Penki sveiki lieknų žmonių įpročiai

Moteris valgo salotas / Vida Press nuotr.
Moteris valgo salotas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-02-29 09:20
AA

Patinka mums tai ar ne, tačiau kūno svorio klausimas paskutinius kelis dešimtmečius labai eskaluojamas. Mums patiems belieka nuspręsti, kaip į tai reaguojame ir ko imamės, jei norime būti sveiki ir liekni. Pasisemti naudingų žinių šįkart gali padėti vieno įdomaus tyrimo rezultatai.

Tyrimas „The Global Healthy Weight Registry“, atliktas praėjusį rudenį „Cornell Food“ ir „Brand Lab“ tyrėjų, atskleidė, kokių įpročių turi sveiko kūno svorio žmonės. Ištyrinėjus 147-ių suaugusių lieknų žmonių gyvenimo būdą, buvo atrasta daug bendro. Bene svarbiausia, kad tokie žmonės įsiklauso į savo kūno siunčiamus signalus ir valgo tada, kai tikrai to nori, ir smarkiai savęs neriboja.

Ką, pasitelkę tyrimo išvadas, galime patarti?

Nepraleiskite pusryčių

Pavalgius ryte, palaikomas stabilus cukraus kiekis kraujyje, turima daugiau energijos ir nesunku išlaukti pietų.

Pradėkime nuo pusryčių – tai visos dienos užtaisas. Juk net yra posakis: pusryčius valgyk vienas, pietus dalinkis su draugu, o vakarienę atiduok priešui. Ir nors teoriškai apie pusryčių naudą žino visi, nebūtinai tai įgyvendina praktiškai. O veltui – paklauskite sveikų lieknų žmonių, ar jie valgo pusryčius. Tyrimas rodo, kad 96 proc. atvejų – taip! Pavalgius ryte, palaikomas stabilus cukraus kiekis kraujyje, turima daugiau energijos ir nesunku išlaukti pietų, jų metu nepersivalgoma.

Dažniausi sveiki pusryčiai – nesaldinta avižinė košė, vaisiai, daržovės, šviežiai spaustos sultys arba kiaušiniai.

Moteris geria sultis / Vida Press nuotr.

Mankšta, sportas, judėjimas

Akivaizdu, kad norint būti sveikiems ir liekniems, vien valgyti sveikų pusryčių nepakaks. Liekni žmonės dar ir daug mankštinasi ir daro tai reguliariai, ne tik tada, kai aplanko ūpas. Besimankštinantys vidutiniu ar lėtu intensyvumu, daro tai penkiskart per savaitę. Intensyvesnių treniruočių gerbėjams užteks ir 3 kartų. Pasirinkite mėgstamą užsiėmimą ar kelis, ir pirmyn.

Moteris geria sultis / Vida Press nuotr.

Nesilaikykite ekstremalių dietų

Maitinkitės sveikai taip, kad norėtumėte tai daryti visą gyvenimą.

Sveikiausi tyrimo dalyviai teigė nesilaikantys jokių specifinių dietų, o 75 proc. tiriamųjų apskritai prisipažino niekada to nebandę.

Tai nereiškia, kad galima valgyti bet kaip ir bet ką. Beveik visi iš tų 147-ių kreipia dėmesį į tai, ką valgo, kokia vartojamo maisto kokybė ir koks kiekis. Svarbu savęs smarkiai neriboti, neuždrausti kokių nors produktų grupių, nes ką nors draudžiančios dietos tiesiog neveiksmingos. Maitinkitės sveikai taip, kad norėtumėte tai daryti visą gyvenimą.

Moteris geria sultis / Vida Press nuotr.

Dažniau gaminkite namie

Liekni ir sveiki žmonės dažniau gamina namie. Tuomet jie žino, iš kokių produktų susideda patiekalai, mažiau valgo nesveiko maisto ir jo ruošimui nenaudoja tiek daug aliejaus, majonezo ar riebių padažų, kurių apsčiai galime rasti kavinių maiste. Dažna tyrimo dalyvių vakarienė – vištiena su daug šviežių daržovių.

Moteris geria sultis / Vida Press nuotr.

Pasisverkite

Taip, svertis ne visiems malonu. Ir svarstyklės nėra pats geriausias būdas stebėti kūno pokyčiams: raumenys sveria daugiau nei riebalai. Labiau reikia stebėti kūno apimtis, nei kilogramus, bet kartais priaugame svorio to nepastebėdami, nes nešiojame laisvus drabužius ir metus ar kelerius nesisveriame.

Bent pusė tyrimo dalyvių prisipažino besisveriantys bent kartą per savaitę. Tiek turėtų pakakti svoriui stebėti, svertis kasdien tikrai nereikia.  

Moteris geria sultis / Vida Press nuotr.