Šlovė sijonui!

Mergina su tiulio sijonu / „Shutterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Joks kitas drabužis taip nepuošia moters ir nėra toks universalus, kaip sijonas. Keisdamos palaidines su tuo pačiu sijonu galite keliauti ir į darbą, ir į vakarėlį. O artėjant pavasariui, šis drabužis tampa dar aktualesnis. Išsiaiškinkime, kokį išsirinkti ir kaip derinti?

Pieštuko formos sijonas

Pieštuko silueto sijono derinimas / Shutterstock nuotr.
 • Pieštuko formos sijonas tinka absoliučiai visoms dailiosios lyties atstovėms. Padvejoti tokį įsigijant verta nebent kriaušės tipo figūrą turinčioms moterims. Daugumai norisi maskuoti turimus apvalumus trapecijos formos arba laisvai krintančiais sijonais, tačiau skandalingoji Kim Kardashian ne kartą įrodė, kad to daryti visai nebūtina.
 • Toks sijonas turi būti kiekvienos moters spintoje, nepriklausomai nuo jos amžiaus ir veiklos. Juolab kad tokio silueto sijonų galima įsigyti kokių tik nori – klasikinių, itin seksualių, įstrižai kirptų, nertų, siuvinėtų, puoštų kutais, zomšinių, šilkinių...
 • Dienai rinkitės plonos vilnos sijoną ir derinkite jį su šilkiniais marškiniais bei sunkesniu švarku ar odine striuke. Vakariui išskirtinį ansamblį galima susikurti su paprastu pieštukiniu sijonu ir įdomesne palaidine (siuvinėta žvyneliais, puošta karoliukais, kutais, etnografiniais motyvais).
 • Jei pats sijonas labai efektingas, tuomet reiktų rinktis minimalistinę palaidinę ar marškinius. Vakarui, žinoma, labiausiai prie tokio sijono derės aukštakulniai klasikiniai bateliai.

Pieštuko formos sijonas, ypač siūtas iš mažiau elastingos medžiagos, šiek tiek riboja judesius. Lipdama iš automobilio, pirmiau suglauskite ir grakščiai iškelkite abi kojas, tik tuomet stokitės, antraip suplėšysite sijoną.

Trumpas sijonas

Pieštuko silueto sijono derinimas / Shutterstock nuotr.
 • Su trumpu sijonu reiktų elgtis atsargiau. Mini sijonai tinkamiausi jaunoms merginoms ir moterims.
 • Trumputis sijonas labiau skirtas jaunai miesto merginai. Dienai sijonėlį galima derinti su lygiapadžiais batais, stambesnio rašto megztiniu ir odiniu švarku. Vakarui – su baltais marškiniais, įdomesniais papuošalais ir aukštakulniais bateliais.
 • Drąsios ir madai neabejingos moterys prie mini sijono gali derinti jau kuris laikas mados olimpe karaliaujančius siaurus virš kelių besibaigiančius batus. Tiesa, reikia labai paisyti proporcijų ir saiko. Trumpas sijonas ir ilgaauliai batai tiesiog reikalauja laisvai krentančios palaidinės ar marškinių iš lengvesnio audinio arba labai uždaro, aukštu kaklu megztinio. Kitaip tarianti – atidenkite tik kojas.

Kad ir kur keliausite pasipuošusi trumpučiu sijonu, neišvengsite pavojaus susiplėšyti pėdkelnes. Visuomet rankinėje turėkite atsargines ir atminkite – su viskuo dera tik kūno spalvos pėdkelnės.

Odinis sijonas

Pieštuko silueto sijono derinimas / Shutterstock nuotr.
 • Odinis sijonas jau ne pirmi metai yra privalomas drabužis. Skirtingi mados namai siūlo įsigyti įvairių formų iš odos siūdintų sijonų, tačiau madingiausi ir universaliausi yra trapecijos bei pieštuko formos.
 • Trapecijos formos odinis sijonas dažniausiai derinamas prie ilgaaulių batų arba smailianosių aukštakulnių, kuriant modernų šešiasdešimtųjų įvaizdį. Šis sijonas tiesiog tobulai tinka moterims, turinčioms kriaušės ir obuolio tipo figūrą.
 • Pieštuko formos odinis sijonas tinka beveik visoms moterims.
 • Odinius sijonus derinkite su laisvesnėmis, ties liemens linija laisvomis palaidinėmis ar marškiniais. Prie aptemptų sijonų itin dera ir stambaus rašto megztiniai, be kurių lietuvišką pavasarį niekaip neišsiversime.
 • Odiniai sijonai puošia ir aštuoniolikmetę, ir penkiasdešimtmetę, tereikia pagal paros laiką tinkamai pasirinkti visą drabužių ansamblį ir avalynę. Tiesa, su odinių drabužių spalvomis verčiau neeksperimentuoti, jei juodos ir šviesiai bei tamsiai rudos spalvos sijonai suteiks klasikinį įvaizdį, tai rožinės ar žalios gali visą drabužių ansamblį paversti kiču.
 • Dienai vilkitės megztinį (stambaus rašto, gali būti ir aukštu kaklu) arba T formos baltus marškinius. Juos sukiškite į sijoną ir šiek tiek ištraukite, kad lengvai apkristų juosmens liniją. Vakarui, į barą ar vakarėlį odinį sijoną derinkite su lengvai krintančiomis šilkinėmis palaidinėmis, ryškesniais aksesuarais ir būtinai aukštakulniais.

Odinius sijonus laikykite sukabintus, kad neliktų lenkimo žymių. Kabinkite tik už specialių kilpelių ir pernelyg neprispauskite prie kitų drabužių ar daiktų.

Skaitykite daugiau