Metų scenos žmogus

GELMINĖ GLEMŽAITĖ – UŽ NATŪRALUMĄ

Jaunosios kartos aktorė Gelminė Glemžaitė jau darželyje svajojo būti artiste. Studijuodama Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje suprato, kad tas darbas ne iš lengvųjų, bet visgi – skirtas būtent jai. Jau pirmame kurse ji filmavosi trumpametražėje Andriaus Blaževičiaus juostoje „10 priežasčių“: Gelminės vaidyba buvo įvertinta kaip labai natūrali. Tapę pora ir gyvenime, Gelminė ir Andrius kartu dirbo toliau: Blaževičiaus filme „Šventasis“ Glemžaitė gavo pirmąją „Sidabrinę gervę“ už geriausią antraplanį vaidmenį. Šiemet aktorę galima pamatyti Marijos Kavtaradzės juostoje „Summer Survivors“ ir Tado Vidmanto „Lietuviškuose svingeriuose“.

ROLANDAS KAZLAS – UŽ GEBĖJIMĄ KLAUSYTI ŠIRDIES (LAIMĖTOJAS)

Aktorių Rolandą Kazlą jaunystėje žiūrovai pamilo už tai, kad televizijoje tobulai vaidino komiškus personažus. Dabar – atvirkščiai – jį myli už tai, kad iš televizijos išėjo neatsigręždamas. Lietuvos nacionalinio, Jaunimo, „Lėlės“, Kauno dramos teatro, „Meno forto“ spektakliuose, kuriuose vaidino Kazlas, niekada nestigo žiūrovų. 2007-aisiais ir 2008-aisiais aktorius įvertintas „Auksiniu scenos kryžiumi“, 2009-aisiais – Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. 2014 metais jis apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu. Rolandas Kazlas šiemet pasirodė ir didžiajame ekrane: atliko vieną pagrindinių vaidmenų Justino Krisiūno filme „Širdys“. 

EGLĖ MIKULIONYTĖ – UŽ PROFESINĘ PILNATVĘ

„Kine reikia sulaukti savo valandos“, – įsitikinusi aktorė Eglė Mikulionytė, už vaidmenį Eglės Vertelytės filme „Stebuklas“ šiemet pelniusi „Sidabrinės gervės“ statulėlę ir šiųmečiame „Kino pavasaryje“ išrinkta geriausia metų aktore. Karjeros pradžioje jai yra tekę dirbti ir baleto trupės artiste, ir meninės gimnastikos trenere, vėliau ji tapo mylima Jono Vaitkaus, Jono Jurašo, Rimo Tumino, Oskaro Koršunovo aktore. Tarp jai skirtų apdovanojimų – dvi Šv. Kristoforo statulėlės, „Fortūnos“ statulėlė, „Auksinis scenos kryžius“. Aktorės patirtimi moteris dalijasi su studentais – dėsto Vytauto Didžiojo universitete. 

GIEDRIUS SAVICKAS – UŽ ŽMOGIŠKUMĄ

Kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ ceremonijoje Giedrius Savickas šiemet išrinktas Metų geriausiu aktoriumi – statulėlė jam atiteko už pagrindinį vaidmenį filme „Trys milijonai“. Aktoriui tai jau antroji „gervė“: pirmąją gavo 2013-aisiais už antraplanį vaidmenį filme „Valentinas vienas“. Vieni iki šiol šypsosi prisimindami jį televizijos laidose, antrųjų atmintin įstrigo televizijos serialai, kuriuose Savickas vaidino. Tretiems jis – nepamainomas teatro scenoje. Be aktoriaus veido neapsieina ir kinas: komiški vaidmenys filmuose visam laikui įrašė jį į geriausių Lietuvos komikų gretas.

Balsavimas baigtas

Apdovanojimų
partneriai:

facebook