Psamoterapija, arba gydymas smėliu – išbandykite!

Paplūdimyje / „Fotolia“ nuotr.
Paplūdimyje / „Fotolia“ nuotr.
2016-07-10 15:00
AA

Atostogaujant siūlome išmėginti nieko nekainuojančią terapiją, kurią dovanoja gamta – gydymą smėliu.

Malonia smėlio terapija galite mėgautis poilsiaudami pajūryje ar prie ežero. Gydymas smėliu vadinamas psamoterapija.

Jau senovės antikos gydytojai pastebėjo, kad smėlis kaupia ir sulaiko šilumą, o įkaitusiu juo galima ne tik įveikti nedidelius negalavimus, bet ir gydyti įvairias ligas.

Šiuolaikinė tradicinė medicina taip pat pripažįsta gydymą smėliu. Jis itin tinka artritui, neuralgijai, reumatui, radikulitui, kiaušidžių ar gimdos uždegimui gydyti. Smėlio vonios padeda ir sutrikus inkstų veiklai, esant šlapimo takų uždegimui.

Teigiama, kad psamoterapija gali padėti numesti svorio, nes gulint karštame smėlyje pagreitėja medžiagų apykaita.

Šiluma pagreitina gijimo procesus, atpalaiduoja, gerina nervų sistemos, vidaus organų veiklą, taip pat kraujo, limfos ir hormonų apykaitą. Be to, teigiamai veikia sąnarius, malšina skausmą, uždegimus, reguliuoja gyvybinės energijos tėkmę, harmonizuoja organizmą, slopina įtampą.

Teigiama, kad psamoterapija gali padėti numesti svorio, nes gulint karštame smėlyje pagreitėja medžiagų apykaita.

Jei sergate sąnarių uždegimu, susuko radikulitas, paplūdimyje ant skaudamų vietų uždėkite įkaitusio smėlio. Tik žiūrėkite, kad jis būtų sausas, nes drėgmė pablogins savijautą. Pasak gydytojų, karštu smėliu negalima padengti širdies ploto. Procedūra turėtų trukti ne ilgiau kaip 15–20 min.

Kitas būdas – ant skaudamų vietų (juosmens, kulkšnių, plaštakų, kelių linkių, pėdų, pilvo ar dubens srities, išilgai stuburo) dėti 0,5 kg smėlio maišelius.

Smėlėtas paplūdimys – geriausia vieta atlikti natūralų pėdų masažą. Pėdose yra biologiškai aktyvių taškų, kuriuos dirginant gerėja visų organų veikla. Jei norite suaktyvinti organizmo funkcijas, pavaikščiokite basomis po įkaitusį birų smėlį. Sergant tulžies pūslės arba šlapimo takų ligomis, patartina rinktis rupų smėlį arba žvirgždą.

Smėliu užsikasęs berniukas / Fotolia nuotr.

Psamoterapija netinka žmonėms, kuriuos vargina padidėjęs kraujospūdis, sergantiems epilepsija ir kai kuriomis infekcinėmis ligomis.

Teigiama, kad atsipalaiduoti padeda žaidimas su smėliu. Nepatingėkite su vaikais statyti pilių, kurti įvairių piešinių ar raštų.

Žinoma, smėlis smėliui nelygu: jo kokybę lemia daugybė veiksnių. Teigiama, kad pajūrio smėlyje gausu mineralų smiltelių, net aukso dulkių. Toks smėlis pasižymi gydomosiomis savybėmis.

Plačiau apie kitas terapijas – akmenų, žolės ir saulės – skaitykite 27-ajame „Ji + 7 dienos“ numeryje!

Smėliu užsikasęs berniukas / Fotolia nuotr.