„Žmonės 2019“: Metų scenos žmogumi už profesinę pilnatvę pretenduojanti tapti Eglė Mikulionytė

Eglė Mikulionytė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-01-09 10:55
„Kine reikia sulaukti savo valandos“, – įsitikinusi aktorė Eglė MIKULIONYTĖ (53), už vaidmenį Eglės Vertelytės filme „Stebuklas“ šiemet pelniusi „Sidabrinės gervės“ statulėlę ir šiųmečiame „Kino pavasaryje“ išrinkta geriausia metų aktore. „Žmonės 2019“ apdovanojimuose ji pretenduoja tapti Metų scenos žmogumi.

Aktorės kelią Eglė pasirinko sužavėta italų ir prancūzų filmų, tačiau pati iki šiol turėjo tik kelis nedidelius vaidmenis Lietuvos režisierių juostose. Užtat teatre sukūrė labai daug stiprių vaidmenų. Karjeros pradžioje jai yra tekę dirbti ir baleto trupės artiste, ir meninės gimnastikos trenere, vėliau ji tapo mylima Jono Vaitkaus, Jono Jurašo, Rimo Tumino, Oskaro Koršunovo aktore. 

Tarp jai skirtų apdovanojimų – dvi Šv. Kristoforo statulėlės, „Fortūnos“ statulėlė, „Auksinis scenos kryžius“. Aktorės patirtimi moteris dalijasi su studentais – dėsto Vytauto Didžiojo universitete.

Puikiai suvaidinus provincijoje gyvenančią kiaulių fermos vedėją „Stebukle“, Eglės gyvenime, tikėtina, įsitvirtins ir kinas. 

„Koks jausmas gali būti aktoriui, kuris jau pusę gyvenimo nugyvenęs ir dabar buvo taip netikėtai pastebėtas žmonių? Tai – tarsi profesinė pilnatvė, – džiugesio neslepia Mikulionytė. – Gauti tokį vaidmenį, kokį man pasiūlė režisierė Eglė Vertelytė, – tikrai reta Lietuvoje. Dėl vaidmenų moterims nėra paprasta, ypač kine. Kokia laimė, kad scenarijus buvo parašytas apie būtent tokio amžiaus moterį kaip aš, kad sugebėjau sukurti tokį personažą, kokio režisierė norėjo. Kinas toks jau reiškinys – tavęs reikia arba ne.“

„ŽMONĖS 2019“ APDOVANOJIMAI: SAVO BALSĄ UŽ EGLĘ MIKULIONYTĘ GALITE ATIDUOTI ČIA.

Metų scenos žmogumi „Žmonės 2019“ apdovanojimuose taip pat pretenduoja tapti aktorė Gelminė Glemžaitė bei aktoriai Giedrius Savickas ir Rolandas Kazlas.

„Žmonės 2019” apdovanojimai įvyks sausio 18 dieną Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, tiesiogiai per LNK.

Apdovanojimų
partneriai:

Temos:

ŽMONĖS 2019

Naujausi straipsniai