Pamilkite savo nepakartojamumą!

Raminta Lapinskaitė / Ingos Mazaj-Vinčienės nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2017-07-19 18:50
Įkyrus nepasitenkinimas savimi kaip niekas kitas atitolina mus nuo mūsų asmeninės laimės. Dažnos moters kasdienybėje žvilgsnis krypsta į tai, ko jai stinga, užuot regėjus tai, kuo ji jau yra savo nepakartojamoje gyvenimo kelionėje. Šiuo straipsniu noriu priminti svarbų moteriškos saviugdos dėsnį, kad tik pradėjusios save mylėti už tai, kas esame, liausimės save koneveikti už tai, kas nesame. Ir ne tik...

Mes, moterys, turime žalingą polinkį persekioti save, neva vis dar nesame pakankamai „geros“, „lieknos“, „gražios“, „kompetentingos“ ir t. t. Bene kiekvienai moteriai toks trūkumų sąrašas puikiai pažįstamas. Bėda ta, kad daugelį mūsų jis užvaldo ir tampa įkyriu pretekstu save gniuždyti. Tuo tarpu mums skirtas ir, deja, ribotas gyvenimo laikas švaistomas savigraužai, o ne taip išsiilgtam ir išties sužydėti leidžiančiam asmeninės laimės patyrimui.

Psichologai seniai pastebėjo: šis perfekcionistinis savęs persekiojimas niekada nesibaigia.

Vaikomės iliuzijos, kad kada nors tapsime tokios, kaip reikia, ir tik tada jausimės vertos meilės ir būsime laimingos. Psichologai seniai pastebėjo, kad šis perfekcionistinis savęs persekiojimas niekada nesibaigia. Kovoti su tuo, ko mums vis dar trūksta, prilygsta donkichotiškoms kovoms su vėjo malūnais. Jei pagaunate save skausmingai lyginančią su kitais žmonėmis arba tuo, kas jūs neva privalote būti, tuomet apie laimę kalbėti beprasmiška. Pasitenkinimas savimi yra būtina laimės sąlyga.

Jei iki gyvenimo pabaigos lyginsime save su tuo, kas dar nesame ir niekada nebūsime, tuomet kada gyvensime? Šitaip su savimi besielgiančios moterys arba aprauda kadais žlugusias viltis, arba nuolat dalija tuščius pažadus sau ir diena iš dienos repetuoja šviesesnį rytojų. Pirmuoju atveju liekame įstrigusios praeityje, antruoju – įkaliname save ateityje. Kaip žinia, gyvenimas yra tai, kas vyksta čia ir dabar, šiandien, šią akimirką.

Pamilkime viską, kas mums atrodo taisytina, ir taip leisime šiems neva trūkumams kvėpuoti. Jie taps mūsų nepakartojamumo dalimi. Tai nuves mus ne tik į asmeninio gyvenimo pilnatvę. Konsultuodama moteris savirealizacijos klausimais primenu joms, kad kol neišmoksime priimti savęs tokių, kokios esame, mums vargiai pavyks atskleisti ir profesinį individualumą – juk, kaip sakė karjeros trenerė Marsha Sinetar, „pašaukimas yra ne kas kitas, o būdas gyventi savitai ir prasmingai“.

Pradėkime mylėti ir gerbti save už tai, kas esame, jau šiandien! Atverkime širdis sau ir sušilkime savo pačių šilumoje. Juk visada, kai namuose šalta, užkuriame židinį ir erdvė įšyla. Šiluma yra šalčio priešybė. Pripažinkime, kad neretai pasielgiame su savimi atšiauriai. Meilė sau yra nepasitenkinimo savimi priešybė. Su šalčiu nereikia kovoti, kaip ir su savęs nepriėmimu. Tereikia skirti dėmesio šilumai. Stiprėjant vienai, silpsta kita.

Apsispręskite jau šiandien regėti savyje tai, kuo jūs jau tapote. Atsigręžusios į save su meile aptiksite daug daugiau galimybių, nei kada jų manėte turinčios. Apie tas galimybes jums negali niekas papasakoti, jas reikia patirti, priimti, mėgautis ir puoselėti. Tai jūsų nepakartojama patirtis, autentiškas kelias, asmininis laimės receptas. Psichologijos mokslas gali pateikti tik apibendrintą asmenybės žemėlapį. Patikėkite – jūs esate kur kas daugiau nei tai. Esate nepakartojama ir su niekuo nesulyginama moteris!

Visata gerokai padirbėjo, kad nebūtų dviejų vienodų žmonių. Išdrįskime savo patirtimi, charakteriu, polinkiais ir sugebėjimais skirtis nuo kitų. Nustokime lygiuotis ir konkuruoti. Būkime atviros savo asmenybei, atviros tokiai, kokia ji yra, kad ir kaip skiriamės nuo mus supančių žmonių ar susikurtų idealų. Nebijokime nesutikti su visuomenėje vyraujančiais stereotipais. Jei turime kitokią nuomonę nei daugumos, išmokime ją vertinti, o, reikalui esant, net ir apginti.

Laimės patyrimas kyla iš santarvės su tuo, kas mes esame, ko karštai norime, kuo iš visos širdies tikime, kas mums tikrai svarbu ir vertinga. Skirkite laiko susipažinti su savimi. Užuot sukusi įkyrias mintis apie tai, ko jums vis dar stinga iki pilnos laimės, užduokite sau klausimą: kas gyvenime mane jau dabar įkvepia, uždega akis ir širdį, kasdien suteikia naujų jėgų? Kai kurioms prireikia laiko ir nuoširdaus noro šiam svarbiam atsakymui rasti, tačiau jį suradusios suprasite, kad laimė visada buvo jumyse. Tereikėjo tik su meile atsigręžti į savo charakterį, polinkius ir nepakartojamumą.

Daugiau saviugdos specialistės Ramintos Lapinskaitės straipsnių rasite jos tinklaraštyje www.ramintalapinskaite.lt

Elaima.lt

Naujausi straipsniai