Ką rengtis brandžiai moteriai?

Moteris / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-03-07 13:00
Solidžios damos kasdien žingsniuoja į darbus, augina vaikus, anūkus, turi daug pomėgių, aktyviai leidžia laisvalaikį. Bet pernelyg skubėdamos neranda laiko sau ir savo drabužiams. Dažna įsivynioja į nenusakomos formos audeklus ir pasislepia po keistomis kepurėmis... Pateikiame keletą patarimų, kaip išvengti apmaudžių stiliaus klaidų.

Tinkamo dydžio drabužiai. Niekam ne paslaptis, kad dailiosios lyties atstovės linkusios pernelyg kritiškai vertinti savo figūrą ir besistengdamos užmaskuoti tik joms vienoms matomus trūkumus, be ilgų dvejonių pasislepia dideliame beformiame drabužyje. Nedarykite apmaudžios klaidos! Platūs, maišus primenantys rūbai ne tik nepaslepia vieno kito papildomo kilogramo, bet verčia jus atrodyti kaip nemenką kalnelį ar vidutinio dydžio statinaitę...

Platūs, maišus primenantys rūbai ne tik nepaslepia vieno kito papildomo kilogramo, bet verčia jus atrodyti kaip nemenką kalnelį ar vidutinio dydžio statinaitę...

Sakykite „ne“ mini sijonams. Jei į vėjavaikę vaikystę ir šėliojančią paauglystę sugrįžtate tik mintimis, metas atsisveikinti su trumpais sijonėliais. Idealus sijono ilgis suaugusiai moteriai – truputis virš kelių arba šiek tiek žemiau jų. Tokius sijonus drąsiai galite dėvėti ir laisvalaikiu, ir darbovietėje ar keliaudama į pasimatymus, susitikimus, vakarones. Jei proga itin iškilminga, ar to reikalauja renginio aprangos kodas, puoškitės žemę šluojančiais puošnaus audinio sijonais ar suknelėmis.

Kuo mažiau nuogo kūno. Būkime sau atviros, ne visos galime pasididžiuoti daug laiko praleidžiančios sporto salėje, ne kiekviena naudojamės ir plastikos chirurgų paslaugomis, todėl tikrai sulaukusios tam tikro amžiaus turime probleminių vietų. Būtent todėl, kad ir kaip gražiai parduotuvėje atrodytų palaidinės su petnešėlėmis, be rankovių ar giliomis iškirptėmis, palikite jas jaunoms merginoms.

Modeliuojamieji apatiniai drabužiai. Jie suspaus ir paslėps, ko nenorite rodyti aplinkiniams, bei išryškins tai, kuo pagrįstai didžiuojatės. Figūrą modeliuojamųjų apatinių šiuo metu yra pačių įvairiausių. Vienais pakelsite krūtinę, kitais sumažinsite liemens ir šlaunų apimtį, treti padės optiškai paploninti ir rankas. Tik atminkite, šiuos apatinius taip pat reikia rinktis savo dydžio. Apsitempusi per mažus, neišvengsite pernelyg užveržtų vietų ten, kur baigiasi elastinis audinys ir prasideda kūnas. Taip pat gali sutrikti kraujotaka.

Aukštas liemuo – praktiška. Vaikystėje ir paauglystėje reikėtų palikti ir dienas, kada nerūpestingai lakstėte nuoga bamba. Solidžioms moterims puikiai tinka kiek ilgesnės palaidinukės, siekiančios klubus ar ilgesnės. Ne tik grožio sumetimais. Pailgintos palaidinukės, po jomis segimi paaukštinto liemens sijonai ar mūvimos tokio tipo kelnės padeda ne tik prilaikyti pilvuką, paslėpti net menkiausias riebalų klostes klubų, nugaros srityse, bet ir šaltu oru saugoti itin opią moterų vietą – inkstus.

Visos spalvos geros. Neklausykite paikų kalbų, kad sulaukusi tam tikro amžiaus, moteris turi iš savo garderobo išmesti spalvingus ar ryškiaspalvius drabužius. Dėvėti tik klasikinių juodos ir baltos spalvos drabužių derinius būtų nusikaltimas spalvingam pasauliui. Patikėkite, visos spalvos yra tinkamos, jei jas sumaniai derinsite. Rinkdamosi spalvingus drabužius, venkite tik jūsų odos tipui netinkančių atspalvių ir kūno spalvos apdarų.

Venkite nuobodžios klasikos. Niekas nenuginčys fakto, kad brandžiai moteriai itin tinka klasikiniai kostiumėliai, amžinai madingos juodos suknelės. Tik neskubėkite moti ranka sakydamos, kad tokie apdarai dvelkia naftalinu ar verčia žiovauti iš nuobodulio. Tereikia į pagalbą pasitelkti aksesuarus, ir tikrai atkreipsite aplinkinių dėmesį. Į klasikinio švarkelio atlapą įsekite didelę segę, kaklą apvyniokite karoliais arba juosmenį papuoškite originaliu diržu. Tiesa, pernelyg neapkraukite savo ansamblio ir vienu metu puoškitės tik vienu aksesuaru.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Nedėvėkite batelių labai aukšta pakulne. Jei iki šiol pavyko išsaugoti nepažeistas kojų venas, tai dabar juo labiau ne metas jų kankinti beprotiško aukštumo pakulnėmis. Idealus variantas kasdienai – bateliai penkių centimetro aukščio kulneliu. Žinoma, iškilmingoms progoms galite drąsiai puoštis ir įspūdingesniais aukštakulniais. Tačiau svarbu neperlenkti lazdos.

Aksesuarai – būtini. Pripažinkite, niekas taip nevargina, kaip nuobodybė. Ši taisyklė tinka ne tik pokalbių temoms ir laisvalaikiui. Jokios moters aprangoje nuoboduliui ne vieta! O kas gi geriau nei aksesuarai pagyvins net kuklutę lygaus audinio pilką suknelę? Drąsiai rinkitės dideles talpias rankines, kurios spalva gali nederėti prie nieko kito. Pečius apgaubkite dideliais šaliais, puoškitės ilgais karoliais, masyviomis apyrankėmis, didžiuliu žiedu su akmeniu ar plačiabryle skrybėle. Tik atminkite, čia labai svarbu ne kiekybė, bet kokybė. Pigūs aksesuarai brandžios moters tikrai nepuošia.

Neišsižadėkite megztinių. Tradiciškai brandaus amžiaus moterį daugelis įsivaizduoja vilkinčią beformį megztinį. Su liūdesiu tenka pripažinti, kad šis stereotipas atsirado ne šiaip sau. Ilgainiui ne taip mažai moterų grožį išmaino į patogumą, šilumą, jaukumą. Jokiais būdais nesakome, kad apsivilkti šiltu, jauku megztuku yra kažkas bloga. Žinoma, jei jis tinkamai parinktas. Parduotuvėse dairykitės ryškiaspalvių, įdomių raštų, liemenį pabrėžiančių megztinių. Jei mezgate pati, pavartykite naujus mezgimo žurnalus, išmėginkite įdomius raštus ir nepamirškite mezginiui suteikti formos.

Dėvėkite džinsus. Džinsai asocijuojasi su jaunyste ir, kas smagiausia, tinka bet kurio amžiaus moterims. Tiesa, reikia pasirinkti tinkamą modelį. Anot stilistų, brandaus amžiaus moterims labiausiai tinka tiesaus modelio džinsai be įmantrių detalių, kišenių ir užtrauktukų gausos. Ta pati taisyklė galioja ir kelnėms. Idealus variantas – klasikinio stiliaus, tiesaus silueto kelnės.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Vienur uždara, kitur – atvira. Kiek anksčiau minėjome, kad apnuogintos, amžių išduodančios kūno sritys atrodo neestetiškai. Tačiau yra nemažai moterų, kurios iš tiesų švenčia pergalę prieš laiko tėkmę ir turi kuo didžiuotis. Esate viena iš tų laimingųjų? Galite drąsiai tuo didžiuotis ir leisti aplinkiniams akies krašteliu pasigėrėti tobulo kūno lopinėliais. Kaip atrodyti patraukliai, bet neperlenkti lazdos? Jei vieną kurią kūno vietą atidengiate, paslėpkite kitas. Gilesnė iškirptė – paslėpti pečiai ir kojos. Trumpesni sijonas – aukšta apykaklė. Apnuoginti pečiai ir nugaros sritis – paslėptos kojos.

Tinkamiausios nepermatomos pėdkelnės. Su amžiumi oda ne tik praranda elastingumą, bet keičia spalvą (atsiranda trūkusių kraujagyslių, pigmentinių dėmių, išryškėja venų mazgeliai). Tačiau ir čia galima rasti išeitį, kad nereiktų nuo galvos iki kojų pasislėpti neaiškios formos drabužiuose. Ir toliau drąsiai galite segėti sijonus, tereikia taikliai pasirinkti pėdkelnes. Puikiai tiks nepermatomos, kiek storesnio mezgimo pėdkelnes. Jei pėdkelnės bus tokios pačios spalvos kaip batai, jūsų kojos atrodys gerokai ilgesnės!

Švarkas pabrėš jūsų figūrą. Juk norisi, kad rūbas formuotų, padailintų figūrą, paslėptų trūkumus. Švarkai tam puikiai tinka. Su jais visada atrodysite pasitempusi, jaunesnė. Tad peržvelkite savo spintą. Ar turite tokių, kurie pabrėžtų visus jūsų privalumus?

Spindėkite iš vidaus. Bet kokio amžiaus moters širdyje visada šviečia pavasario saulė. Leiskite jai spinduliuoti šilumą ir jaunystę iš jūsų akių. Tačiau jokiais būdais nesirinkite spindinčių, tviskančių žėrinčių drabužių, jų detalių ar aksesuarų. Jie atrodo labai neskoningai ir prideda bent dešimt metų. O ar žinote, kas atima dešimt metų? Šypsena. Būtent ja ir puoškitės dažniausiai!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai