Palaikyti LGBT+ atėjusi Erica Jennings negaili kritikos prezidentui: „Man nepatinka jo žodžiai ir veiksmai“

Palaikymo valanda Rasai Račienei – „Mamos už mamas!“ / Luko Balandžio nuotr.
Autorius: 15min
Publikuota: 2021-10-23 13:52
Šeštadienio rytą prie prezidentūros susirinko gausus būrys LGBT+ ir šiai bendruomenei priklausančio vaiko mamą Rasą Račienę palaikančių žmonių. Tarp jų – ir atlikėja Erica Jennings. Kartu su R.Račiene už lygias teises Simono Daukanto aikšteje atvykusi pastovėti dainininkė negailėjo kritikos šalies prezidentui Gitanui Nausėdai.

„Aš irgi esu mama ir noriu, kad mano vaikai, nesvarbu, kokios seksualinės orientacijos, būtų lygūs“, – sako prezidentui G.Nausėdai kritikos negailinti Erica.

Į akciją „Mamos už Mamas!“ Simono Daukanto aikštėje atvykusi E.Jennings susirinkusiems žurnalistams kalbėjo, kad išgirdusi apie R.Račienę negalėjo likti abejinga jos ir visų LGBT+ bendruomenės narių ir jų artimųjų skausmui, todėl nutarė prisijungti prie dalyvių gretų.

„Aš girdėjau apie Rasą, kad ji kasdien stovi čia, – sakė E.Jennings. – Man yra nesuvokiama, kad mes turime apie tai šnekėti šiais laikais, XXI amžiuje, man yra visiška nesąmonė, bet mes turime. Akivaizdžiai yra problemų vis dar, nėra lygių teisių.“

Du sūnus ir dukrą auginanti Erica pabrėžė, kad jei reikėtų, priimtų savo vaikus tokius, kokie jie yra.

„Norėjau palaikyti, nes aš irgi esu mama ir noriu, kad mano vaikai, nesvarbu, kokios seksualinės orientacijos, būtų lygūs“, – žurnalistams kalbėjo atlikėja.

Palaikymo valanda Rasai Račienei – „Mamos už mamas!“ / Luko Balandžio nuotr.
Palaikymo valanda Rasai Račienei – „Mamos už mamas!“ / Luko Balandžio nuotr.

E.Jennings pridūrė, kad yra daug svarbesnių dalykų už žmonių seksualinę orientaciją.

„Man yra svarbiau, kad mano vaikai nebūtų asilai, kad jie būtų geri žmonės. Aš manau, kad tai, ką darai ir kas tu esi viduje, yra daug svarbiau“, – patikino Erica.

O paklausta apie pastarąjį šalies prezidento Gitano Nausėdos požiūrį į LGBT+ bendruomenę, moteris nevengė kritikos.

„Man labai nepatinka, ką jis daro ir ką šneka dabar, nes aš manau, kad prezidentas (arba prezidentė) turi atstovauti visiems žmonėms, čia yra jų darbas“, – savo mintimis pasidalijo E.Jennings.

Žmonės.lt primena, kad šeštadienio rytą Simono Daukanto aikštėje vyko renginys „Mamos už mamas! Palaikymo valanda Rasai Račienei“. R.Račienė, LGBT+ bendruomenei priklausančio vaiko mama, laiške prezidentui buvo pažadėjusi S.Daukanto aikštėje stovėti ir apie save priminti tol, kol šis jai darbotvarkėje atras laiko ir pagaliau pasikalbės apie niekur nedingstančias LGBT+ bendruomenės problemas.

„Aš galiu pažadėti, kad kiekvieną dieną nepaliaujamai kovosiu už savo ir kitų mamų LGBT vaikus. Kasdien, kol savo darbotvarkėje rasite laiko man, paprastai mamai, Jums apie tai priminsiu stovėdama S.Daukanto aikštėje“, – dar trečiadienį išplatintame viešame prezidentui skirtame laiške rašė LGBT+ bendruomenei priklausančio vaiko mama R.Račienė.

Nors Gitanas Nausėda ir paskyrė moteriai susitikimą jau artėjantį pirmadienį, šį gestą nulydėję žodžiai apie tai, kad, esą, „mes visi susiduriame su tuo fenomenu (aut. past. – patyčiomis ir grasinimais), nepriklausomai nuo seksualinės orientacijos“, ir kad jam esą norisi pasikalbėti ir apie kitų „visuomenės grupių persekiojimą“, kai kuriems pervėrė širdį.

Taigi, prie Prezidentūros stovėti tol, kol Gitanas Nausėda atsižvelgs į LGBT bendruomenės problemas, žadėjusi R.Račienė S.Daukanto aikštėje šeštadienį buvo ne viena. Rinkodaros specialistė, nuomonės formuotoja, dainininkė Dovilė Filmanavičiūtė suorganizavo palaikymo akciją, į kurią susirinko kelios dešimtys žmonių. Tarp jų buvo matyti ir visuomenėje žinomų asmenų: signatarė Nijolė Oželytė, dainininkė Erica Jennings, televizijos laidų vedėja, keramikė Nomeda Marčėnaitė, žurnalistas Šarūnas Černiauskas.

Palaikymo valanda Rasai Račienei – „Mamos už mamas!“ / Luko Balandžio nuotr.
Palaikymo valanda Rasai Račienei – „Mamos už mamas!“ / Luko Balandžio nuotr.

Lemtingas laiškas

G.Nausėda garsiai kalbėti apie LGBT+ bendruomenei aktualias problemas jau kurį laiką vengė arba aiškios savo pozicijos neišsakydavo. Ne kartą kviestas įsisegti LGBT+ bendruomenę palaikantį ženklelį ar apsilankyti jų organizuojamuose renginiuose, prezidentas to iki šiol nebuvo padaręs.

Vis dėlto R.Račienės prezidentui išsiųstas laiškas daugeliui LGBT+ bendruomenės narių ir jų tėvų įkvėpė vilties, kad diskusija yra įmanoma. G.Nausėda sutiko su moterimi susitikti pirmadienį ir jos išklausyti.

Visą laišką galite skaityti čia:

„Šitom išsigimėlėm snukelius atitrankyčiau. Vaginėtojom gal įkrečiant proto vyrus pamils, smirdalės, tfuu!!“, „Šiukslės, jūs nedrįskite savęs vadinti šeima! Iškypėliai, jūs, degsit pragare“, „Tiems, kurie viešai kelia triukšmą – dujų kameros“.

„Gerbiamas Prezidente, kaip Jūs kartu su žmona Diana jaustumėtės, jei tokius komentarus tektų skaityti apie savo dukras Ugnę ir Gedailę? O kaip būtų, jei tai – ne tik komentarai internete, bet išties kas nors tokius žodžius ištartų Jūsų dukroms ir spjautų į veidą? Pagrasintų susidoroti?

Nežinau, kaip Jums, bet man – LGBT vaiko mamai – kasdien tenka skaityti panašaus pobūdžio komentarus, kasdien tenka išklausyti įvairias aplinkinių, artimųjų, „draugų“ replikas apie tai, kad LGBT žmonėms ne vieta mūsų visuomenėje.

Palaikymo valanda Rasai Račienei – „Mamos už mamas!“ / Luko Balandžio nuotr.
Palaikymo valanda Rasai Račienei – „Mamos už mamas!“ / Luko Balandžio nuotr.

Apmaudu, kad prie tokios atmosferos ir visuomenės susiskaldymo prisideda ne tik dalis politikų, viešų asmenų, bet ir Jūs – LR Prezidentas. Prezidentas, žadėjęs gerovės valstybę visiems, bet tik ne mano vaikui... Prezidentas, kuris turėtų vienyti tautą, ją skaldo, aiškindamas, kad dalis žmonių negali turėti šeimos, vaikų.

Man iš skausmo plyšta širdis, nes visi tie žodžiai – apie mano vaiką. Kiekvieną dieną nerimauju, kad tik nieko nenutiktų mano vaikui, kad visos tos patyčios ir neapykanta, tvyranti viešojoje erdvėje, nesužlugdytų mano vaiko emociškai ir jo nepalaužtų.  Patikėkite, tai – nepakeliama, žemina ir žeidžia iki sielos gelmių.

Vakar viešai pristatytas tyrimas apie vienalyčių porų gyvenimą, jų patiriamus sunkumus man buvo paskutinis smūgis. Supratau, kad nebegaliu, o ir neturiu teisės, nieko nedaryti. Visuomenė turi keistis. Mes turime keistis ir priimti visus žmones, nežiūrint jų lytinės orientacijos, socialinės padėties, politinių įsitikinimų. Tą įtvirtina Jūsų taip mėgstama cituoti LR Konstitucija.

Žinau, kad negaliu pakeisti visuomenės požiūrio, tačiau galbūt galėsiu pakeisti Jūsų nuomonę. Todėl Jūsų prašau:

  • Skleisti Lietuvą vienijančią, o ne skaldančią Jūsų ar Jūsų artimos aplinkos retoriką.
  • Apie LGBT asmenų problemas ir jų poreikius kalbėti ne su trečiosiomis šalimis, bet būtent su LGBT bendruomene – mūsų vaikais, jų tėvais, NVO, ginančiomis šių žmonių teises.
  • Asmeninio pažado, kad Lietuvoje turėsime pagarbų ir orų Partnerystės įstatymą, kuris kalbės ne apie juridinius, bet emociniais ryšiais pagrįstus vienalyčių porų santykius.

Aš galiu pažadėti, kad kiekvieną dieną nepaliaujamai kovosiu už savo ir kitų mamų LGBT vaikus. Kasdien, kol savo darbotvarkėje rasite laiko man, paprastai mamai, Jums apie tai priminsiu stovėdama S. Daukanto aikštėje. Iki pasimatymo rytoj, gerbiamas LR Prezidente“, – kreipdamasi į G.Nausėdą rašė R.Račienė.

Naujausi straipsniai