Pirmadienį socialiniame tinkle pasisakė ir muzikos prodiuseris, dažnai opias temas paliečiantis Stanislavas Stavickis-Stano.

„Taip lengvai reziumuojat paraėjusią savaitę bei Didžiulius su Lavrinovičiais.
Man atrodo, jei heitas ir neapykanta būtų eksporto preke, Lietuva praėjusią savaitę būtų prekybos lyderė.

Buvo tiek pykčio, kad nors krauk į cisternas ir eksportuok į Kolumbiją, tręšti kokos plantacijas.

Skandalas baigėsi viešu tiek Didžiulių, tiek Lavrinovičių linčiavimu.

Aš vis laukiau kuo skandalas baigsis. Į ką išsirutulios. Išsirutuliavo į patyčiom apsiputojusias feisbuko sienas ir baigėsi viešu tiek Didžiulių, tiek Lavrinovičių linčiavimu.

Įdomu, ar Jurgis su Erica suprato, ką darė? Ar tiesiog išreiškė savo pilietinę poziciją?

Ar vis tik tai buvo sąmoningas visuomenės kurstymas ir neapykantos vienai iš visuomenės grupių skleidimas? O būtent – buvusiems kaliniams.

Tai, kad laisvės atėmino vietose bausmę atlikę žmonės yra diskriminuojami Lietuvoje – faktas. Taip kaip ir LGBT bendruomenės nariai. Ar kitataučiai. Ar moterys patyrusios prievartą.

Nesuprantu aš, kaip Didžiuliai padės prievartos aukoms? Kaip pakeis visuomenės požiūrį? Jie sako – tai reikia daryti kalbant.

Erika dar nuo 2013 metų kalba, kad prievartautojus reikia kastruoti. Savo tekstuose jie neslepia neapykantos ir skaldo visuomenę.

Manau, kad Didžiuliai iš principo nori ir siekia labai gerų dalykų, bet jau tas egocentriškumas ir tos priemonės.
Prievartos ir netolerantiškumo po jų pasisakymo padaugėjo kartais.
Žodžiu...

Broliai labai rimtai finansiškai remia Rimanto Kaukėno vėžiu sergančius vaikus globojantį fondą ir niekada neatsisako padėti.

Nepavyko Ericos ir Jurgio išstojimas.
Labai norėčiau, kad Lavrinovičiai neužsiimtų kaltų medžiokle, bet panašu, kad kito kelio jau nebėra jiems.

Tai gal toks pasiūlymas?
Žinau, kad broliai labai rimtai finansiškai remia Rimanto Kaukėno vėžiu sergančius vaikus globojantį fondą ir niekada neatsisako padėti.

Ir niekada tai reiškia, kad kas kartą, kai į juos kreipiasi, padeda. Kalba apie tūkstančius eurų kasmet ir asmeninį dėmesį iš visų Lavrinovičių šeimos narių sergantiems vaikams.
O taip pat žinau, kad dabar jų šeimos, vaikai, artimieji išgyvena didžiulį stresą ir neviltį...

Galbūt vertėtų atliepti visuomenės užklausai ir prisidėti taip pat ir prie moterų patyrusių smurtą paramos? Pavyzdžiui, yra Motinos ir vaiko krizių centras.

Su neapykanta galima kariauti tik gerumu.
Jūsų jaunystės nusikaltimas kažkam paliko didžiulę, gilią žaizdą. Bet jūsų darbai gali išgydyti tūkstančius žaizdų.“

Skaitykite daugiau