R.Šimašiaus žmona tapusi architektė Gilma Teodora Gylytė: „Abu jau ilgai dirbame Vilniuje ir Vilniui“

Remigijus Šimašius ir Gilma Teodora Gylytė / Socialiniių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Šeštadienio rytą Vilniaus meras Remigijus Šimašius (47) pasidalijo žinia apie žengtą svarbų gyvenimo žingsnį – politikas ryžosi trečiajai santuokai: vedė Gilmą Teodorą Gylytę. Šia naujiena jis pasidžiaugė socialiniuose tinkluose. Viešu įrašu apie vestuves vėlyvą penktadienio vakarą pasidalijo ir jo naujoji žmona. Liepos 30-ąją už R.Šimašiaus ištekėjusi G.T.Gylytė – sostinėje žinoma architektė.

Politiko išrinktoji – garsi architektė Gilma Teodora Gylytė. Moteris profesinę karjerą pradėjo 2005 metais pas architektą Rolandą Paleką. Čia buvo jos tikroji mokykla, išmokiusi pastatus ir erdves projektuoti visada galvojant apie žmogų.

Po stažuotės Olandijoje urbanistikos ofise „Karres en Brands“, darbo architektūros biure MBA/S Štutgarte, grįžusi į Vilnių, 2013 metais Gilma kartu su trimis partneriais įkūrė naujos kartos architektūros biurą „Do Architects“.

Gilma, kartu su kolegomis, šešis kartus buvo nominuota prestižiškiausiems Europos šiuolaikinės architektūros apdovanojimams „Mies van der Rohe awards“; trys objektai tarptautinės komisijos sprendimu gavo pagrindinius prizus (1/5 metro) Lietuvos šiuolaikinės architektūros apdovanojimuose „Žvilgsnis į save“.

Jos baigiamasis darbas buvo išrinktas geriausiu Lietuvoje, specialiai paminėtas pasauliniuose architektūros studentų apdovanojimuose „Archiprix International Awards“.

Gilma Teodora Gylytė / Asmeninio albumo nuotr.

Gilma aktyviai dalyvauja visuomeniniame architektūros gyvenime – ji yra nuolatinė tarptautinių konferencijų pranešėja, rašo straipsnius, organizuoja viešas diskusijas, dalyvauja Architektūros fondo, „Open House“ veikloje, nuolat stebi miesto aplinką ir žmogų jame, o įžvalgų pagrindu kartu su komanda kuria architektūrines ir urbanistines strategijas.

Jos įsitikinimu, žodžiai, darbai ir gyvenimas turi nesiskirti, o urbanistines idėjas visų pirma reikia išbandyti su savimi. Todėl „Do Architects“ ofisas yra konvertuotame sandėlyje, pati Gilma gyvena bendruomeniškoje gatvės kaimynystėje, po miestą važinėja dviračiu, daržoves perka turguje, yra apibėgiojusi daugelį Vilniaus miško takelių.

Taigi apie darbus ir architektūrą ji tikrai turi ką papasakoti, o štai apie asmeninį gyvenimą kalbėti nėra linkusi. Vis dėlto, apie santuoką su Vilniaus meru ji pasisakė socialiniame tinkle teigdama, kad ši naujiena vis tiek bus vieša.

„Apie architektūrą ir miestus kalbu nuolat, o savo asmeniniu gyvenimu viešai nesidalinu. Šįkart įvykis kitoks – bet kokiu atveju bus viešas. Ir labai geras (šypsena).

Abu jau ilgai dirbame Vilniuje ir Vilniui – profesiškai skirtingai, bet vertybiškai labai panašiai. Prieš metus vienas į kitą kreipėmės „Jūs“, o šiandien su Remigijus sumainėme žiedus, gavome Juliaus Sasnausko palaiminimą ir esam labai laimingi.

Ačiū tau, Vilniau, kad tavo keliai tokie nenuspėjami!“ – penktadienį naujiena apie gyvenimo pokyčius pasidalijo Gilma.

Apie architektūrą ir miestus kalbu nuolat, o savo asmeniniu gyvenimu viešai nesidalinu. Šįkart įvykis kitoks – bet kokiu...

Posted by Gilma Teodora Gylyte on 2021 m. liepos 30 d., penktadienis

Džiugią naujieną apie asmeninio gyvenimo pokyčius Vilniaus meras taip pat pranešė socialiniame tinkle ir pasidalino keliomis judviejų nuotraukomis.

„Jums netikėta? Mums irgi (šypsena). Šiandien su Gilma sumainėme žiedus. Džiaugiamės gavę palaiminimą ir esam laimingi. Parašus padėsime kažkada po atostogų, kurių išvykstame rytoj.

Bus klausimų, suprantu. Bet, manau, suprasite ir mane, jei iškart neatsakysiu. Šiandien tik pasakysiu, kad Gilmą pažįstu jau seniai. Mus supažindino Vilnius. O šie metai pažinčiai atnešė ryškių spalvų ir polėkio. Laukia nuostabi kelionė. Palinkėkite mums laimės“, – šeštadienį rašė R.Šimašius.

Jums netikėta? Mums irgi ???? Šiandien su Gilma sumainėme žiedus. Džiaugiamės gavę palaiminimą ir esam laimingi. Parašus...

Posted by Remigijus Šimašius on 2021 m. liepos 30 d., penktadienis
Skaitykite daugiau