Po JAV sukrėtusios G. Floydo žmogžudystės prakalbo ir Meghan Markle: ilgai rinko žodžius

Meghan Markle ir protestai JAV/ SCANPIX nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-06-04 12:46
Praėjusią savaitę visuomenę sukrėtė incidentas, kai šiurkštūs policijos pareigūno veiksmai pasiglemžė afroamerikiečio George'o Floydo gyvybę. Su nusikalstama veika siejamas asmuo buvo uždusintas Dereko Chauvino.

Praėjus kiek daugiau nei dviems savaitėms po žiauriaus incidento, apie rasizmo problemą prakalbo ir princo Harry žmona Meghan Markle, kuri teigė ilgai rinkusi žodžius, tačiau nusprendė, kad blogiausia, ką galėtų padaryti šioje situacijoje – susilaikyti nuo bet kokių komentarų.

 

„Ilgai galvojau, nes norėjau pasakyti teisingus dalykus, labai jaudinausi, kad ir mane, išdrįsusią kalbėti, sudraskys į gabalus. Tiesa, suvokiu, jog vienintelis blogas dalykas, kurį šiuo metu galėčiau pasakyti yra nieko. George'o Floydo gyvybė – rūpi, Bryanos Taylor gyvybė – rūpi, kaip ir daugelio žmonių gyvenimai. Tų, kurių vardus mes žinome, ir tų, kurių ne. 

Ši situacija mintimis mane sugrąžino į mokyklą. Man buvo 15 metų. Tais laikais daug savo jėgų atidaviau įvairioms savanorystės programoms. Viena mokytoja man kartą pasakė: „Atmink – pagalbą kitiems visuomet reikia laikyti svarbesne už savo baimes“. Ši mintis mane lydi visą gyvenimą ir praeitą savaitę apie tai galvojau daugiau nei bet kada. 

Noriu jums pasakyti – atsiprašau. Aš labai atsiprašau, kad turite augti pasaulyje, kuriame tokie dalykai vis dar – realybė. Atsiprašau, kad mums dar nepavyko paversti pasaulio tokiu, kokiame nusipelnėme gyventi“, – vaizdo įraše kalbėjo M. Markle.  

Primename, kad gegužės 25 dieną afroamerikietis G. Floydas buvo areštuotas dėl įtariamo mėginimo atsiskaityti padirbtu banknotu vienoje parduotuvėje. Išėjęs iš prekybvietės, vyras buvo sulaikytas ir netrukus mirė. Vaizdo įrašas, kuriame nufilmuotas policijos pareigūnas Derekas Chauvinas, laikantis prispaudęs prie žemės G. Floydą, buvo nufilmuotas mobiliuoju telefonu ir paviešintas. Šis incidentas išprovokavo didžiulius protestus Jungtinėse Valstijose. 

Remiantis ekspertų išvadomis 46-erių G. Floydas mirė dėl uždusimo, kurį sukėlė pareigūnų fiziniai veiksmai.

Naujausi straipsniai