Portugalijoje apvogtas Valerijus Gigevičius: „Nuostoliai dideli, labiausiai gaila kirpimo įrankių“

Valerijus Gigevičius Portugalijoje / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Portugalijoje su drauge Judita viešintis plaukų stilistas Valerijus Gigevičius iš čia parsiveš ne pačius smagiausius įspūdžius – trečiadienio vakarą jie buvo apvogti. Su portalu Žmonės.lt savo istorija sutikęs pasidalinti Valerijus sako, kad nors pavogtų dalykų jam labai gaila, šioje situacijoje jis sugeba įžvelgti ir šviesiąją pusę.

Šis ketvirtadienio rytas Valerijui visiškai nepriminė tingių atostogų. Po bemiegės nakties jo laukė reikalai: pirmiausia reikėjo nusipirkti mobiliojo telefono įkroviklį, o tada – naujų drabužių ir kitų būtiniausių daiktų, kuriuos šią naktį iš jo mašinos išnešė vagys. 

„Įsivaizduokit – iš jūsų atima viską, ką turite ir reikia kažkaip viską pradėti iš naujo“, – Žmonės.lt pasakojo Valerijus, ankstų rytą ieškodamas bent vienos dirbančios parduotuvės.

Valerijus pasakoja, kad vakarykštė diena turėjo būti puiki ir kupina įspūdžių. Po iškylos Portugalijos šiaurėje esančiuose kalnuose jie turėjo vykti į Nazarė miestelį, tačiau skilęs Valerijaus mobiliojo telefono ekranas privertė maršrutą pakeisti ir sustoti Bragoje. Vėliau užsukti į Bairro dos Pescadores miestelį nutarė pats Valerijus.

„Nors gerokai vėlavome, savo draugei labai norėjau parodyti ten esančius gražius spalvotus namelius, o tada pavakarieniauti miestelyje esančiame jūros gėrybių restorane. Vakarą praleidome nuostabiai – maistas buvo puikus, nuotaika taip pat, o aš nekantravau kuo greičiau nuvykti į kone mylimiausią miestely Portugalijoj, pasimėgauti poilsiu ir saule“, – prisimena vyras.

Valerijus Gigevičius Portugalijoje / Asmeninio albumo nuotr.

Deja, Bairro dos Pescadores praleista valanda buvo lemtinga – būtent tada ir įvyko nelaimingas atsitikimas.

Pastebėjęs išdaužtą automobilio langą, Valerijus iš pradžių suabejojo savo pastabumu – nejaugi vairuodamas nepamatė, kad langas išdužęs? Vis tik vėliau prisiminė draugų pasakotas istorijas ir suprato, kad tai – vagystė.

„Portugalijoje veikia grupuotės, kurios organizuoja žaibiškas vagystes – atvažiuoja į stovėjimo aikštelę, kur didžioji dauguma automobilių priklauso turistams ir apvagia ne vieną, o kelis, kartais – net visus automobilius. Žinoma, į autobusiuką jie susikrauna visus lagaminus, tačiau labiausiai jiems rūpi brangūs daiktai, papuošalai ir elektroniniai prietaisai. Drabužius jie paprasčiausiai išmeta“, – Žmonės.lt sako Valerijus.

Vis tik Valerijaus lagamine buvo ne tik drabužiai: ten – ir būtini vaistai nuo alergijos, kompiuteris, kosmetikos priemonės bei kone brangiausias plaukų stilisto turtas – visi jo kirpimo įrankiai.

„Labiausiai gaila mano visų žirklių, įrankių, mašinėlės – mano antrų rankų. Tiesą sakant, nežinau, kuo kirpsiu grįžęs…“ – apgailestauja grožio salono „UFF“ įkūrėjas.

Valerijus Gigevičius Portugalijoje / Asmeninio albumo nuotr.

Savo kirpimo įrankius Valerijus vežėsi ne be reikalo. Jis turi tradiciją – išvykęs į kelionę užsienyje, neįprastoje vietoje apkerpa savo kelionės draugus, kiek rečiau – vietinius žmones. Talentingas plaukų stilistas gailisi, kad šios kelionės metu to padaryti neteks.

Nors po incidento buvo iškviesta policija ir užpildyti visi reikiami dokumentai, Valerijus tikina, kad tikimybė atgauti daiktus – labai maža. Nepaisant to, stebuklų kartais įvyksta.

„Neseniai kalbėjau su buvusia kolege, kuri kadais irgi buvo apvogta šioje šalyje. Jiems pasisekė – praėjus mėnesiui nuo vagystės, policija rado jų lagaminus ir grąžino į Lietuvą. Vis tik tai – retenybė“, – pabrėžia plaukų stilistas.

Valerijus svarsto, kad stipriai gailisi ne tik dėl prarastų kirpimo įrankių ir 4000 eurų siekiančių nuostolių, bet ir dėl situacijos absurdiškumo – jų automobilis stovėjo gerai apšviestoje aikštelėje ir vagystę nesunkiai galėjo pastebėti kiti žmonės. Jam apmaudu ir dėl to, kad penkios Portugalijoje praleistos dienos – anaiptol ne atostogų pabaiga: po savaitės šioje šalyje jie turėjo skirsti į Barseloną, o tada – į Nicą.

Valerijus Gigevičius Portugalijoje / Asmeninio albumo nuotr.

„Dėl tokių ilgų atostogų nusprendėme keliauti su dideliais lagaminais ir pasiimti tiek daiktų, kad tikrai užtektų. Dabar nebeturime nieko... Dar nebuvau taip apvogtas, kad nežinočiau, ką daryti ir nuo ko pradėti. Na, bet tikriausiai pradėsime nuo nulio – dantų šepetėlių, šampūno, kojinių, apatinių, marškinėlių“, – juokiasi V.Gigevičius.

Nepaisant didelių praradimų ir atsiradusių rūpesčių, Valerijaus meilė Portugalijai lieka nepatikusi – jis labai myli šį kraštą ir su šia šalimi blogų prisiminimų nesies. Vyras nestokoja pozityvaus požiūrio į susidariusią situaciją ir sako, kad gyvenime yra visiškas optimistas, greta tamsos visada įžvelgiantis šviesą.

„Esame sveiki, gyvi, pinigus ir dokumentus turime. Nusipirkome būtiniausius daiktus ir dabar keliausime labai lengvai – tik su kuprinėmis“, – optimistiškai sako jis.

Daug džiaugsmo ir stiprybės jam teikia didžiulis draugų palaikymas, siūloma pagalba ir net finansinė parama.

„Rašė labai daug draugų, gyvenančių Portgalijoje ir Barselonoje. Sakė – jūs tik atvažiuokit, viską duosim, ko reikia. Labai labai džiaugiuosi savo draugais“, – tikina V.Gigevičius.

Valerijus Gigevičius Portugalijoje / Asmeninio albumo nuotr.
Skaitykite daugiau