S. Samojauskaitė pristato naują kolekciją ir pataria, kaip derinti smulkius papuošalus

„Earth“ kolekcija / Roko Darulio nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Juvelyrika, dedikuota žemei ir ypatingiausiems jos kūriniams, – taip naujausią savo papuošalų kolekciją „Earth“ (angl. „Žemė“) pristato juvelyrė Simona Samojauskaitė. Atpažįstama dėl grakštaus ir proporcingo minimalistinio braižo, kūrėja savo idėjas sujungė į vientisą deimantais puoštą papuošalų liniją.

Kaip teigia juvelyrė, „Earth“ yra duoklė tiek žemei, tiek ilgas tradicijas puoselėjančiam juvelyro amatui – žemė žmogui dovanoja deimantus, auksą bei sidabrą, o juvelyras juos sujungia į naują visumą, paverčia prasmę turinčiu meno kūriniu.

„Apie šią kolekciją galvojau jau nuo pirmų prisilietimų prie juvelyrikos. Kai rankose laikai gabalėlį aukso ar deimantą, jauti didelę atsakomybę – tai medžiagos, kurioms tūkstančiai metų, kurios įprasmina svarbiausias akimirkas, tampa šeimos vertybių simboliu.“

Kurdama kolekciją S. Samojauskaitė naudojo geltoną bei baltą 750 prabos auksą, sidabrą, baltus ir juodus deimantus, kurie pavirto žiedais, auskarais, grandinėlėmis bei apyrankėmis. Kiekvienas deimantas yra atsakingai atrinktas rankomis Antverpene, Belgijoje, bei atitinka „Conflict Free Diamonds“ standartus.

„Earth“ idėją, duoklę laikui bei vertybėms perpasakoja ir kolekcijos fotosesija, kurią S. Samojauskaitė patikėjo mados fotografui Rokui Daruliui. Nuotraukose modelis Vika Volkutė pozuoja su žirgais Miledi bei Epu, kurių spalvų kontrastas atitinka ir kolekcijai naudotus juodus bei baltus deimantus.

S. Samojauskaitės papuošalų kolekcija „Earth“ (9 nuotr.)
+3

„Pastebiu, kad rankų darbo juvelyrika Lietuvoje vis labiau populiarėja. Tai džiugina, nes žmonės renkasi juvelyrinį dirbinį atidžiau, atsižvelgia į jo išliekamąją vertę ir ypač kokybę. Anksčiau juvelyrika buvo nešiojama tik išskirtinėmis progomis, gerai apgalvojus, kaip suderinti visas detales. Šiandien mūsų gyvenimo tempas beprotiškai greitas, tad minimatistinė juvelyrika tampa kasdienybės dalimi. Smulki juvelyrika yra ypač patogi, ją galima derinti su kitais papuošalais ar tarpusavyje. Puikiai tinka kasdienai, darbe ar vakariniam įvaizdžiui formuoti. Šiandien tai tampa individualumo paraiška, stiliaus detale.“

Skaitykite daugiau