Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko – jau Sočyje: šypsodamiesi čiuožė ledu

Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko Sočio ledo arenoje / Teodoro Biliūno nuotr. ir stop kadras
Šaltinis: 15min, Žmonės.lt
AA

Nepaisydami aštrių kritikos strėlių dėl suplanuoto pasirodymo Rusijos mieste Sočyje ir ketinimų dėl to atimti Lietuvos valstybės apdovanojimus, čiuožėjai Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko pasirodė ant Sočio ledo. Tai matyti Kremliaus atstovo Dimitrijaus Peskovo žmonos, čiuožėjos Tatjanos Navkos paviešintame vaizdo įraše.

Plačiai šypsodamiesi Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko jau čiuožia rusišku ledu.

Rusijos kariuomenei penktą mėnesį brutaliai atakuojant Ukrainą, mūsų šalies dailiojo čiuožimo žvaigždės rengiasi dalyvauti šiandien Sočyje prasidedančiame ledo šou.

Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko Sočio ledo arenoje. / Kęstas Rimkus nuotr.

Penkis kartus mūsų šalį olimpinėse žaidynėse atstovavę M.Drobiazko ir P.Vanagas matomi geros nuotaikos vaizdo klipuose, kuriais savo šou reklamuoja jos organizatorė Tatjana Navka.

Ši buvusi čiuožėja yra ir Vladimiro Putino atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmona, jai yra skirtos JAV sankcijos kaip Rusijos prezidentui artimo žmogaus. Anot JAV saugumo tarnybos, olimpinė čempionė dėl ryšių su Kremliumi yra sukaupusi per 10 mln. dolerių vertės nekilnojamojo turto.

Nuo rugpjūčio 9 dienos Sočio „Iasberg Soči“ arenoje bus rodomas T.Navkos kurtas pasirodymas „Gulbių ežeras“, jungiantis specialiųjų efektų ir buvusių ledo žvaigždžių šou.

Tarp tituluotų dalyvių yra ir garsiausia visų laikų Lietuvos dailiojo čiuožimo pora.

M.Drobiazko ir P.Vanagas aukščiausią olimpinę penktą vietą buvo iškovoję 2002 metais Solt Leik Sityje / Alfredo Pliadžio nuotr.

Kai Lietuvos čiuožėjus tarp kitų dalyvių praėjusią savaitę pristatė renginį Sočyje reklamavusi N.Navka, o žinia feisbuke pasidalino Andrius Tapinas, kilo daug diskusijų.

Ech, Povilai Vanagai ir Margarita Drobiazko – susigundėt ukrainiečių krauju permirktais rubliais, šoksite „Gulbių ežere“ Sočyje, kai į Ukrainą lėks rusų raketos, šypsositės ir lankstysitės plojančiai rusų publikai, nes karas kažkur toli ir jūsų tai neliečia.

Dar vienas ech dėl susimetimo su Tatjana Navka – Kremliaus ruporo Peskovo žmona, nuo kovo mėnesio pakliuvusia po JAV sankcijomis. Jums tai, matau, visiškai nekliūna.

Kaip rašo pati Navka sveikindama Vanagą – būk sveikas ir laimingas, ir kad gyvenime viskas būtų taip, kaip panorėsi. Kokia laimė bus pamatyti jus Sočyje.

Šokit ant to savo ledo pagal Kremliaus muziką, šokit ir kerėkit RuZZijos širdis, tik nepamirškit, kad karma yra žiaurinė kalė“, – rašė A.Tapinas.

Ech, Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko – susigundėt ukrainiečių krauju permirktais rubliais, šoksite „Gulbių ežere“...

Posted by Andrius Tapinas on 2022 m. rugpjūčio 5 d., penktadienis

Šiuo klausimu Žmonės.lt bandė susisiekti su P.Vanagu, bet jis telefonu neatsiliepė. Žmonės.lt bandė susisiekti ir su Povilo Vanago mama Lilija Vanagiene, kad ji pakomentuotų sūnaus sprendimą, tačiau Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė telefonu taip pat neatsiliepia.

Tik savaitgalį M.Drobiazko socialiniuose tinkluose išplatino Rusijos poeto eiles.

„Pirmiausia teiskite save, išmokite tokio meno. O jau tada teiskite savo priešą ir kaimyną visame žemės rutulyje. Pirmiausia išmokite patys neatleisti sau nė vieno suklydimo. O jau po to šaukite savo priešui, kad jis priešas ir nuodėmės jo sunkios. Ne kitame, o savyje nugalėkite priešą, ir kai jums tai pavyks, neprireiks jau daugiau „volioti durniaus“ – štai ir tapsite jūs Žmogumi“, – rusų poeto Bulato Okudžavos eiles „Instagram“ citavo M.Drobiazko.

Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Pirmadienio rytą prezidentūra pareiškė, kad spręs dėl M.Drobiazko ir P.Vanagui įteiktų Lietuvos valstybės apdovanojimų, jei šie dalyvaus pasirodyme Rusijos mieste Sočyje.

„Jei minėti buvę Lietuvos sportininkai, Gedimino ordino kavalieriai, iš tikrųjų dalyvaus komerciniame renginyje Rusijoje, kuri jau šeštą mėnesį tęsia žiaurų naikinimo karą prieš Ukrainą, atsiras pagrindas svarstyti, ar jų veikla nežemina apdovanotųjų Lietuvos Respublikos ordinu vardo“, – BNS pirmadienį sakė prezidento atstovas spaudai Ridas Jasiulionis.

M. Drobiazko ir P. Vanagas 2000 metais yra apdovanoti Gedimino ordino Riterio kryžiais.

Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Šiauliuose gimęs P.Vanagas ir Maskvoje augusi M.Drobiazko čiuožti kartu pradėjo 1988 metais, o Lietuvai atkūrus nepriklausomybę Margaritai buvo suteikta mūsų šalies pilietybė, kad jie galėtų varžytis olimpinėse žaidynėse.

Jose dailiojo čiuožimo šokių ant ledo pora startavo penkis kartus – nuo 1992 iki 2006 metų.

Aukščiausias pasiekimas olimpinėse žaidynėse – penkta vieta, o Europos ir pasaulio pirmenybėse P.Vanagui ir M.Drobiazko yra pavykę laimėti tris bronzos medalius.

Baigę sportinę karjerą, jiedu liko gyventi Pamaskvėje, nors dažnai grįždavo ir į Lietuvą, kur kone kasmet rengdavo savo ledo šou „Liepsnojantis ledas“.

Margaritos Drobiazko ir Povilo Vanago ledo šou „Čempionai“/Teodoro Biliūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Taip pat jie daug metų pasirodydavo ir Rusijoje populiariuose čiuožimo renginiuose ir televizijos šou.

Praėjusį balandį, praėjus mėnesiui nuo tada, kai Rusija užpuolė Ukrainą, 15min trumpai kalbėjosi su P.Vanagu, bet jis nekomentavo savo ateities planų.

„Dabar su Margarita esame nusprendę, kad nenorime šia tema su žurnalistais kalbėti dėl visų šeimyninių aplinkybių, – atsiliepęs į 15min skambutį pavasarį sakė P.Vanagas. – Paliekame tai ateičiai, kai bus kitokie laikai ir galėsime apie tai ir ramiai, ir nuoširdžiai pakalbėti. Dabar tai nepavyks.“

Iki karo Rusijos klubuose žaidę Lietuvos krepšininkai visi jau buvo palikę šalį agresorę, nepaisant didelių finansinių nuostolių dėl sutarčių nutraukimo.

P.Vanagas nenorėjo atskleisti, kur yra su žmona vykstant karui: „Tikrai – ne. Nepykite, bet gal kitą kartą apie tai pakalbėsime. Dabar tikrai ne laikas ir ne vieta.“

Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

P.Vanago mama ir Lietuvos dailiojo čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė tuo metu tvirtino, kad jos sūnus ir marti yra išvykę iš Rusijos, bet daugiau nekomentavo.

Margarita Drobiazko / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Nuo vasario 24 dienos, kai Rusijos kariuomenė įsiveržė į Ukrainą, žuvo tūkstančių žmonių, tarp jų apie du šimtus Ukrainos vaikų, sugriauta šimtai civilinių pastatų, okupuota didelė dalis Ukrainos teritorijos.

Daug aukų ir okupantų pusėje. Pentagonas šią savaitę paskelbė, jog nuo invazijos pradžios Rusija Ukrainoje jau prarado 80 tūkst. karių.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pastaruoju krepiniu šią savaitę paragino Vakarų valstybes uždrausti atvykti visiems Rusijos piliečiams.

Interviu laikraščiui „Washington Post“ V.Zelenskis teigė, kad svarbiausios sankcijos Rusijai būtų sienų uždarymas, „nes rusai atima kažkieno žemę“.

Jis sakė, kad rusai turėtų „gyventi savo pasaulyje, kol pakeis savo filosofiją“.

Skaitykite daugiau