Septyniasdešimtmetė australė 28-erius metus nevartojo cukraus

Carolyn Hartz / Instagram / Sweet Life nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Kaip atrodo septyniasdešimtmetė, kuri dvidešimt aštuonerius metus nevartojo cukraus? Ji – prieš jūsų akis. Carolyn Hartz, po daugybės metų „priklausomybės“ nuo saldumynų, nusprendė jų atsisakyti. Tiksliau, atsisakyti maisto, kuriame yra cukraus. Kaip tai pakeitė jos gyvenimą?

Carolyn Hartz yra trijų vaikų mama, gyvenanti Perte (Australija). Ji teigia, kad dauguma moterų mano, jog neįmanoma turėti tvirto kūno ir gražios odos sulaukus penkiasdešimties ar daugiau; arba kad po gimdymo neįmanoma susigrąžinti figūros. Tačiau Carolyn yra gyvas pavyzdys, kad viskas įmanoma.

Ir rašome apie ją ne todėl, kad pasijustumėte blogai apie save (nors pažiūrėjus į moterį ir atrodo, kad jos amžius užsikonservavo ties tais metais, kuomet metė cukrų...). Norime, kad Carolyn taptu įkvėpimu, jei kada kilo minčių „kodėl turėčiau valgyti mažiau saldumynų, juk jie man teikia daug džiaugsmo“.

Kaip „Daily Mail“ pasakojo Carolyn, „pradžioje buvo labai sunku, buvau priklausoma nuo cukraus, tačiau aš tikiu, kad jo atsisakymas buvo viena svarbiausių priežasčių, kodėl aš sugebėjau būti sveika ir išlaikyti tokį kūną.“

Kaip jai pavyko išbraukti iš mitybos cukrų? Svarbūs keli aspektai. Pirmiausia, moteris pasirūpino, kad mityba būtų subalansuota. Su kiekvienu valgiu ji įtraukia į racioną ir baltymų turinčių produktų, tai ypač svarbu pusryčiaujant. Baltymai užtikrina, kad jausitės sočiau ir po valandos ar dviejų nesinorės užkandžiauti.

Moteris teigia, kad ne taip svarbu apriboti, ko ir kiek valgote bei geriate (žinoma, sąmoningumo reikėtų ir čia), kiek svarbu porcijų dydis. Bėgant metams, metabolizmas lėtėja, tad jei nepradedama gyventi fiziškai aktyviau arba jei nesumažinamos porcijos, pradeda augti svoris. Todėl sveikatos ir dailesnių linijų vardan reikia maitintis sveikiau, valgyti šiek tiek mažiau, būti aktyvesnėms.

Vietoj cukraus Carolyn vartoja saldiklį ksilitolį – natūralų cukraus pakaitalą, kurio randama uogose ir kai kuriose daržovėse. Carolyn yra saldiklių kompanijos „Sweet Life“ įkūrėja ir ambasadorė. Ji skatina žmones mėgautis kiekvienu kąsniu, jausti malonumą – tuomet esą nekils noras persivalgyti.

Carolyn yra išleidusi ir kepinių receptų (be cukraus) knygą. Kaip matote iš knygos viršelio, moteris neatsisakė saldumynų – ji tik nenaudoja cukraus jiems ruošti. Kaip paaiškina Carolyn, Australijoje (kaip ir daug kur likusiame pasaulyje) daugėja nutukusių žmonių, ir cukrus yra lemtingas veiksnys.

Gerai išvaizdai ir savijautai svarbu ne tik atsisakyti cukraus, bet ir kokybiškai išsimiegoti.

Gerai išvaizdai ir savijautai, moters teigimu, svarbu ne tik atsisakyti cukraus ir jo turinčių produktų, bet ir kokybiškai išsimiegoti. Carolyn Hartz miegui skiria ne mažiau aštuonias valandas ir teigia taip daranti beveik visą savo gyvenimą. Tik tuomet kūnas (ląstelės) atsinaujina, paaiškina moteris.

Australijoje gyvenanti septyniasdešimtmetė teigia sauganti odą nuo ultravioletinių spindulių – kasdien tepasi apsaugine priemone nuo saulės ir niekada nesidegina. Kai Carolyn buvo trisdešimt, nosies srityje jai pašalino piktybinį naviką. Todėl vėžį išgyvenusi moteris nebenori to darkart patirti ir vengia vėžį skatinančių veiksnių.

Dėl geresnės fizinės ir dvasinės sveikatos Carolyn taip pat lanko tenisą, kasdien praktikuoja dėkingumą, meditaciją, jogą. Pastarųjų dėka moteris jaučiasi daug ramesnė.

Beje, medituoti ji pradėjo būdama 65-erių, taigi niekada ne vėlu ką nors pradėti.

Carolyn patarimas jauniems žmonėms – būti laimingiems, nesijaudinti dėl savo amžiaus – koks jis bebūtų, ir išmokti mąstyti pozityviai: stiklinė yra ne pusiau tuščia, o pusiau pilna; diena yra dalinai saulėta, o ne dalinai debesuota.

Skaitykite daugiau