Specialiame „Ji“ numeryje – viskas apie vaistažoles. Kaip jas džiovinti ir vartoti?

Žurnalas „Ji“ (20 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.
Žurnalas „Ji“ (20 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.
2016-05-19 15:00
AA

Pavasaris ir vasara – pats žoliavimo metas. Vaistažolės – nieko nekainuojantis, natūralus vaistas iš gamtos.

Todėl vis daugiau žmonių jas renka ir džiovina. Kaip tinkamai žoliauti ir pasiruošti arbatą, pataria mitybos specialistė ir vaistinių augalų žinovė Zita Martinaitienė. Plačiau apie tai skaitykite numerio temoje „Renkame vaistus iš gamtos“. Šiame numeryje paruošėme Jums ir dovaną – 24 kortelių rinkinį, kuris žoliaujant padės geriau jas atpažinti.

Kaip visada, naujajame „Ji“ numeryje laukia įdomūs pašnekovai. Vienas jų – bendrovės „Žali sodai“ kraštovaizdžio projektų vadovas Tautvydas Gurskas – vertikalių žaliųjų sodų pradininkas Lietuvoje. „Skubančiame pasaulyje kasdien patiriame daug įtampos. Nenuostabu, kad vis daugiau žmonių prieglobsčio ieško gamtoje arba stengiasi bent namuose susikurti žaliąjį kampelį. Kad galėtų atsipalaiduoti ir pamiršti visus rūpesčius“, – sako Tautvydas. Plačiau apie tai skaitykite interviu „Augalai džiugina ir saugo nuo streso“.

Žurnalas „Ji“ (20 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.

„Ji“ 20-ajame numeryje svečiuojasi ir aktorius, parfumeris, knygos „Kvepalai“ autorius Aistis Mickevičius. Kiek save atsimena, jis visada atkreipdavo dėmesį į tai, kuo kvepia aplinka ir žmonės. Nors gimė ir augo Vilniuje, vasaras leisdavo pas senelius kaime, kur netrūko nosį kutenančių augalų ir aromatų... Jei smalsu sužinoti daugiau, atsiverskite interviu „Jautrus kvapams esu nuo vaikystės“.

Jei nepraleisite rubrikos „GARSENYBĖS / žvaigždės“, sužinosite, ką bendro turi komedijų aktorė Cameron Diaz ir karjerą baigęs futbolininkas Davidas Beckhamas. Jie abu ne tik žavūs, populiarūs ir geidžiami. Tai žvaigždės, neslepiančios simpatijos sveikam gyvenimo būdui... Plačiau skaitykite straipsnyje „Pasirinkę sveikesnį gyvenimą“.

TAIP PAT SKAITYKITE: Efektyvus bendravimas poroje: 10 žingsnių, kurie padės susikalbėti

Pavasarį norisi šviežių žalumynų, nes raugintos ar kitaip apdorotos daržovės būna pabodusios, tarsi beskonės, jose nedaug teišlikę organizmui naudingų medžiagų. Apsiperkant mūsų žvilgsnis taip ir krypsta į šviežias salotas, svogūnų laiškus, ridikėlius ir kt. Kuo jie naudingi sveikatai? Apie tai – straipsnyje „Kuo daugiau žalumynų!“.

Tikriausiai pastebėjote, kad kai kuriuose namuose tie patys augalai veši, o kituose skursta. Pasak žinovų, tai galima paaiškinti ne tik oro sąlygomis bute, gėlių priežiūra, namo bioenergetika, bet ir astrologija. Jei norite sužinoti, kokius augalus auginti pagal Zodiako ženklą, atsiverskite straipsnį „Augalai ir astrologija“.

Saulės energiją sugėrusios laukų ir pievų žolės, prieskoniniai augalai – puikūs ingredientai natūraliai kosmetikai ruošti. Juose esančios veikliosios medžiagos puoselėja odą, gaivina plaukus, padeda atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos. Pasinaudokite gražinančiomis priemonėmis iš gamtos. Patarimų rasite straipsnyje „Gamtos dovanos“.

Žurnalas „Ji“ (20 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.

Jau keletą tūkstantmečių gyvuojantis senovės kinų menas ir mokslas fengšui moko, kaip namuose susikurti harmoniją. Pasirodo, kad juose pailsėtume ir jaustumėmės laimingi, nepakanka tinkamai išdėstyti baldus ir kitus daiktus. Ne mažiau svarbu mokėti pasirinkti augalus. Plačiau apie tai skaitykite straipsnyje „Pakvieskite laimę į namus“.

Ekologiškas gyvenimo būdas – tai ne tik sveika mityba ir gyvensena, bet ir mūsų dėvimi drabužiai, aksesuarai. Šį kartą apie tai, kas yra ekomada ir kuo ji naudinga mums bei aplinkai. Jei įdomu, skaitykite straipsnį „Ekologiška mada“.

Žinoma, nepamiršome ir smagurių. Šįkart saldumynų mėgėjoms siūlome pasigaminti turkiškų skanėstų. Sveikuoliams taip pat turime keletą idėjų.

Vitaminų pilni žali pienių lapeliai bei skaisčiai geltoni žiedai, pirmieji kvepiantys krapai ir petražolės, įvairiausios salotos. Skaninkite šviežiais žalumynais ir žiedais salotas, virkite sriubas! Pastiprinsite žiemos nualintą organizmą natūraliomis priemonėmis. Plačiau – straipsnyje „Dozė vitaminų“.