Spintos revizija: kai kuriuos drabužius reikia išmesti be gailesčio

Moteris renkasi drabužius / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-03-30 10:00
Pavasaris – neišvengiamai spintos tvarkymo metas. Štai daiktai, kuriuos turėtumėte pasilikti, o kurie turėti būti išmesti be gailesčio.

Ką išmesti?

Prieš pasilikdami drabužį ar garderobo detalę, gerai apgalvokite, kodėl jo jums reikia ir kur jį vilkėsite, tai padės lengviau apsispręsti.

Drabužiai, kurių nevilkite. Nors galioja nerašyta taisyklė, kad metus laiko nenešiotus drabužius reikia išmesti, garantuojame, jog spintoje guli ir kur kas senesnių. Senas drabužis nebūtinai yra blogas, kartais juos atrandame iš naujo, prideriname prie naujų rūbų. Tačiau, jei tvarkydami spintą matote, jog drabužis prie nieko netinka, su juo nesijausite pakankamai gerai, meskite lauk.

Senamadiški daiktai. Tiesa, madų tendencijos vis grįžta ir galime pritaikyti mamų, senelių drabužius, kurie dažniausiai yra geros kokybės, tačiau yra daiktų, kurie tikrai jau nebebus madingi. Pavyzdžiui, lauk meskite tampres su netikusia džinsų imitacija. Tokios atrodo ne tik nemadingai, bet dar neskoningai bei pigiai.

Netinkamo dydžio. Tikriausiai esate užsibrėžę numesti svorio ir įtilpti į tam tikro dydžio drabužius. Bet būkite realistė ir įvertinkite, į kokį drabužį tilpti bus įmanoma, o kuris jau net keliais dydžiais per mažas.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Su defektais. Iškritusią sagą galima įsiūti, atirusią siūlę taip pat, bet jei megztuke styro skylė, o jūs jau pusmetį sukate galvą, kaip ją sutaisyti, pasverkite, ar tikrai tą drabužį dar nešioti. Visgi jei rūbą tikrai mėgstate, nusistatykite konkrečią datą, kada nunešite į taisyklą, kitu atveju jis gali dar metus be naudos praleisti spintoje.

TAIP PAT SKAITYKITE A. Gilytė: „Poros drabužiams suderinti užtenka vos kelių akcentų“

Jei jau peržiūrite spintą, tai puikus metas ir išmesti tai, ko prisikaupia daugiausiai. Kiekvienuose namuose yra kojinių, kurios neturi savo poros, pėdkelnių, kurios nebetinkamos nešioti. Tokiems drabužiams nepalikite spintoje vietos.

Trumpalaikės mados. Jei jūsų spintoje yra drabužių, kurie buvo madingi trumpą laiką ir jūs, pagauti tendencijos, jį įsigijote, bet dabar aiškiai matote, kad nebenešiosite, nesukite galvos ir tiesiog išmeskite. Kam reikia daiktų, kurie tiesiog užima vietą.

Pasilikite tai, kas amžina

Kai kuriose spintose išmetamų drabužių yra daugiau, nes dalis jų nemadingi, sudėvėti (nes gaminami ne tokie kokybiški), išėję iš mados, nes ji keičiasi greičiau, nei mes tai suvokiame. Visgi kai kuriuos drabužius tikrai reikia pasilikti.

Klasikinius. Auksinė taisyklė – klasikiniai drabužiai niekada neišeina iš mados. Tad spintoje tikrai verta pasilikti klasikinį švarką, kelnes, paltą, juodą suknelę, aišku, prieš tai įvertinkite jų būklę. Jei drabužiai turi didelių defektų, visgi geriau išmesti ir investuoti į naują ir stilingą daiktą.

Tikriausiai spintoje yra drabužių, kurie paveldėti iš mamų, senelių, o gal net prosenelių. Galbūt jų nenešiosite, tačiau jie kelia sentimentus ir primena, kas esame.

Kurie kelia sentimentus. Tikriausiai spintoje kiekviena turi drabužių, papuošalų, batelių, kurie paveldėti iš mamų, senelių, o gal net prosenelių. Galbūt jų nenešiosite, tačiau jie kelia sentimentus ir primena, kas esame. Tokiems drabužiams tikrai turėtų atsirasti vietos.

Kelių sezonų senumo. Tikrai neverta aklai sekti madų ir kas sezoną keisti didžiosios garderobo dalies. Vertinkite viską blaiviai – praėjusio pavasario drabužiai gali puikiai derėti prie naujų ir vis dar atrodyti stilingai.

Natūralaus pluošto. Linas, medvilnė, šilkas – natūralūs audiniai išties dabar yra vertybė, kai dauguma drabužių gaminami iš sintetinių pluoštų. Tad jei drabužis geros būklės, tikrai verta jį pasilikti. Tik prieš tai apgalvokite, kokiomis progomis nešiosite ir prie ko derinsite.

TAIP PAT SKAITYKITE Tiems, kurie nekantriai laukia pavasario: tegul medžių šakos pražysta namuose

Ji24.lt

Naujausi straipsniai