Startavo nemokami „Mommypreneurs“ projekto mokymai, skatinantys mamų verslumą

Nemokamas projektas mamoms „Mommypreneurs“/Kristinos Rutkauskienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-20 15:02
Antradienio rytą į Vilniaus „Tech Parką“ rinkosi veiklios mamos, atvykusios patobulinti savo skaitmeninių įgūdžių. Šios mamos pradėjo nemokamo „Mommypreneurs“ projekto, skirto skatinti mamų užimtumui ir verslumui, pirmąjį etapą.

Socialinė „Mommypreneurs“ iniciatyva sukurta paskatinti mamas dalyvauti skaitmeninių įgūdžių bei verslumo įgūdžių mokymuose. Šie mokymai leis įgyti naujų žinių ir patirties, kuri pravers norint grįžti į darbą po motinystės atostogų arba padės pradėti savo pačios verslą. Kursai yra finansuojami Norvegijos, Islandijos ir Lichtenšteino fondo, todėl yra visiškai nemokami. Mokymų metu taip pat suteikiama nemokama priežiūra vaikams, todėl mamoms sudaromos puikios galimybės mokytis.

Rytiniai „Mommypreneurs“ projekto kursai, skirti skaitmeninių įgūdžių tobulinimui, prasidėjo su „Code Academy“ lektoriumi Donatu Bengardavičiumi. „Paskaita sekėsi puikiai. Labai džiugu matyti tiek motyvuotų ir mokytis nusiteikusių mamyčių,“ – pirmaisiais mokymų įspūdžiais dalinosi D. Bengardavičius.

Lektorius atskleidė, kad kiekvienai publikai reikia pasiruošti – kartais sausoką ir sudėtingą techninę informaciją reikia perteikti suprantamai ir įdomiai žmonėms, kurie galbūt pirmą kartą girdi tokio pobūdžio turinį. „Tačiau dalyvių aktyvūs klausimai paskaitos metu, domėjimasis rodo, kad mamytės yra rimtai nusiteikusios perprasti šiuolaikines technologijas ir atverti nuostabų dizaino pasaulį. Visada stengiuosi, kad studentai po paskaitos išeitų nešini pilnu naudingos informacijos bagažu,“ – dalyvių aktyvumu džiaugėsi D. Bengardavičius.

Vakarinė mamyčių grupė rinkosi į verslumo įgūdžių mokymus. Juose kalbėjusi Justė Pakėnaitė-Dailydkė, įmonės „Triple O Consulting“ įkūrėja mamoms pasakojo, kaip nebijoti žengti pirmąjį žingsnį versle. Lektorė, dėkojusi už galimybę prisidėti prie „Mommypreneurs“ projekto, teigė, jog įspūdžiai po mokymų išties puikūs: „Man labai patiko dirbti su projekto dalyvėmis. Tikrai jautėsi, kad yra įsitraukusios, daug klausimų uždavinėjo, vadinasi, joms buvo įdomi ir aktuali ši tema,“ – džiaugėsi J. Pakėnaitė-Dailydkė.

Antroji mokymų pranešėja Dovilė Šafranauskė, „Pagarbios tėvystės“ iniciatyvos įkūrėja teigia, jog viena dažnesnių baimių, kurią išgyvena mamos, svajojančios pradėti savo verslą, yra verslo ir vaikų interesų suderinimas. Mamos kelia klausimus, ar nenukentės santykis su vaikais, jeigu jos mažiau laiko praleis namuose, kaip žinoti, jog vaikai gaus pakankamai dėmesio. Būtent apie tai pranešėja ir kalbėjo su jaunomis mamomis, susirinkusiomis į pirmąją projekto „Mommypreneurs“ paskaitą – kaip laiką, kuris praleidžiamas su vaikais, kuo dažniau paversti kokybiško santykio laiku, o gal netgi susikurti ypatingo laiko su vaikais tradiciją.

Pasak D. šafranauskės, mamos turi suprasti, jog „svarbiau ne tai, kiek to laiko bus, bet tai, kiek tuomet bus nedalomo dėmesio iš savimi pasitikinčios ir prasminga veikla užsiimančios mamos. Taip, vėlesnėse paskaitose jos kalbės apie marketingą ir verslo planus, tačiau gera, jog pirmoji paskaita buvo tiesiog apie šiltus, mamiškus dalykus. Tarsi vidinis pasiruošimas dideliems ateities pokyčiams, o pokyčių, net neabejoju, tikrai bus. Mamoms, kurios po ilgos mamiškos dienos dar turi užsispyrimo vakarais mokytis ir siekti savo verslo svajonių, nieko negali būti neįmanomo!“ – mamų įsitraukimu džiaugėsi D. Šafranauskė.

Registracija į antrąjį nemokamų „Mommypreneurs“ mokymų etapą prasidės jau lapkričio viduryje. „Mommypreneurs“ projektą įgyvendina „Startup Division“ – pirmaujanti inovacijų organizacija Baltijos šalyse, dirbanti su startuoliais ir auginanti jaunuosius verslus.

Naujausi straipsniai