Tvarkote spintą pavasariui? Atsakykite sau į 9 klausimus

Moteris renkasi drabužius / Vida Press nuotr.
Moteris renkasi drabužius / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-03-04 10:00
AA

Peržiūrėti spintos turinį reikėtų bent kartą per metus. Tai yra optimalus laikas, per kurį prikaupiame nereikalingų drabužių. Pavasaris tam kaip tik tinkamas. O jei nežinote, ar išmesti, atiduoti, ar pasilikti kai kuriuos drabužius, apsispręsti padės keletas paprastų klausimų.

Iškraustykite viską. Tada pamatysite šiuos dalykus: kiek vietos yra spintoje, kiek drabužių jums nereikia ir garantuotai atrasite „pamestus“ drabužius.

Pradžia – spintos valymas. Išdėliokite drabužius ant grindų. Vienas kauburėlis – drabužiai, kuriuos pasiliekate, kuriuos dažniausiai nešiojate, taip pat tie, kurie tiktų naujam garderobui. Antroje krūvelėje dėkite drabužius, kurie jums visiškai netinka, nenešiojami. Negailėkite dėti drabužių į šią krūvelę, sąžiningai pripažinkite, kad didžiosios dalies nenešiojate. Taip pat šioje krūvoje turėtumėte dėti drabužius, kurie senamadiški. Trečioje krūvoje turėtumėte sudėti tuos, dėl kurių šiek tiek abejojate, bet manote, kad rasite, kur priderinti ir nešioti.

Moteris tvarkosi / Fotolia nuotr.

Nežinote, ar drabužį nešiosite? Sąžiningai atsakykite į 9 klausimus

Spintos tvarkymas nėra toks paprastas dalykas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kiekvienas drabužis turi savo istoriją, jis yra išsirinktas, nešiotas ir pan. Visgi, jei nenorite, kad jūsų drabužinės durys neužsidarytų nuo rūbų, o dar joje būtų tvarka, turite sąžiningai atsakyti sau į keletą klausimų. Tada atsisakyti drabužių nebus taip sunku.

  1. Ar tai man tinka (ne per trumpa / ilga, nespaudžia ir t. t.)
  2. Ar nešiojau tai per paskutinius 12 mėnesių?
  3. Ar tikėtina, kad aš kada nors dėvėsiu šį drabužį dar kartą
  4. Ar šiuo metu šis drabužis atspindi mano stilių?
  5. Ar turiu prie ko jį derinti?
  6. Kur aš jį nešiosiu (darbe, namuose, sportuodama, ilsėdamasi ir pan.)?
  7. Jei jis kaip nors pažeistas (pavyzdžiui, suplyšęs, pairęs, trūksta sagos, sugedęs užtrauktukas, išblukęs ir t. t.), ar žadu pataisyti artimiausiu metu?
  8. Jeigu dabar būčiau parduotuvėje, ar pirkčiau šį drabužį?
  9. Ir svarbiausia: ar jaučiuosi patogiai, gražiai su šiuo drabužiu?

Jei atsakėte tvirtą „ne“ į šiuos klausimus, atėjo laikas be širdies graužimo pasakyti viso gero kai kuriems drabužiams ir nuspręsti, parduoti, dovanoti, apsikeisti, ar išmesti.

Tegul spintoje vyrauja tvarka

Kai surūšiavote, nusprendėte, kuriuos tikrai nešiosite, kurių jums jau nebereikia, metas tvarkyti pačią spintą. Tai padarysite lengviau, jei turėsite strategiją.

Moteris tvarkosi / Fotolia nuotr.

Spalvos padės sugrupuoti. Tuos drabužius, kuriuos nusprendėte nešioti, į spintą, galite tvarkingai dėti pagal spalvas. Susikurta tam tikra sistema padeda paprasčiau susitvarkyti, be to, taip kur kas linksmiau. Tai itin patogus variantas, jei turite daug spalvotų drabužių.

Pagal paskirtį. Tai dar vienas geras būdas dėti drabužius į spintą, nes kiekvienas turi savo poreikių. Pagal paskirtį galite skirstyti į: darbo, kasdienius, sportinius, šventinius, laisvalaikio ir t. t. Tuos, kuriuos nešiojate dažnai, dėkite labiau pasiekiamoje vietoje, o tuos, kuriais rengiatės rečiau, – tolimesnėje.

Pagal tipą. Šis būdas yra bene universaliausias. Į vieną lentyną dėkite kelnes, jei norite, gali skirti dar į kasdienes, šventines, sportines ir t. t. Į kitą – palaidines. Taip pat elkitės ir su kitais drabužiais.

Pakabos suteikia laisvės. Pakabos – puikus sprendimas tiems drabužiams, kurie labai greitai suglamžomi, tad ant pakabų laikykite sukneles, liemenes, marškinius, sijonus ir t. t. Jei matote, kad pakabų turite per mažai, to drabužio, kurį ketinote kabinti, negrūskite į spintą, antraip greitai vėl drabužinėje įsivyraus netvarka, o jūs nieko nerasite ir neturėsite, ką apsirengti. Geriau įsigykite keletą papildomų pakabų, kurios išspręs problemą.

Dėžutės padės palaikyti tvarką. O kur dėti smulkius drabužius – kojines, apatinius, šalikėlius ir t. t.? Jei jūsų spintoje nėra stalčių, tam pravers įvairios dėžutės, kuriose galėsite laikyti skirtingas aprangos detales. Tai labai naudingas, nes visada žinosite, kur kas turi būti, mažiau pamesite smulkių aprangos detalių, pavyzdžiui, kojinių. Be to, dėžės atrodo stilingai ir tvarkingai. Jei norite sukurti idealios tvarkos įspūdį, rinkitės uždaromas.

Nepamirškite!

  • Drabužių pirkti eikite geros nuotaikos, žinodamos, ko jums reikia, nes jei pirksite tik tam, kad pasikeltumėte nuotaiką, galite įsigyti tai, ko jums visai nereikia. Turėkite tikslą.
  • Nesusigundykite pigiais drabužiais per akcijas, o jei perkate, labai gerai pasverkite, ar tai drabužis, kuris jums tiks tiek stilistiškai, tiek pagal jūsų figūrą ir gyvenimo būdą.
  • Jei norite atnaujinti garderobą, susidarykite sąrašą, kokių drabužių reikia.
  • Į parduotuvę eikite viena, nes jūsų šeštasis jausmus geriau patars nei draugė ar vyras.