Pirmas dalykas, kurį turite padaryti išlipusios iš dušo

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-01-09 09:00
Ne, jums nereikia susisukti į rankšluostį ar išsitepti kūną drėkinamuoju kremu. Sausio mėnuo pasaulyje kupinas įvairių iniciatyvų ir viena jų, kaip skelbia yahoo.com, tai taikos su savo kūnu metas.

Mes turėtume mylėti save ir savo kūną, tačiau realybėje jis kankinamas dietomis, savigrauža, suvalgius dar vieną gabalėlį šokolado…

Taigi, kai išlipate iš dušo – koks pirmasis jūsų veiksmas? Jeigu skubate susivynioti į rankšluostį tam, kad tik veidrodyje ar savo žvilgsniu nepagautumėte probleminių kūno vietų vaizdo, ekspertai sako, kad jums greičiausiai trūksta pasitikėjimo savimi bei savivertės.

„Apžiūrėdamos save šviesoje galime kaip tik sau padėti, t. y. mažiau neigiamai vertinti savo kūną“, – pastebi psichologė ir kūno įvaizdžio ekspertė Amy L. Flowers. Pasak jos, tai normali ir reikalinga patirtis. Ir tai tikrai turi prasmės, juk veidrodis dažniausiai stove prieš mus, kad tą padarytume, tačiau dauguma mūsų vis tiek vengia žiūrėti į nuogą kūną. Kodėl?

Kita psichologė ir kūno įvaizdžio ekspertė Sari Shepphird tikina, kad taip yra dėl dviejų pagrindinių priežasčių.

1. Mes natūraliai lyginame save su kitais žmonėmis.

2. Mes pirmenybę teikiame savo trūkumams, o ne teigiamoms ypatybėms.

Psichologė pataria žiūrėti į save veidrodyje ir įvardinti 5 dalykus, už kuriuos esate dėkingi savo kūnui

„Visuomenėje esame mokomi galvoti, kaip dar save labiau pagerinti“, – teigia psichologė. Tačiau kuo labiau susifokusuojame į trūkumus, tuo labiau jie mus užvaldo, ir mes plačiąja prasme vengiame žiūrėti į savo kūną.

Lyginimo vienas su kitu standartai taip pat iškreipia mūsų matomą pasaulį ir tampa didele problema. Pasak S. Shepphird, mūsų protas natūraliai nori atitikti visuomenės sukurtus tobulumo standartus. Ir jeigu neatrodote, kaip maudymosi kostiumėlių modelis (kadangi kai kurie taip atrodo), jaučiatės fiziškai nevisavertė.

Taip pat skaitykite: Kokybiškesniam gyvenimui: ilgaamžiškumo ir grožio receptai

Išbandykite veidrodžio triuką. Psichologė pataria žiūrėti į save veidrodyje ir įvardinti 5 dalykus, už kuriuos esate dėkingos savo kūnui, ar pasakyti 5 dalykus, kurie labiausiai jūsų kūne patinka šią dieną. Tai gali būti paprasčiausia padėka sau už tai, kad jūsų nulakuoti kojų nagai atrodo pribloškiančiai. Tegu toks pozityvumo pliūpsnis tampa kasdiene dušo rutina. „Šis veidrodžio triukas gali jums padėti daug ką pertvarkyti savyje“, – tikina S. Shepphird.

Jeigu jums sunku pasakyti ką nors pozityvaus, Amy L. Flowers rekomenduoja pabandyti prisiminti bet kokius komplimentus ar pozityvius komentarus apie savo išvaizdą.

Kenčiate nuo veidrodžio sukeliamo nerimo? Pradėkite iš lėto – užteks ir karto per savaitę, kol ateis tas laikas, kai galėsite jaustis komfortiškai į save žiūrėdamos kiekvieną dieną. Ir visos mintys apie savo kūną tegu ateina be įtampos ir streso – natūraliai ir lengvai, kadangi tik taip įmanoma atrasti darną su savimi. 

Naujausi straipsniai