Vilniuje atidaryti Juvelyrikos namai

Viktorija Orkinė / Andriaus Berlinsko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-06-29 10:23
Deimantas dovanų vienam iš laimingųjų, saldainiai su aukso dulkėmis ir per 300 svečių – taip trečiadienio vakarą sutiko Vilniaus Užupio rajone duris atvėrusių juvelyrikos namų V2O šeimininkė ir svečiai. Juos įkūrė juvelyrė Viktorija Orkinė, subūrusi dešimtį meistrų, čia kursiančių ir eksponuosiančių autorinius darbus.

Tai pirmoji tokia vieta sostinėje, kurioje veiks dirbtuvės, pardavimo salonas, o kamerinėje erdvėje vyksiančių juvelyrikos degustacijų metu bus galima susipažinti su pačiais autoriais, jų kūriniais, darbo subtilybėmis.

Šių namų įkūrėja, jau dešimtmetį papuošalus kurianti jaunosios kartos juvelyrė V. Orkinė, sako, kad ši vieta gimė iš noro detaliau pristatyti juvelyrikos užkulisius, lietuvių meistrystę ir patirtį, papuošalams naudojamas medžiagas, papasakoti įdomias istorijas, užkoduotas juvelyrikos kūriniuose. Ir turėti jaukią vietą, kurioje veiktų nuolatinė talentingų juvelyrų darbų ekspozicija.

„Tikiu, kad šie juvelyrikos namai taps savi ne tik kūrėjams, bet ir sostinės gyventojams bei svečiams, kurie ieško juvelyrinės autentikos, domisi papuošalų filosofija, deimantų, aukso ar kitų metalų, akmenų kilme, mistifikuotomis savybėmis, nori sužinoti apie juvelyrikos naujoves, madą, istoriją“, – atidaryme sakė V. Orkinė.

Atidaryme simboliškai atsegtas grandinės karabinas, svečiai vaišinti saldainiais su aukso dulkėmis, o burtų keliu vienam iš svečių vakaro pabaigoje atiteko 0,1 karato deimantas.

Juvelyrikos namų atidaryme dalyvavęs ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius sakė, kad šie namai – svarbus įvykis vilniečiams ir Užupiui. „Šiandien matome užsidegusį žmogų, Viktoriją, kuri viską padarė savo rankomis, savo jėgomis, išmone. Norisi ir reikia mums tokių iniciatyvių žmonių daugiau. Džiaugiuosi V.Orkinės sėkme ir linkiu, kad šiandien gausiai susirinkę svečiai lankytųsi šiuose namuose dažniau“, – kalbėjo simbolinę sidabrinę monetą juvelyrei įteikęs M. Sinkevičius.

V2O komandą šiuo metu sudaro keturi juvelyrai. Iš viso jau sukurta daugiau negu 1000 papuošalų, kuriuos dėvi krepšininkai, politikai, pramogų ir verslo pasaulio atstovai. V. Orkinė sako, kad per karjerą jau spėjo sunaudoti 5 kg aukso.

„Mūsų klientai – žmonės, vertinantys ilgaamžius ir laikui nepavaldžius autorinius kūrinius. Rudenį ketiname pakviesti į degustacijas labiausiai besidominčius juvelyrika, jau pradėjome puoselėti vidinį augalų sodelį, kuriuo pasigrožėti galės tiek V2O svečiai, tiek praeiviai“, – sakė dvi autorines juvelyrikos parodas Lietuvoje surengusi, už Atlanto savo darbus taip pat pristačiusi V. Orkinė.

Pasak V2O kūrėjų, labiausiai lietuvių geidžiami juvelyrikos kūriniai yra sužadėtuvių, vestuviniai žiedai, vardinės sidabro sąsagos, taip pat papuošalai, skirti vaikų gimimo proga, įamžinant santuokos sukaktuvių metines ir kitas svarbias asmenines progas. Užsakovai dažniausiai renkasi auksą, tiek geltonąjį, tiek baltąjį ar raudonojį, drąsesni pageidauja ir juodo arba rožinio. Moterys dažniausiai užsisako nedidelius auskarus iš aukso su brangakmeniais – deimantais, safyrais, smaragdais.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai