Paplūdimio mados taisyklės: prireiks ne tik maudymosi kostiumėlio

Maudymosi kostiumėlis / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-06-20 09:00
Į paplūdimius keliaujame ilsėtis, mėgautis saule ir vandeniu, tačiau numoti ranka į išvaizdą nereikėtų. Pasmalsaukime, kas tinka ir ko derėtų vengti keliaujant poilsiauti.

Maudymosi kostiumėlis – pagal figūros tipą. Net madingiausias maudymosi kostiumėlis gali ne papuošti, bet priešingai – sudarkyti jūsų kūno proporcijas, išryškinti trūkumus ir paslėpti privalumus. Kad taip nenutiktų, vadovaukitės ne mados tendencijomis, bet taisyklėmis, koks maudymosi kostiumėlis tinka kokiam figūros tipui. Mados žurnalų puslapiuose ar internete dairykitės tik spalvų ir raštų derinimo, kuris šiemet „ant bangos“.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Neapnuoginkite per daug kūno. Paplūdimio mada linksta vis labiau pridengto kūno link, tad vienintelis maudymosi kostiumėlio tipas, kurį tikrai reikėtų primiršti yra dažniausiai vulgarokai atrodantis kelnaičių su virvele modelis.

Jei galite didžiuotis nepriekaištinga figūra, patikėkite – atrodysite nepriekaištingai ir palikdama truputį vietos fantazijai!

Jei iš paplūdimio keliaujate į greta esančią kavinę ar kitur, reikėtų prisidengti paplūdimio skara ar lengvute suknele. Vien su maudymosi kostiumėliu galite leisti laiką nebent pačiame paplūdimyje įrengtoje kavinėje ar bare. Tačiau net ir tokiu atveju rekomenduojama skarele apsijuosti bent klubus.

Pamirškite aukštakulnius. Akivaizdu, kad paplūdimio aplinka įpareigoja jaustis patogiai, tad avalynė dažniausiai plokščiapadė. Plokščiapadė avalynė yra itin aktuali šių metų šiltojo sezono tendencijose, ypač madingos įvairios espadrilės, kurias galime rinktis įvairiausiomis progomis, ne tik keliaujant į pajūrį
.

Instagram nuotr.
Instagram nuotr.

Kaip ir apranga, taip ir avalynė šiemet gausiai dekoruota. Tai kutai, įvairiausi os virvelės, kaspinėliai, piešiniai, ryškios spalvos ir šiemet itin mėgstami dryžiai.

Į paplūdimį su nevaržančiais drabužiais. Pajūriui tinka judesių nevaržanti, laisvalaikio tipo apranga. Itin romantiški plevenančių audinių, apnuogintais pečiais drabužiai. Tai gali būti suknelės, sijono ar šortukų ir palaidinukės deriniai. Svarbiausia yra tai, kad paplūdimio apranga irgi yra atskira drabužinės sritis, kuri savo grožiu gali ir turėtų nenusileisti visam vasaros garderobui.

„Shutterstock“ nuotr.
„Shutterstock“ nuotr.

Nepamirškite skrybėlės. Anot stilistų, galvos apdangalams Lietuvoje skiriama nepakankamai dėmesio. Vasariška skrybėlė visą įvaizdį pakelia į visai kitą lygį. Galite rinktis tiek plačiabrylės, tiek mažesnes skrybėlaites, natūralaus šiaudo spalvos galvos apdangalus. Jie gali būti dekoruoti ryškiais, masyviais kaspinais arba kiek kuklesnėmis juostomis. Kaip alternatyva skrybėlaitei – romantiškos skareles, kurios gali dengti tik viršugalvį ir plevėsuoti kartu su palaidais plaukais.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Papuošalai – nebūtini, bet pageidautini. Tinkamai parinkti aksesuarai atrodo puikiai – svarbiausia, kad tai nebūtų brangūs papuošalai! Būtent pajūrio aplinkoje puikiai tinka neįpareigojantys iš virvelių, karoliukų ar kriauklių kurti aksesuarai: apyrankės, dirželiai, karoliai ir t. t. Romantiškas, kiek bohemiškas įvaizdis yra siekiamybė!

Kalbant apie aksesuarus, itin svarbus yra teisingas akinių nuo saulės pasirinkimas – juk tai jūsų veidą puošianti detalė! Būtent akiniai nuo saulės yra pagrindinių investicijų nusipelnantis vasariškas aksesuaras.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Įprasta rankinė netiks. Visa paplūdimio apranga turi būti neįpareigojanti, kiek romantiška ir laisva – tik tada ji atrodo skoningai. Tad renkantis krepšį, kaip ir visais atvejais, jį reikia derinti prie visos aprangos. Pati paplūdimio rankinė yra funkcionalus aksesuaras ir tinkama tik paplūdimiui. Ji gali būti pinta, medžiaginė, net megzta, masyvi arba vidutinio dydžio – svarbiausia, kad ten sutilptų visi reikalingi daiktai.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Specialistai įspėja: odą saugoti reikia net nuo už debesų besislepiančios saulės

Ji24.lt

Naujausi straipsniai