Kaip susijusi mityba ir šlapimo nelaikymas

Moteris ir alkoholis / Fotolia nuotr.
Moteris ir alkoholis / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-11-26 19:00
AA

Problema, apie kurią moterys ir vyrai taip gėdijasi kalbėti, gali būti priklausoma nuo pačių įvairiausių faktorių. Tikinama, kad šlapimo nelaikymo simptomai ar pačios situacijos pablogėjimas atsiranda ir dėl mūsų vartojamų gėrimų ir kitų maisto produktų.

Daugelis gydytojų sako, kad reikėtų kruopščiai įvertinti tai, kaip maitinamės, ir tam tikrą maistą pašalinti iš savo raciono. Tačiau jie tuo pačiu pripažįsta, kad vieni produktai, darantys įtaką šiai bėdai, kitą žmogų gali veikti visai kitaip. 

Taigi, pabandykite iš meniu išmesti tam tikrus produktus, o vėliau juos palengva vėl įtraukti į valgiaraštį, kad atkreiptumėte dėmesį į tai, kaip jie jus veikia.

Taip pat skaitykite: Gydytoja Jelena Tulčina: „Šąla galūnės? Greičiausiai jūsų inkstai silpni“

Vanduo

Pernelyg didelis kiekis vandens ir kitų gėrimų vartojimas perpildo šlapimo pūslę, taigi, negerkite daugiau kaip 2 litrų skysčių perdien. Apskritai, geriau gerti dienos metu, o ne prieš miegą, vakarais.

O štai nepakankamas skysčių kiekis sudirgina šlapimo pūslę, gali sukelti infekciją. Todėl gerkite ne mažiau kaip 1300 ml vandens. Kontroliuodami išgeriamą vandens kiekį, jūs kur kas lengviau susidorosite su įprastu šlapimo nelaikymu arba tokiu, kuris ištinka keliant sunkius daiktus, kai čiaudite, kosėjate.

Alkoholiniai gėrimai

Alkoholis dehidratuoja organizmą ir suaktyvina šlapimo išskyrimą, kadangi iš smegenų šlapimo pūslę pasiekia informacija apie būtinybę jį pašalinti. Taip pat minimas faktas, kad alkoholis apskritai trukdo kontroliuoti šlapimo pūslę, todėl patariama apriboti, o dar geriau – visai atsisakyti alkoholio.

Kofeino kupini produktai

Pavyzdžiui, kava, kokakola, juodoji arbata, šokoladas smogia dvigubą smūgį: vienu metu ir skatina šlapimo išsiskyrimą, ir stimuliuoja šlapimo pūslę. Iš pradžių pasistenkite atsisakyti bent jau kavos. Ją rekomenduojama gerti ryte ir sumažinti kiekį iki 1 puodelio perdien.

Kava / „Fotolia“ nuotr.

Rūgštūs produktai

Apelsinai, citrinos, pomidorai, marinuotos daržovės ir pan. sudirgina šlapimo pūslę. Venkite įvairių sulčių – spanguolių, apelsinų ir kitų panašių rūgščių produktų gėrimų.

Gazuoti gėrimai

Jie taip pat sudirgina jautrią šlapimo pūslę, tad geriau tokius gėrimus vartoti saikingai arba jų atsisakyti. Šiuo atveju nėra svarbu, ar gėrimas su kofeinu, ar be, labiausiai organizmą erziną anglies dioksidas.

Taip pat skaitykite: 5 dalykai, kuriuos apie jūsų sveikatą atskleidžia kraujo grupė

Maistas su aitriais prieskoniais 

Verčiau atsisakyti aitriosios paprikos, pipirų, krienų ir kitų deginančių, pikantiškų prieskonių, jeigu turite bėdų su šlapimo pūsle. Tačiau jeigu esate prisiekęs aitraus maisto mėgėjas, bandykite atrasti, kas jums tinka labiausiai. Gal aitriąją papriką galite pakeisti kitu mėgstamu prieskoniu?

Cukrus, dirbtiniai cukraus pakaitalai

Jie tiesiogiai veikia jūsų svorį, o tai tiesiogiai susiję su šlapimo nelaikymu. Tikinama, kad numetus kelis kilogramus, jeigu kamuoja antsvoris, gali pagerėti ir šlapimo nelaikymo bėdos. Taigi, sveikas gyvenimo būdas – tiesus kelias į gerą savijautą visomis prasmėmis.