Tarptautinis tyrimas smurto prieš moteris lygį prilygina epidemijai

Verkiantis meškiukas / 123RF nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-12-01 16:16
Naujas vieno įtakingiausių medicinos žurnalų „The Lancet“ tyrimas smurtą prieš moteris vadina „pasauline epideminio lygio visuomenės sveikatos problema“. Norint šios problemos mastus sumažinti, remiantis tyrimu, šiuo metu taikomų tarptautinių priemonių nepakanka.

Tyrimas atskleidžia įvairių smurto prieš moteris formų statistiką. 100–140 milijonų moterų pasaulyje yra atliktas lytinių organų apipjaustymas, vien Afrikoje tai kasmet gresia 3 milijonams mergaičių. 7 proc. pasaulio moterų susiduria su seksualine prievarta, 30 proc. patiria savo partnerio smurtą.

Tyrėjų teigimu, šiuos skaičius pakeisti galima tik skiriant daugiau dėmesio ir išteklių smurto prevencijai. Įvertinus įvairiose šalyse taikomas priemones, nustatyta, kad iki šiol daugiau dėmesio skiriama atsakui į smurtą nei būdams jo išvengti. Daugelyje šalių, ypač ekonomiškai silpnesnėse, raginama pirmiausia susitelkti į tokias problemas kaip lyčių nelygybė, kuri laikoma viena labiausiai smurtą skatinančių priežasčių.

Taip pat pabrėžiama, kad nukentėjusioms moterims daug padėti galėtų ir gydytojai ar medicinos seselės, į kuriuos smurto atveju kreipiamasi vienus pirmųjų. Tam siūloma integruoti smurto prevencijos projektus į kitas medicinos programas.

„Nėra tokios stebuklingos lazdelės, kuri staiga išspręstų smurto prieš moteris problemą. Tačiau elgesio ir nuostatų pokyčiai vis tik įmanomi ir norint jų pasiekti, net nebūtina, kad pasikeistų visa karta, kaip dažnai manoma“, – sako viena iš tyrimo autorių Charlotte Watts.
Ji24.lt

Naujausi straipsniai