Valdžios žmonių skiepijimas nuvylė Stano: „Man reklamuoja daiktą, kurio negaliu gauti“

Stanislavas Stavickis-Stano ir Ingrida Šimonytė / Asmeninio albumo ir Irmanto Gelūno nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Netylant prieštaringoms diskusijoms dėl „AstraZeneca“ vakcinos, pirmadienį paskiepytas šalies prezidentas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė – viešas skiepijimas įvyko siekiant parodyti žmonėms pasitikėjimą šiuo preparatu. Skiepą gaus ir kiti Seimo nariai, tačiau tokie žingsniai dainininkui, muzikos prodiuseriui Stanislavui Stavickiui-Stano kelia prieštaringus jausmus – ar neparadoksalu reklamuoti dalyką, kurio daug žmonių laukia eilėje ir niekaip negali įsigyti?

Valdžioje esančių žmonių viešas vakcinavimas prasidėjo pirmadienį – paskiepytas prezidentas, vėliau – premjerė, o dabar planuojama „AstraZeneca“ paskiepyti ir kitus Seimo narius: šis žingsnis grindžiamas tuo, kad pastaruoju metu kilus daug nepasitikėjimo dėl šios vakcinos, viešas valdžioje esančių žmonių skiepijimas neva galėtų padidinti pasitikėjimą šiuo preparatu.

Vis dėlto toks žingsnis ne vienam sukėlė prieštaringų minčių – skiepytis neateina tam tikra dalis to nenorinčiųjų daryti, tačiau tuo pačiu didelė dalis žmonių skiepytųsi iškart, vos tik būtų pakviesti, tačiau laukia eilėje ir „stumdosi“ su to nedarančiais.

Šiuo klausimu pasisakė ir Stanislavas Stavickis-Stano, kuris prieš keletą dienų viešai išreiškė norą pasiskiepyti „AstraZeneca“ arba bet kokia kita vakcina – nekantriai to laukiantis, tačiau dėmesys, anot jo, sutelktas siekiant įtikinti tai padaryti tuos, kurie nepasitiki skiepais ir jų vengia.

Savaitės pradžioje įvykęs viešas prezidento ir premjerės skiepijimas bei žinia, kad tai bus padaryta ir kitiems Seimo nariams, Stano vėl išmušė iš vėžių. Savo mintimis šia tema jis dalijasi su Žmonės.lt skaitytojais.

Stanislavas Stavickis-Stano / Asmeninio albumo nuotr.

„Vienok keista dėl tos valdžios galingųjų skiepijimo... Ok, viskas daroma tam, kad grąžintų pasitikėjimą vakcinavimu?

Suprasčiau tokį žingsnį, jei būtų paskiepyta pusė Lietuvos, o kita pusė sukinėtų nosis kai sandėliose pūtų šimtai tūkstančių vakcinų. Va tada į sceną išeitų Seimo nariai ir ministrai, ir savo pavyzdžiu neapsisprendusius įtikintų. O dabar?

Abu skiepus gavo tik 4% gyventojų! Kada mano amžiaus grupė sulauks vakcinų velniai žino.

Kokia prasmė grąžinti pasitikėjimą daiktu, kurio nėra? Vakcina dabar kaip „Rolls Royce“. Valdžia persėdo į prabangią mašiną ir pro atidarytą langą visiems rėkia – ir jūs nebijokite, tikrai saugu, nebūkite durniai, pirkite.

Man reklamuoja daiktą kurio aš negaliu niekaip gauti...

Vakcina dabar kaip „Rolls Royce“. Valdžia persėdo į prabangią mašiną ir pro atidarytą langą visiems rėkia – ir jūs nebijokite, tikrai saugu, nebūkite durniai, pirkite.

Geras milijonas žmonių skiepytųsi ir „AstraZeneca“ ir kitom savo didžiuliu noru. Ir iki šiol viskas buvo gerai – solidarumas, skiepijam pirmiau tuos kam labiausiai reikia, vakcinų trūksta, pakentėkim.... Bet vis tik pralindo Orvelo paršiukai.

O juk prasidėjo viskas taip gražiai ir sąžiningai – „Oi ne, mes nesiskiepysim anksčiau, tik kai mūsų amžiaus grupė bus“.

Nenoriu būti cipianti „gnyda“, kuriai viskas negerai. Man tiesiog žmogiškai liūdna. Labai nenoriu susirgti. Sportuoju visą žiemą, maudausi, bet bijau dėl savo anamnezės. Ir sunkiai suprantu šitą „piaro“ akciją. Prezidentas, ministrė pirmininkė ok, bet visi kiti?

Tad visiems mano amžiaus grupėje esantiems sveikiems seimo nariams ir ministrams, kurie šiandieną gaus savo skiepą, palinkėsiu sveikatos ir sėkmės!“

Ingrida Šimonytė ir Viktorija Čmilytė-Nielsen pasiskiepijo „AstraZeneca“ vakcina (9 nuotr.)
+3
Gitanas Nausėda pasiskiepijo „AstraZeneca“ vakcina (5 nuotr.)
+2
Skaitykite daugiau