Nutraukęs atostogas į Lietuvą sugrįžo Remigijus Šimašius: „Nesiruošiu būti muilo operos herojumi“

Remigijus Šimašius ir Teodora Gilma Gylytė
Šaltinis: Žmonės
AA

Rugpjūčio 11 dieną Vilniaus meras Remigijus Šimašius sugrįžo iš atostogų Prancūzijoje tam, kad atsakytų į žiniasklaidos klausimus, pastarosiomis dienomis neraminančius visuomenę. Politikas kalbėjo ne tik apie neseniai įvykusias savo vestuves, bet ir apie buvusius santykius, palietė ir interesų konflikto temą, kuri vis dažniau eskaluojama, nes naujoji Remigijaus žmona Gilma Teodora Gylytė– viena iš architektų įmonės „Do Architects“ įkūrėjų. Ši įmonė bendradarbiavo su Vilniaus miesto savivaldybe.

„Kas dar nežinote, prieš keletą savaičių susituokiau. Man tai – džiugi diena, kai kam – nelabai“, – konferenciją trečiadienį pradėjo R.Šimašius.

Dar liepos 31 dieną jis viešai pranešė apie santuoką su architekte Gilma Teodora Gylyte. Tiesa, kaip paaiškėjo konferencijos metu – kol kas oficialiai sąjunga nėra įteisinta. Pora greitu metu žada susitvarkyti visus dokumentus ir pristatyti juos civilinės metrikacijos skyriui.

Sostinės meras sulaukė klausimų ne tik, kodėl santuoką deklaravo taip greitai, taip pat jo buvo paprašyta patikslinti, kada įvyko skyrybos su buvusia žmona A.Matulaite.

Anot R.Šimašiaus, svarstymai skirtis vyko dar praėjusiais metais, tad jo nutrūkęs ankstesnis santuokinis gyvenimas – niekaip nesusiję su naujais santykiais. 

„Prie galutinio sprendimo skirtis priėjau lapkričio, gruodžio sandūroje. Paskelbiau apie skyrybas gruodį. Jos įvyko kur kas anksčiau. Su Gilma esame pažįstami jau senokai. Negaliu tiksliai pasakyti, kur susitikome pirmą kartą. Gal kokiame viešame renginyje. Artimiau bendrauti pradėjome po Kalėdų. Kodėl taip greitai nusprendžiau tuoktis? Tuo metu, kai supratome, kad mūsų santykiai yra tokie, kuriuos reikia deklaruoti viešai, mąstėme, kaip tai padaryti. Džiaugiuosi, kad priėmėme sprendimą tuoktis. Santuoka buvo greitas, tačiau apgalvotas žingsnis. Visuomenei, man atrodo, dabar yra aiškiau, kas tai per santykiai“, – kalbėjo R.Šimašius. 

Politikas teigė, kad teismo sprendimas ištuokti jį su buvusia žmona Angne Matulaite buvo priimtas birželio 15 dieną. Apie kitą santuoką jis pranešė liepos 31 dieną. Pasak R.Šimašiaus, teiginiai, kad praėjus porai dienų po skyrybų dokumentų sutvarkymo jis susituokė, yra neteisingi. Šiuos teiginius anksčiau išsakė buvusi R.Šimašiaus žmona A.Matulaitė. 

„Nesiruošiu būti muilo operos herojumi“, – į papildomus klausimus apie nutikusią santuoką trumpai atsakė R.Šimašius.

„Kai skauda, manau, parašoma daug dalykų. Tikiuosi, kad bendravimas dėl vaikų bus skaidrus, norėčiau jo nuoširdaus. Žiniasklaidoje savo santykių neaptarinėsiu“, – pridėjo politikas.

Remigijus Šimašius ir Gilma Teodora Gylytė / Socialiniių tinklų nuotr.

Užklupęs dėmesys virsta persekiojimu

Kadangi Gilma Teodora Gylytė – žinoma architektė, natūralu, kad abu tikėjosi galimo dėmesio dėl Vilniaus savivaldybės ir Gilmos įkurtos įmonės „Do Architects“ bendradarbiavimo. Pasak sostinės mero, viskas buvo skaidru, deklaruota ir jokių nutylėjimų nebūta.

„Nesitikėjome tik to, kad tai dalyje žiniasklaidos priemonių taps tarsi persekiojimu. Žinau, kad esame teisūs ir nieko neslepiame“, – kalbėjo meras.

Šiuo metu Prancūzijoje pasilikusiai jo žmonai Gilmai vakar teko vykti į ligoninę. Dar vakar socialiniuose tinkluose R.Šimašius pranešė, kad sušlubavo jos sveikata. Konferencijos metu R.Šimašius patikino, kad šiandien Gilma jau išleista iš ligoninės ir savo sveikata rūpinasi namuose.

„Ne blogiausias scenarijus vystosi. Gilma išleista namo su vaistais ir priežiūra. Žmonės, kurie yra su ja, rūpinasi kol aš grįšiu. Žmogiškai galiu pasakyti, kad stresas daro įtaką. Tą patį kiekvienas galėtų patirti, sulaukęs persekiojimo ženklų ir nepelnytos kritikos. Aišku, nesu gydytojas ir nepulsiu konkrečiai konstatuoti, kodėl iš tikrųjų jos sveikata pablogėjo.“

Jis pridėjo, kad oficialius santuokos dokumentus su Gilma pildys artimiausiomis dienomis.

„Planavome greičiau užpildyti formas civilinės metrikacijos skyriui. To nepadarėme anksčiau, nes nenorėjome kokioje kavinėje, o dabartiniuose namuose Prancūzijoje internetas – prastas. Tai antraeilis dalykas, santuoka visų pirma yra dviejų žmonių sąjunga, įsipareigojimas vienas kitam, viešas ir visiems suprantamas. Gavome palaiminimą, mylime vienas kitą. Tai nebuvo bažnytinė santuoka, bet tokia, kokią mes įsivaizduojame“, – apie vestuves kalbėjo R.Šimašius.

Jis teigė, kad su naująja žmona drauge apsigyveno po vestuvių.

„Paprastai pasakius, ne visi mano daiktai vis dar yra pas Gilmą. Kartu gyventi, galima sakyti, pradėjome po vestuvių.“

Sulaukęs klausimo, ar greitos vestuvės nesusiję su laukiamu šeimos pagausėjimu, meras nuo tiesioginio atsakymo išsisuko.

„Jeigu kažkam labai smalsu, tegu seka, kaip čia viskas bus. Man atrodo, žmonės daugiau džiaugsmo patirtų, jei rūpintųsi tuo, kas yra aplink juos“, – nukirto jis.

Remigijus Šimašius ir Gilma Teodora Gylytė / Socialiniių tinklų nuotr.

Vaikai apie įvykusią santuoką sužinojo iš pirmų lūpų

„Galiu pasakyti tą patį, ką sakiau vakar. Teiginys, kad vaikai apie kitą žmogų sužinojo iš žiniasklaidos – neteisingas. Jie sužinojo iš manęs, ne iš žiniasklaidos“, – sakė R.Šimašius ir pridūrė, kad tai įvyko likus nedaug laiko iki tuoktuvių.

„Tai yra greitos vedybos, bet neskubotos. Pažįstu keletą žmonių, kurie pareiškimus tuoktis nunešė po kelių dienų draugystės ir laimingai gyvena daug metų. Priėmėme sprendimą greitai, bet jis buvo apgalvotas“, – toliau kalbėjo Vilniaus meras. 

Pasak politiko, tuoktis su Gilma jiedu nusprendė maždaug likus pusantros savaitės iki tos dienos, kai tą paskelbė.

„Be abejo piršausi, kaip kitaip gali įvykti vestuvės?“ – paklaustas apie sužadėtuves kalbėjo Remigijus Šimašius.

Po konferencijos R.Šimašius pranešė vykstantis atgal į Prancūziją, kur su žmona Gilma bus iki pirmadienio. 

Skaitykite daugiau