Vėžį įveikęs ir į rizikos grupę neįtrauktas Stano: „Duokite man tą „AstraZeneca“ ir būsiu dėkingas“

Stanislavas Stavickis-Stano ir vakcina / Asmeninio albumo ir Scanpix nuotr.
Žmonės.lt, BNS
Šaltinis: Žmonės
AA

Visuomenėje pastarosiomis dienomis netylant audroms dėl „AstraZeneca“ vakcinos saugumo, pastebėta, kad vis daugiau žmonių, kuriems priklauso skiepas, atsisako šios vakcinos. Dainininkas, muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano sako, kad dėl to vakcinacija neturėtų sustoti ir ragina kuo greičiau šias vakcinas atiduoti tiems, kas skiepytis jomis norėtų, o ne stengtis priversti tai padaryti žmones, kurie jos atsisako.

Savo poziciją skiepų klausimu Stano išsakė socialiniame tinkle. Vėžį įveikęs dainininkas tikėjosi, kad dėl įveiktos onkologinės ligos bus įtrauktas į rizikos grupę, kas reikštų, kad jam būtų pirmenybė skiepytis nuo koronaviruso.

Deja, kadangi liga įveikta prieš kelis metus, į šią grupę jis įtrauktas nebuvo, todėl vis dar laukia vakcinos. Stano svarsto, kad nereikia versti skiepytis tų, kurie atsisako „AstraZeneca“ vakcinos, o ją perleisti kitiems, kurie skiepų laukia ir tai padarytų nedvejodami.

Savo išsakyta pozicija jis sutiko pasidalinti ir su Žmonės.lt skaitytojais.

„AstraZenecos“ krizė gali priversti keisti vakcinavimo tvarką: politikai prabilo apie galimybę skiepyti to norinčius“. Valioooo!!! Aš buvau tikras, kad po persirgimo onkologine liga esu rizikos grupėje. Bet ne...

Aš jau nebe rizikos grupė. Nes praėjo daugiau negu du metai. Ar čia džiaugtis ar liūdėti nežinau. Labai tikėjausi, kad tas vėžys bent kažką man gero padarys – pasiskiepysiu anksčiau.

Man, labai skiepo laukiančiam žmogui, sunku ir pikta girdėti žinias, kad pasiskiepyti neatėjo pusė ar daugiau mokytojų, auklėtojų, pensininkų ar kitų pirmumo tvarka besiskiepijančių.

Nu nenorit, nesiskiepykit jūs! Leiskit normaliai, oficialiai užsiregistruoti norintiems pasiskiepyti.

Man, labai skiepo laukiančiam žmogui, sunku ir pikta girdėti žinias, kad pasiskiepyti neatėjo pusė ar daugiau pakviestųjų.

Metus laiko ekspertai aiškina, maldauga, prašo – „patikėkite, skiepai reikalingi, jie padeda, rizika minimali“. Bet dalis visuomenės turi savo „ekspertinį“ vertinimą.

„AstraZeneca“ paskiepyta 20.000.000 žmonių. Neįrodyta, bet galimai nuo vakcinos mirė 20 žmonių, arba vienas iš milijono. Jei 20.000.000 susirgtų korona, tai mirtų nuo 500.000 iki 700.000 žmonių.

Aš nemanau, kad tuos, kas mano, jog skiepai blogis, yra prasmė toliau šviesti ir aiškinti. Reikia nusiraminti ir gerbti jų teisę rinktis. Ugnius Kiguolis man žadėjo savo skiepą, bet nedavė (štai dar viena priežastis netikėti antivakseriais).

Situacija dabar kitokia. Manau, su visais registruotais, neregistruotai atvejais ir paskiepytais žmonėmis turime gerą penktadalį su imunitetu. Gydytojai paskiepyti, sveikatos sistemos kolapso (tokio, koks grėsė) nebebus. Daug ramiau.

O man duokite tą „AstraZeneca“ ir būsiu labai dėkingas“, – savo poziciją išsakė Stano.

Stanislavas Stavickis-Stano / Asmeninio albumo nuotr.

A. Dulkys: svarstoma leisti „AstraZeneca“ vakcina skiepytis visiems norintiems be eilės

Atnaujinus šiuo metu sustabdytą vakcinaciją „AstraZeneca“ vakcina nuo COVID-19, svarstoma leisti skiepytis visiems norintiems, be prioritetinės eilės, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

LRT radijui ministras ketvirtadienį sakė, jog „artimiausiomis dienomis ar valandomis“ tikisi palankių sprendimų iš Europos vaistų agentūros dėl šios vakcinos, tačiau pripažino, kad Europos šalims, tarp jų – ir Lietuvai stabdant skiepijimą šia vakcina, jai suduotas „stiprus reputacinis smūgis“.

„Šiuo metu, kadangi mūsų vakcinacijos strategija ir visa logistika buvo pagrįsta tik prioritetinių grupių skiepijimu, tai matyt, dabar persvarstysime ir šios vakcinos atžvilgiu, galbūt, keisime tuos sprendinius ir, galbūt, leisime vakcinuotis tiesiog norintiems. Bet čia dar galutiniai sprendimai nepriimti“, – sakė A.Dulkys, paklaustas, kaip sieks atstatyti reputaciją šia vakcina. 

Anot jo, plūstant pranešimams apie vakcinacijos stabdymus iš Europos, reputacija šia vakcina „jau buvo sugriauta ir mums ar taip, ar taip būtų reikėję spręsti tą klausimą“.

„Tik noriu pakartoti, Kai tokios šalys, kaip Prancūzija, Vokietija, Ispanija, Italija stabdo, aš jau nebeįsivaizduoju, kokio autoriteto Lietuvoje turi būti ekspertas, kuris galėtų įtikinti tą abejojantį žmogų, kad skiepykis „AstraZeneca“, – sakė jis.

„Manau, nebuvo gero sprendimo, buvo blogas ir blogesnis sprendimas“, – pridūrė A.Dulkys.

Lietuva pasekė keliolikos kitų Europos Sąjungos šalių pavyzdžiu antradienio vakarą sustabdžiusi skiepijimą nuo koronaviruso „AstraZeneca“ vakcina, nors anksčiau tiek A.Dulkys, tiek premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad to daryti nesirengiama. 

Vakcinavimas sustabdytas iki kol Europos vaistų agentūra pateiks galutines išvadas dėl vakcinos saugumo, agentūra ši klausimą spręs ketvirtadienį.

Sprendimas priimtas po Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos rekomendacijos, jai gavus tris pranešimus kraujo krešulių atvejus, pasireiškusius po skiepijimo, tačiau tarnyba teigia neturinti įrodymų, kad negalavimus sukėlė būtent vakcina.

„AstraZeneca“ vakcina nuo COVID-19 / „Scanpix“ nuotr.
Skaitykite daugiau