Monika Linkytė Portugalijoje pažvelgė baimei į akis: „Nemėgstu, kai mane valdo emocijos“

Monika Linkytė / Linos Ju ir asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

„Ekstremalai tikriausiai pritars, kad Portugalija žavinga ne vien gamta, paprastumu ir skaniu maistu, ši šalis ir jos krantus skalaujantis vandenynas – puiki vieta išbandyti banglenčių sportą“, – žurnalui „Žmonės“ sako dvylikai dienų į šiluma keliautojus lepinantį kraštą su draugėmis išvykusi dainininkė Monika Linkytė (29).

Ruduo Monikai – darbingas laikas, lapams krentant nuo medžių dažniausiai studijoje ji įrašinėja naujas dainas, kurių vieną išgirsti jau greit galės ir gerbėjai. Žinoma, atsikvėpti nuo darbų visiems reikia, todėl atlikėja šypsosi, kad rugsėjo mėnesio pabaiga trumpoms atostogoms – tobulas laikas. 

Dar vasarą mąsčiusi apie kelionę į Portugaliją, Monika savo planus įgyvendino.

„Kai šiltą vakarą šnekučiavomės svečiuose pas mano draugę Liną, ši užsiminė, kad rudenį Portugalijoje ves jogos stovyklą. Kadangi aš po pirmojo savo apsilankymo Lisabonoje prisiekiau tiems kraštams amžiną meilę, iškart pagalvojau, jog verta sugrįžti. Linos stovyklai pasibaigus, sutarėme su keletu kitų draugių pakeliauti.

Atostogų akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.

Portugalijoje merginos turėjo laiko ne tik turistavimui po neatrastas vietas, bet ir plaukimo banglente pamokoms. „Numatėme du tikslus: pakeliauti per pakrantę ir pasimokyti plaukti banglente. Iš pradžių manėme, kad tą darysime Cascais miestelyje, netoliese Lisabonos, bet neturėdamos tikslaus plano ir prisirišimo prie jo, nuklydome iki Sagres.

Miestelyje tarėmės praleisti dvi dienas, bet po pirmos pajutome, kad ten mums labai gera. Žmonių mažai, gamta tobula, ramybė, nėra didelio turistų srauto. Nusprendėme ten likti šiek tiek ilgiau ir plaukiojimu banglente užsiėmėme būtent šitame krašte“, – prisimena Monika.

Atostogų akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.

Pirma plaukiojimo pamoka dainininkei praėjo linksmai. „Adrenalino daug, bet kadangi bangos pasitaikė adekvataus dydžio, geros nuotaikos netrūko. Treneriai mūsų nepaliko nė akimirkai, saugumas jiems ypač svarbus. O štai kitą dieną bangos pasitaikė milžiniškos, su tokiomis susitvarkyti pradinukui – gan sudėtinga. Teko ir suktis sūkuryje, ir vandens gurštelti, bet žavesio vandenynas ir banglentė dėl to tikrai neprarado. 

Vietiniai, anot Monikos, Portugalijoje dažnai tuo užsiiminėja, o ir kitų šalių banglentininkams vietovė – vienas iš puikesnių variantų. Juo labiau, jog, pavyzdžiui, miestas Nazarė – pagarsėjęs kaip  didelių bangų kraštas, ten vyksta tik tie, kas banglentę moka valdyti profesionaliai“, – pasakoja Monika.

Ne visi dainininkės gerbėjai žino, kad visą gyvenimą ji jautė vandens baimę, tad patirtis Sagres miestelyje įsimins ilgam. Jau bandžiusi su banglete paplaukioti Baltijos jūroje, šį kartą Monika ryžosi tą pakartoti vėl. Viena iš kompanijos merginų, su kuriomis keliavo, buvo nemenkai pasikausčiusi, tuo tarpu Monika įstojo į „pradinukų lygą“ ir pažvelgė savo baimei į akis.

Atostogų akimirka / Linos Ju nuotr.

„Kai prieš kurį laiką filmavome vaizdo klipą „Šilkas“, net negalėjau išsilaikyti ant nugaros. Vanduo buvo ir dar tikrai tebėra labai didelė mano baimė.

Prieš klipo filmavimą pradėjau lankyti plaukimo pamokas ir ant nugaros per keletą dienų gulėti pramokau, bet treniruojuosi iki šiol. Mano širdis pradeda greičiau plakti, kai galvą tiesiog reikia panardinti po vandeniu, ką jau kalbėti apie atvirus vandenis, ypač bangas, kai per jas reikia persiirti ir kartais jos žymiai didesnės už mane. Kita vertus, nemėgstu, kai mane valdo emocijos, o ne aš jas, todėl nusprendžiau su baimės jausmu eiti į derybas.“

Fotogalerija: 

Monikos Linkytės kelionė po Portugaliją (19 nuotr.)
+13
Skaitykite daugiau