Prezidentūra: jei M.Drobiazko ir P.Vanagas čiuoš Sočyje – bus sprendžiama, ar atimti ordinus

Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr. / Teodoro Biliūno ir „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: BNS
AA

Prezidentūra spręs dėl ledo šokėjams Margaritai Drobiazko ir Povilui Vanagui įteiktų Lietuvos valstybės apdovanojimų, jei šie dalyvaus pasirodyme Rusijos mieste Sočyje, skelbia BNS.

„Jei minėti buvę Lietuvos sportininkai, Gedimino ordino kavalieriai, iš tikrųjų dalyvaus komerciniame renginyje Rusijoje, kuri jau šeštą mėnesį tęsia žiaurų naikinimo karą prieš Ukrainą, atsiras pagrindas svarstyti, ar jų veikla nežemina apdovanotųjų Lietuvos Respublikos ordinu vardo“, – BNS pirmadienį sakė prezidento atstovas spaudai Ridas Jasiulionis.

Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

M. Drobiazko ir P. Vanagas 2000 metais yra apdovanoti Gedimino ordino Riterio kryžiais.

Pagal įstatymą, valstybės apdovanojimai gali būti atimti, jeigu apdovanotųjų veika žemina apdovanotojo vardą.

Praėjusią savaitę Lietuvoje rezonansą sukėlė buvusios rusų ledo šokėjos Tatjanos Navkos pranešimas socialiniuose tinkluose, kad rugpjūčio 9 dieną Sočio arenoje bus rodomas jos projektas „Gulbių ežeras“. Skelbiama, kad jame, be kitų, dalyvaus P.Vanagas ir M. Drobiazko.T.Navka yra Rusijos prezidento atstovo Dmitrijaus Peskovo žmona.

Margarita Drobiazko / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Sekmadienį Rusijoje gyvenanti M.Drobiazko į kritiką dėl planuojamo pasirodymo Sočyje atsakė rusų poeto eilėmis.

„Pirmiausia teiskite save, išmokite tokio meno.

O jau tada teiskite savo priešą ir kaimyną visame žemės rutulyje.

Pirmiausia išmokite patys neatleisti sau nė vieno suklydimo.

O jau po to šaukite savo priešui, kad jis priešas ir nuodėmės jo sunkios.

Ne kitame, o savyje nugalėkite priešą, ir kai jums tai pavyks, neprireiks jau daugiau „volioti durniaus“ – štai ir tapsite jūs Žmogumi“, – rusų poeto Bulato Okudžavos eilėmis „Instagram“ pasidalino M.Drobiazko.

M. Drobiazko ir P. Vanagas gyvena Rusijoje, vasario pabaigoje pradėjusiai invaziją į Ukrainą.

Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko / Deimantas Čeplinskas nuotr.

Primename, kad žinią apie Povilo Vanago ir Margaritos Drobiazko ketinimą pasirodyti Sočyje vyksiančiame šou, paviešino ir žurnalistas Andrius Tapinas. Pasirodo, Maskvoje gyvenantys Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko rugsėjį Sočyje surengs pasirodymą „Gulbių ežeras“.

Ech, Povilai Vanagai ir Margarita Drobiazko – susigundėt ukrainiečių krauju permirktais rubliais, šoksite „Gulbių ežere“ Sočyje, kai į Ukrainą lėks rusų raketos, šypsositės ir lankstysitės plojančiai rusų publikai, nes karas kažkur toli ir jūsų tai neliečia.

Dar vienas ech dėl susimetimo su Tatjana Navka – Kremliaus ruporo Peskovo žmona, nuo kovo mėnesio pakliuvusia po JAV sankcijomis. Jums tai, matau, visiškai nekliūna.

Kaip rašo pati Navka sveikindama Vanagą – būk sveikas ir laimingas, ir kad gyvenime viskas būtų taip, kaip panorėsi. Kokia laimė bus pamatyti jus Sočyje.

Šokit ant to savo ledo pagal Kremliaus muziką, šokit ir kerėkit RuZZijos širdis, tik nepamirškit, kad karma yra žiaurinė kalė“, – rašė A.Tapinas.

Skaitykite daugiau