Pasaulinio susidomėjimo sulaukusi Ieva Vaitkevičiūtė mobiliąją programėlę su komanda kūrė vos dvi savaites

Ieva Vaitkevičiūtė/Asmeninio archyvo nuotr.
Ieva Vaitkevičiūtė/Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-04-16 15:22
AA

Balandžio 9-12 dienomis vykusiame tarptautiniame hakatone „The Global Hack“ lietuvių sukurta programėlė „Act On Crisis” , skirta emocinei pusiausvyrai palaikyti, laimėjo antrąją vietą. Idėjos autorė Ieva Vaitkevičiūtė teigia, kad susidomėjimas programėle yra daug didesnis nei buvo numatyta.

„Act On Crisis” idėjos autorė I. Vaitkevičiūtė pasakoja, kad emocine žmogaus sveikata domėjosi jau ilgą laiką, o pamatinė idėja apie emocinę pagalbą nuotoliniu būdu jai gimė maždaug prieš dešimt metų.  Pagaliau ją įgyvendinti paskatino pasaulinė pandemijos krizė.

„Šiuo metu virš trijų milijardų žmonių ir yra atskirti nuo pasaulio, galbūt net ir nuo anksčiau naudotų emocinės paramos praktikų, todėl ypatingai išaugęs emocinės pagalbos nuotoliniu būdu poreikis paskatino tą idėją įgyvendinti čia ir dabar", – teigia Ieva.

Programėlę per rekordinį laiką sukūrė lietuvių komanda, kurią sudaro psichologijos, IT, skaitmeninės rinkodaros ir komunikacijos specialistai, gyvenantys ir dirbantys Lietuvoje, Norvegijoje, Danijoje ir Vokietijoje. Nuo idėjos iki programėlės įgyvendinimo jie užtruko rekordiškai trumpai – kiek daugiau nei 2 savaites.

Ieva Vaitkevičiūtė/Asmeninio archyvo nuotr.

„Prieš dvi savaites vykusiame Lietuvos hakatone kartu su savanoriais radome terpę įgyvendinti idėją ir per savaitgalį sukūrėme primityvią programėlės versiją. Savaitgaliui susirinkę savanoriai toliau ją tobulino ir dar po kelių savaičių, balandžio 9-12 dienomis vykusiame tarptautiniame hakatone „The Global Hack“ pristatėme jau patobilintą „Act On Crisis” programėlės versiją ir iš dalyvavusių 15 000 dalyvių užimėmė antrąją vietą. Šis įvertinas tik patvirtino emocinės pagalbos nuotoliniu būdu poreikį, našumą ir norą judėti tolyn".

„Act On Crisis” programėlė yra skirta žmogui, kuris ieško emocinės paramos ar išgyveną nerimą. Jos vartotojas vos keliais mygtuko paspaudimais gali lengvai rasti pagalbą, neišeidamas iš namų. Programėlė teikia trijų lygių kompleksinę pagalbą: kvėpavimo technikos praktikas, anonimiškus pokalbius su bendruomenės nariais ir individualias konsultacijas su sertifikuotais specialistais.

Lietuvių sukurta emocinės pagalbos programėlė sulaukė pasaulinio pripažinimo

„Šiuo metu turime 16 atrinktų specialistų, kurie konsultuos lietuvių, anglų bei rusų kalbomis – jie skirs apie 200 nemokamų valandų per mėnesį. Taip pat turime du pokalbių kambarius, kuriuose tilptų iki septynių žmonių vienu metu. Tokią versiją jau esame pridavę, tad sulaukę patvirtinimo šią savaitę, bet kurią minutę programėlę paleisime", – teigia Ieva Vaitkevičiūtė.

Idėjos autorė tikina, kad dar nepaleidus „Act On Crisis” yra didelis dėmesys iš kitataučių, kurie jau dabar rašo norėdami sulaukti specialistų pagalbos. Atsižvelgiant į esamą poreikį bei pirmuosius rezultatus, planuojama diegti naujas funkcijas, gerinančias vartotojų patirtį, plėsti savanorių ratą ir užtikrinti ilgalaikę emocinę paramą ne tik krizinėse situacijose, bet ir palaikant kasdienę emocinę higieną.