Plinta nauja mitybos filosofija – valgyti kuo mažiau mėsos

Maistas / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-01-16 13:02
Veganizmas ir vegetarizmas – tikriausiai puikiai jums žinomi terminai. Tačiau jeigu visiškas mėsos atsisakymas ne jums? Neseniai atsirado naujas judėjimas, kurio šalininkai mažina suvartojamos mėsos kiekį, tačiau visiškai jos neatsisako.

Šios idėjos sumanytojai – Brianas Katemanas ir Tyleris Altermanas aiškina, kodėl turėtumėte prisijungti prie šios idėjos.

Ką reikia daryti? Valgyti mažiau mėsos. Šios idėjos kūrėjai diskutavo prie pietų stalo, ir vienas iš jų valgė žuvį. Kitas paklausė: „Argi tu ne vegetaras?“, – tačiau vyras atsakė, jog valgo viską.

B. Katemanas ir T. Altermanas diskutavo ir ieškojo termino, kuris apibūdintų tokią filosofiją, nes vegetarizmo ar veganizmo sąvokos, savaime aišku, netiko. Taigi jie sugalvojo „Reducetarianism‘o“ terminą.

Nesate nei vegetaras, nei veganas? Tuomet jūsų filosofija būtent tokia. Vyrai sukūrė ir socialinių tinklų „Facebook“ bei „Twitter“ puslapius (Reducetarian) ir iškart sulaukė susidomėjimo.

Ar verta valgyti mažiau mėsos?

Tikrai taip. Galėsite valgyti daugiau produktų, kurie naudingesni jūsų sveikatai,  atsisakykite ir mėsainių bei perdirbtų mėsos gaminių (dešrų, dešrelių, pjaustytų mėsos gaminių).

Viename  2014 m. atliktame tyrime buvo atskleista, jog žmonės, kurie valgė daugiau gyvulinės kilmės baltymų, patyrė didesnę tikimybę mirti. Sumažinę mėsos kiekį pagal 2013 m. tyrimo, publikuoto „JAMA Internal Medicine“ rezultatus, galite išvengti diabeto atsiradimo rizikos. Taip pat per didelis mėsos vartojimas gali sukelti gaubtinės žarnos, krūties, prostatos, kasos ar skrandžio vėžį.

Taip pat skaitykite: Kalorijų skaičiuoklė vyrams ir moterims pagal svorį, ūgį ir amžių

Norite sulieknėti? Skaičiuokite kalorijas ir valgykite mažiau mėsos. „Imperial College London“ universiteto tyrimas atskleidė, jog žmonės, kurie suvalgė apie 200 g raudonos mėsos per dieną, priaugo daugiau svorio nei tie, kurie mėsos valgė mažiau, nors suvartojamų kalorijų kiekis buvo toks pat. Taip pat sumažės tikimybė susirgti širdies ligomis, kadangi raudonoje mėsoje esančios medžiagos skatina apnašų susidarymą arterijose.

Šios filosofijos šalininkai žino, kaip sunku gali būti nustoti vartoti mėsą. Štai todėl jie sugalvojo, kad  reikia valgyti mažiau mėsos, o ne visiškai išbraukti ją iš raciono. Jeigu norite pagalbos, prisijunkite prie LessMeatPledge iššūkio!

  • Registruokitės Reducetarian.com ir valgykite mažiau mėsos bent 30 dienų. Jei turite galimybę, mėnesį kasdien registruokite suvalgomos mėsos kiekį. Būtų idealu, jei tuo pasidalintumėte ir su draugais. Tokiu būdu laikytis režimo bus dar įdomiau ir smagiau.

Taip pat skaitykite: Keli patarimai moterims, kurioms per 40

  • Jei jums atrodo, kad negalite gyventi be mėsos, tuomet eikite link tikslo pamažu. Sveikos mitybos šalininkai sako, kad jei valgysite daugiau vaisių ir daržovių, būsite laimingesni ir ilgiau gyvensite. Pavyzdžiui, žmonės, kurie jau pasižadėjo sau pakeisti mitybos įpročius, restorane užsisako mažesnį mėsos patiekalą, valgo mėsą tik savaitgaliais arba nevalgo jos per vakarienę, jei skanavo gardžių kąsnelių per pietus. Juk tikrai paprasta ar ne?
Ji24.lt

Naujausi straipsniai