Ginčas dėl naktinio gyvenimo: esame ramūs vakarotojai ar šėliotojai?

Vakarėlio akimirka / „Studio 9“ nuotr.
Vakarėlio akimirka / „Studio 9“ nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2015-11-29 08:00
AA

Eilinis darbo savaitės vakaras, o kavinės ir barai lūžta nuo lankytojų. Norite rezervuoti staliuką savaitgalio pasisėdėjimui? Suskubkite dar pirmadienį, nes penktadienio vakarą galite likti už durų... „Naktinis gyvenimas Vilniuje tiesiog verda“, – sako socialinio klubo „Studio 9“ kūrybos vadovas Paulius Petravičius. Šįkart drauge su juo bei barmenų komandos „Bar Masters“ nariu Rapolu Vareika pasiginčykime apie šalies naktinio gyvenimo skonį.

P. Petravičius: esame išlepę naktinėtojai

Prieš maždaug ketverius metus, kai Vilniaus centre duris atvėrė „Studio 9“, klubų rinka sostinėje tik atsigavo po krizės ir buvo pakankamai siaura. Vietų mieste, kur galėtum užsukti po dienos darbų ne tik užkąsti, bet ir susitikti su draugais, labai trūko. „Studio 9“ tapo ta vieta, kuri subūrė aplinkinių biurų pietautojus, o drauge tapo vieta vakaro susitikimams ir savaitgalio šokiams.

Atsipūsti po darbų vilniečiai traukia ne tik savaitgaliais, bet ir įprastomis dienomis, nes pasikeitė požiūris į laisvalaikį bei vakaro kultūrą.

Dabar jau nesunku pastebėti, jog per kelerius pastaruosius metus, bent jau Vilniuje, klubų kultūra stipriai paaugo. Vilnius niekada nebus Londonu, Berlynu ar Paryžiumi, tačiau turint omeny mūsų gyventojų skaičių, naktinis gyvenimas aktyvus ir kokybiškas.

Jau nieko nebestebina, kad eilinį trečiadienio ar ketvirtadienio vakarą gali ir neberasti laisvo staliuko prisėsti. Atsipūsti po darbų vilniečiai traukia ne tik savaitgaliais, bet ir įprastomis dienomis. Galbūt dėl to, kad pasikeitė ir mūsų pačių požiūris į laisvalaikį bei vakaro kultūrą.

Manau, tapome panašesni į vakariečius. Norime daugiau visko išbandyti, pamatyti ir paragauti. Tai jau beveik tradicija – per vakarą aplankyti keletą skirtingų barų ar klubų. O jų galima rasti pačių įvairiausių, pačiam įvairiausiam skoniui. Šiandien išties esame išlepę naktinėtojai.

Vakarėlio akimirka / „Studio 9“ nuotr.

R. Vareika: daugėja kokybiškų barų ir klubų

Kalbant apie lietuvišką naktinio gyvenimo kultūrą, labai įdomu stebėti, kaip keičiasi klubų ir barų lankytojų skonis. Dar įdomiau tai, kad šiuo metu ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje galima pastebėti tarsi pasikartojančią praėjusio amžiaus 3 - 4 dešimtmečių tradiciją, kai Amerikoje klestėjo vadinamieji „Speak Easy“ barai.

Tai labiausiai pastebima gėrimų, o ypač kokteilių, kultūroje. Pastaruoju metu baruose didelius ledo sklidinus kokteilius, keičia subtilesni ir „mažesni“. Lankytojai dažniau renkasi gėrimus, kuriuose mažiau greitai tirpstančio ledo. Beje, pastarasis, sparčiai tirpdamas rankose ar šiltoje aplinkoje, netgi gadina kokteilio skonį.

Šiandien lietuviai vis dažniau renkasi kokybiškus, savo skoniu bei aromatu išraiškingus gėrimus.

Aišku, šiandien tam įtakos turi ne anuomet galiojęs Sausasis įstatymas, bet besikeičiantis požiūris į įdomius gėrimus, jų vartojimo ir apskritai naktinio gyvenimo kultūrą. Šiandien lietuviai vis dažniau renkasi kokybiškus, savo skoniu bei aromatu išraiškingus gėrimus.

Kaip barmenas, galiu pasakyti, kad Vilniuje ir apskritai Lietuvoje daugėja kokybiškų barų ar klubų. Sakydamas kokybiškų, turiu omenyje, ne tik vietų, kuriose savo darbą išmanantys barmenai plaka originalius kokteilius, bet vietų, kuriose pagrindinis dėmesys skiriamas lankytojų aptarnavimui.

Geras barmenas turi ne tik mokėti greitai ir gerai plakti skanius kokteilius, bet ir įsiklausyti į jų ragautojų poreikius, perprasti ir parinkti tinkamą sprendimą.

Beje, tai jog kokteiliai – išskirtinai moteriškas gėrimas, labiau mitas nei tiesa. Tiesa, merginos ir moterys dažniau renkasi subtilesnius skonius, kuriuose daugiau saldumo, tačiau vyrukai taip pat ragauja įvairius, gal kiek kartesnio skonio kokteilius.

Vakarėlio akimirka / „Studio 9“ nuotr.

Kokybė ir inovacijos keičia šalie gėrimų kultūrą

R. Vareikia neslepia, jog šiandien vis daugiau išmanome apie įvairius gėrimus ir jų derinius. Dėl to daugiau dėmesio skiriame skoninėms jų savybėms, domimės, kaip šie gaminami, iš kokių šalių atkeliauja.

Tiesa, įdomesnių naujovių toli ieškoti nereikia. Lietuvoje taip pat netrūksta pavyzdžių, kai modernios technologijos ir gilios tradicijos leidžia sukurti originalų skonį.

Štai „Lithuanian vodka“ šį rudenį pristatė naujieną savo skonių degtinės asortimente. Jame nuo šiol ir du nauji iš pirmo žvilgsnio kiek netikėti skonių deriniai. Tai skaidrios spanguolių ir granatų bei mėtų ir melionų aromatizuotos degtinės. Kruopščiai atrinktos proporcijos suteikia joms tradiciškai nebūdingo švelnesnio skonio, taigi šios tinka tiek ragauti grynos, tiek kaip sudedamoji kokteilių dalis.