Naujausi jaunystės receptai: nuo kopūstų iki lazerio

Anti-aging procedūra / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-04-16 08:13
Raukšlių lyginimas LED šviesa, celiulito mažinimas lazeriu, minimaliai invazinės akių operacijos – kai kas iš šių naujovių anti-aging, mitybos, kūno rengybos ir medicinos srityse tikrai gali tapti jaunystės receptu.

ANTI-AGING

LED šviesa. Gydytojai jau 40 metų naudoja LED lempas žaizdoms gydyti. Šios šviesos spinduliuotė pagerina ir pagreitina procesą. Ji gali būti taikoma ir raukšlėms lyginti. Tai NASA aprobuota technologija, saugi ir neskausminga. Šviesos terapija lygina smulkias raukšleles, suteikia odai elastingumo ir stangrumo, padeda prasiskverbti vandeniui. Po procedūrų sumažėja poros, dingsta spuogai, oda atrodo sveika, lygi ir stangri.  Ateityje ketinama derinti LED spinduliuotę su įprastomis veido procedūromis ir šitaip dar labiau sustiprinti šviesos terapijos poveikį. LED lempos kartu su infraraudonaisiais spinduliais gali padėti kovojant ir su plaukų slinkimu. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

„Cellulaze“. Jums sakė, kad celiulito įveikti negalima? Galbūt tai ne visai paprasta, bet įmanoma, ypač naudojant „Cellulaze“ lazerį. Procedūra minimaliai invazinė: naudojant vietinę nejautrą, lazerinis „švirkštas“ po oda veikia tris audinių sluoksnius. Pirmiausia taikomasi į giliausią – skatinamas riebalų tirpimas. Taip pat atskiriami jungiamieji sluoksniai, tempiantys odą žemyn. Galiausiai stimuliuojamas paviršinis odos sluoksnis – skatinamas kolageno gaminimas. Procedūros, aprobuotos FDA (Amerikos maisto ir vaistų administracijos), poveikis ilgalaikis – metai ir daugiau.

MITYBA

Paleodieta. Taip vadinamas JAV išpopuliarintas mitybos būdas, pagal kurį rekomenduojama maitintis tik tais produktais, kurių pasaulyje esama nuo seniausių laikų. Metodo šalininkai teigia, kad žmogaus genomas nepakito, todėl organizmas negali toleruoti dirbtinai sukurto maisto. Paleodietos besilaikančių žmonių kasdieniame valgiaraštyje svarbiausia yra mėsa, žuvis, jūrų gėrybės, kiaušiniai, vaisiai, daržovės, riešutai, medus. Siūloma vengti pieno, miltinių produktų, cukraus, gaiviųjų ir alkoholinių gėrimų.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Lapiniai kopūstai. Šios daržovės – vis dar didžiausias Niujorko ir Holivudo kulto objektas. Jų siūloma geriausiuose Manhatano restoranuose. Mitybos tendencijas išmanantys žmonės žiūrėdami televizorių traškina lapinių kopūstų, o ne bulvių traškučius. Šitie lapeliai – tikras energijos šaltinis ir unikalus antioksidantų mišinys. Kalcio ir geležies juose tiek, kad gali konkuruoti su mėsos produktais. Be to, 100 g lapinio kopūsto – tai daugiau nei 100 proc. vitamino C dienos normos. Tačiau ne viskas taip optimistiška: lapiniai kopūstai skatina magnio ir folio rūgšties šalinimą iš organizmo.

KŪNO RENGYBA

„CrossFit“. Tai itin varginanti treniruotė: apima svarsčių kilnojimą, bėgimą ir pratimų kombinaciją. Jos metu žmogus privalo bėgti, irkluoti, lipti, šokinėti su šokdyne, įveikti neįprastas kliūtis. Šitaip intensyviai ugdoma ištvermė, jėga, judrumas, greitis, mokomasi išlaikyti pusiausvyrą, koordinaciją, lavinamas judesių tikslumas. Poveikis: puikiai treniruojamas kūnas, nes stiprinamos visos raumenų grupės. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

„Fun Fitness“. Nemėgstate sporto klubo? Tada galbūt jums patiks šios smagios treniruotės, kurių metu šokinėjama su šokdyne, ant batuto, sukamas lankas ir žaidžiami judrieji žaidimai, visoms žinomi nuo vaikystės. Naujausios studijos įrodė, kad pusvalandį šokinėjant su šokdyne sudeginama apie 400 kcal, o tiek pat laiko atliekant jogos asanas – tik 280 kcal. Pratimai su lanku irgi grįžo į madą: tokios garsenybės kaip Beyonce, Michelle Obama, Liv Tyler įtraukia juos į asmenines treniruotes. Egzistuoja net „Hoopilates“ treniruotės: pilateso pratimai derinami su lanko sukimu. Efektas: deginami riebalai, stiprinami kojų, pilvo ir sėdmenų raumenys. „Karščiausia“ sporto klubų naujiena –  ant mini batuto vykstančios „Balance Swing“ treniruotės.

MEDICINA

„Nevisense“. Šis prietaisas padeda atpažinti piktybinius melanomos navikus. Jį naudojant nebereikia tikrinti daug apgamų. „Nevisense“ atpažįsta optiškai nematomus melanocitų pakitimus pigmentiniuose odos dariniuose. Šitaip tikimybė atpažinti gerybinius pažeidimus padidėja iki 98 proc., o įtartinų apgamų nebereikia operuoti vien tam, kad būtų patikslinta diagnozė.  

„Smile“. Net pats naujos procedūros pavadinimas skamba simpatiškai (angl. „smile“ – šypsena). Minimaliai invazinis metodas skirtas regėjimui gerinti ir jo sutrikimams šalinti. Lazeris, patobulintas inovatyvia 3D technika, veikia itin greitai ir saugiai. Pakanka ragenos 4 mm pjūvio – nebereikia atverti didelio paviršiaus ploto. Operacija padeda įveikti trumparegystę (iki 10 dioptrijų) ir astigmatizmą (iki 5 dioptrijų).

15min.lt

Naujausi straipsniai