Teisininkė R.Vaičekauskytė siūlo Lavrinovičiams kreiptis į teismą: „Reputacijai padaryta žala“

Rasa Vaičekauskytė ir reklama su broliais Lavrinovičiais / Socialinių tinklų nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-09-16 20:41
Telekomunikacijų bendrovė „Telia“ trečiadienį paskelbė, kad sustabdė savo reklamą su broliais krepšininkais Kšištofu ir Darjušu Lavrinovičiais. Skandalas kilo, kai rugsėjo 14 dieną muzikantai Jurgis ir Erica Didžiuliai, priminę krepšininkų teistumą 1999-aisiais dėl išprievartavimo, pareiškė atsisakantys „Telia“ paslaugų.

Socialiniame tinkle „Facebook“ jau kelias dienas verda arši diskusija: viena stovykla palaiko Didžiulių, kita – Lavrinovičių pusę.

Trečiadienį šį įvykį pakomentavo teisininkė Rasa Vaičekauskytė. Savo komentaru, paviešintu feisbuke, ji pasidalijo ir su Žmonės.lt skaitytojais.

„Ką tik įvykdyta vieša brolių Lavrinovičių diskriminacija? Kokia būtų prokuratūros ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos pozicija Didžiulių atžvilgiu?

Teistumo stigma – visuomenės nuosprendis visam gyvenimui? Iš teisinės pusės tyliai stebėjau brolių Lavrinovičių istorijos atomazgą dėl „Ežio“ reklaminės kampanijos ir žinote, viduje dar tikėjau, kad „Telia“ sugebės atlaikyti spaudimą ir apginti savo pasirinkimą. Tačiau „stuburo“ parodyti nesugebėjo. O gaila...

Net Seimo nariai ir tie pasibaigus teistumui gali kandidatuoti į Seimą, žmonės į darbus eina ir darbdavys neturi teisės nepriimti asmens vien dėl to, kad jis buvo teistas, tai kodėl šiuo atveju broliai negali atstovauti prekės ženklams reklamose? Nes vos 2 dainininkai taip nusprendė? Ar tikrai tai visuomenės balsas? O gal tiesiog vos keletos žmonių absoliučiai nebrandus minčių viešas dėstymas?

Išnykus teistumui ar jį panaikinus, žmogus laikomas neteistu, tačiau visuomenė tai pamiršta. Teistumas nėra įrašas visam gyvenimui. Negana to, juk pasibaigus teistumo terminui arba jį panaikinus asmuo laikoma, kad niekada nebuvo teistas.

Jeigu būtų į mane pasikreipę „Telia“ atstovai, ką jiems būčiau patarusi? Vienareikšmiškai už jų prekės ženklų („Telia“, „Ežys“ ir kt.) reputacijos griovimą padavusi į teismą Didžiulius. Gal net būtų užtekę atlikti visuomenės nuomonės tyrimą ir būtų patvirtinta, kad ir taip aišku – Lavrinovičiai neabejotinai turi visuomenės pasitikėjimą ir simpatiją.

„Todėl nusprendėme stabdyti dabartinę „Ežio“ kampaniją ir toliau besąlygiškai remti saviraiškos laisvės, moterų teisių, lygybės, įvairovės bei nediskriminavimo vertybes bei iniciatyvas“, – teigiama „Telia“ pranešime.

Gerbiamieji, apie ką Jūs kalbate? Toks viešas pareiškimas yra ne kas kita, o be jokios abejonės krepšininkų Lavrinovičių pažeminimas, aiškus stigmos parodymas ir ne kitaip! Ir dar – štai čia, mano nuomone, įvykdėte diskriminaciją aukščiausiu lygiu, koks tik įmanomas!

„Telia“ pareiškė, kad besąlygiškai laikosi teisinės valstybės principų? Tai čia, vadinasi, mums iki teisinės valstybės dar labai toli…“, – rašė R.Vaičekauskytė.

„Ir vertinant šią situaciją, jau dabar keičiu ir aš savo poziciją – gal laikas broliams kreiptis į teismą? Mano manymu, jų reputacijai padaryta akivaizdi žala (o gal ir užsakymų neteko ar neabejotinai neteks) ir atsakovais šiuo atveju jau matau net keletą asmenų! Nepatingėsiu ir surašysiu kreipimąsi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą!“, – tęsė ji.

„O prokuratūra panašu, kad veiklos čia irgi turėtų! Laisvės atėmimas iki 3 metų už šį padarytą „šou“ galbūt padėtų susivokti, kas yra teistumas, kas atsitinka, kai jis išnyksta ir kaip toliau gyventi bei dėlioti savo mintis viešai siekiant (ir net panašu tai darant sistemingai) sutrukdyti asmenims lygiomis teisėmis su kitais dalyvauti darbo ar kitoje veikloje“.

Teisininkės R.Vaičekauskytės įrašas feisbuke:

Ką tik įvykdyta vieša brolių Lavrinovičių diskriminacija? Kokia būtų prokuratūros ir Lygių galimybių kontrolieriaus...

Posted by Rasa Vaičekauskytė teisinės paslaugos on 2020 m. rugsėjo 16 d., trečiadienis

Jurgio Didžiulio įrašas feisbuke:

Mes su Erica labai rimtai žiūrim į seksualinius nusikaltimus ir į smurtą prieš moteris. Už tai nusprendėme palikti Telia...

Posted by Jurgis Didžiulis on 2020 m. rugsėjo 14 d., pirmadienis

Naujausi straipsniai