Norite tobulos iškylos? Pasinaudokite šiais patarimais

Iškyla / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-20 09:00
Kai saulė šildo vis stipriau, norisi pabūti arčiau gamtos, todėl dažnas susiruošia iškylauti. Kad iškyla praeitų sklandžiai, pateikiame keletą svarbiausių patarimų, kurie padės ruošiantis.

Apgalvokite iškylos meniu

  • Jeigu susiruošėte kepti mėsą, paruoškite ją namuose. Marinuokite gerai uždarytame plastikiniame inde, kuriame ją galėsite ir transportuoti.
  • Kalbat apie kitus patiekalus, venkite greitai gendančių maisto produktų, pavyzdžiui, majonezo, grietinės ar jogurto. Atidžiai rinkitės ir sūrį: tokiai progai tiks minkštas kamamberas arba bri, tačiau geriau nesirinkite kietesnio sūrio, kuris karštyje pradeda rasoti.
  • Apskritai, iškyloms geriausia suruošti sumuštinius, keksiukus, sausainius – viską, kas telpa į ranką ir kam valgyti nebūtini įrankiai.
  • Venkite labai saldžių maisto produktų (pavyzdžiui, arbūzo), kurie pritraukia bites ir kitus vabzdžius.

Iškyloms geriausia suruošti sumuštinius, keksiukus, sausainius – viską, kas telpa į ranką ir kam valgyti nebūtini įrankiai.

Tinkamai supakuokite maistą

Pakuoti maisto produktus geriausia sandariai uždaromuose induose, bet ne plastikiniuose arba popieriniuose maišeliuose – juose jie genda greičiau, be to, prasčiau apsaugomi nuo įvairių mikrobų. Artėjant vasarai, iškylų mėgėjams verta investuoti ir į šaltkrepšį, kuris leis išlaikyti maistą vėsesnį ir ilgiau šviežią. Tik pasirūpinkite, kad temperatūra jo viduje neviršytų 4 laipsnių šilumos bei stenkitės paslėpti jį nuo tiesioginių saulės spindulių.

Nepamirškite priemonių švarai palaikyti

Ruošiantis į iškylą nevalia pamiršti popierinio rankšluosčio, drėgnų servetėlių, vandens – tai pasitarnaus, jei prireiks ką nors išvalyti ar išplauti. Taip pat geriau valgykite iš vienkartinių indų, o šiukšlėms išmesti turėkite tam skirtą maišelį. Tik nepalikite šiukšlių ar maisto atliekų – saugokite aplinką ir palaikykite ją tvarkingą, juk ir kiti žmonės norės toje vietoje iškylauti po jūsų.

Kad būtų jauku ir patogu

Keliaudami iškylauti pasirūpinkite, kad būtų ir patogu, ir jauku. Pasiimkite ne tik pledų, ant kurių sėdėsite, bet ir pagalvėlių, galbūt sulankstomą kėdutę. Pasiimkite ir skėtį nuo saulės – jei jūsų pasirinktoje vietoje nebus pavėsio, tai labai pravers.

TAIP PAT SKAITYKITE: Mėsos kepimo gudrybės – pavyks net pradedantiesiems

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Sugalvokite papildomų pramogų

Be jokios abejonės, maistas iškyloje – vienas pagrindinių dalykų. Tačiau kai visi pavalgo, norisi kažkokios veiklos.

Tiems, kurie gamtoje mėgsta laiką leisti aktyviai, reikėtų pasirūpinti kamuoliu, badmintono raketėmis ar skraidančia lėkšte. Jei turite, pasiimkite ir stalo žaidimų: kortas, „Alias“, monopolį ir pan. Jei norėsite ramybės, pasiimkite knygą. Taip galėsite pasiskirstyti, kas užsiims sportine veikla, o kas protine.

Turėkite pirmos pagalbos rinkinį

Tiek vykstant iškylauti, tiek apskritai leidžiant laiką gamtoje, rekomenduotina turėti vaistų nuo skausmo, skrandžio sutrikimų, taip pat nepamiršti pleistrų bei tvarsčių. Jei diena saulėta, būtinai pasitepkite kremu nuo saulės, turėkite jo su savimi. Prireikti gali ir apsaugos nuo uodų bei kitų vabzdžių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Grilio sezonas prasideda!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai