Lietuvos auksinei žuvelei – dar vienas medalis: R.Meilutytė triumfavo pasaulio taurės finale

Rūta Meilutytė iškovojo pasaulio čempionato auksą ir pagerino planetos rekordą / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: 15min
2023-10-15 19:16
AA

Antras pasaulio taurės etapas ir trečias auksinis Rūtos Meilutytės finišas.

Nors išvykdama 26-erių kaunietė ir jos treneris Tadas Duškinas kalbėjo apie lengvą sezono pradžią ir rezultatų nesivaikymą, bet įšokusi į baseiną geriausia visų laikų Lietuvos plaukikė diktuoja madas.

Su šypsena plaukianti R.Meilutytė sekmadienį Atėnuose buvo greičiausia ir 50 metrų krūtine rungties finale.

Planetos rekordininkė baseiną perplaukė per 30,23 sek.

„Buvo šiek tiek sunkiau nei Berlyne. Jau jaučiu šiokį tokį nuovargį, bet viską apibendrinus – esu laiminga“, – po finišo kalbėjo R.Meilutytė.

Į starto signalą lietuvė tradiciškai reagavo greičiausiai (0,57 sek.).

Ji iš karto išsiveržė į priekį ir pirmavo iki pat finišo, tiesa, Siobhan Bernadette Haughey iš Hongongo pabaigoje buvo šalia. Antra atplaukusi varžovė (30,36 sek.) atsiliko vos 0,13 sek.

Trečia vieta atiteko švedei Sophie Hansson (30,68 sek.).

Prieš savaitę Berlyne, pirmajame pasaulio taurės etape, R.Meilutytė šioje rungtyje plaukė dar greičiau – per 29,56 sek. ir gerino pasaulio taurės rekordą.

R.Meilutytei priklauso ir šios rungties pasaulio rekordas. 2013-aisiais Barselonoje ji 50 m krūtine rungtyje užtruko vos 29,48 sek.

Dukart laimėjusi tą pačią rungtį R.Meilutytė išsaugo šansus iškovoti trigubą karūną, kuri skiriama už tris pergales trijuose pasaulio taurės etapuose.

Rūta Meilutytė / Giorgio Scala / Deepbluemedia / Insidefoto nuotr.

Šį savaitgalį Atėnuose tai jau antrasis R.Meilutytės ausko medalis. Prieš tai ji greičiausia buvo ir olimpinėje 100 m krūtine rungtyje.

Kitą savaitę Budapešte, Vengrijoje, vyks paskutinis, trečiasis, šio sezono pasaulio taurės etapas.

Suprasti akimirksniu: pasaulio taurės etapai​

• Spalio 6–8 d., Berlynas (Vokietija)
  • Spalio 13–15 d., Atėnai (Graikija)
  • Spalio 20–22 d., Budapeštas (Vengrija)

Papildomos motyvacijos plaukikams suteikia ir piniginis prizinis fondas, kuris šiemet liko toks pat – 1,2 mln. JAV dolerių.

Kaip motyvuojami plaukikai pasaulio taurėje?

• Geriausiam kiekvieno etapo plaukikui(-ei) atitenka 12 tūkst. JAV dolerių (varžosi visų skirtingų rungtynių atstovai, laikus perskaičiavus į taškus). Už antrą vietą – 10 tūkst., trečią – 8 tūkst. ir t.t.
  • Bendros įskaitos nugalėtojas(-a) gaus net 100 tūkst. JAV dolerių. Antrą vietą užėmęs – 70 tūkst., trečią – 30 tūkst. ir t.t.
  • Papildoma 10 tūkst. JAV dolerių premija skiriama už laimėtą rungtį visuose trijuose pasaulio taurės etapuose.
  • Už planetos rekordą – papildomai dar 10 tūkst. JAV dolerių.

Pernai R.Meilutytė visuose trijuose pasaulio taurės etapuose laimėjo 50 ir 100 m krūtine rungtis.

Iš bendro prizų fondo jai tuomet atiteko 50,1 tūkst. JAV dolerių.

A.Šidlauskas – septintas

Finale sekmadienį plaukė ir Andrius Šidlauskas.

26-erių panevėžietis 200 metrų krūtine finale užėmė 7 vietą. Tokią pačią, kaip ir praėjusią savaitę Berlyne.

Jo laikas šįkart – 2 min. 12,58 sek.

Andrius Šidlauskas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vėl nepavejamas buvo kinas Qinas Haiyangas (2:08.05), aplenkęs tautietį Dongą Zhihao (2:09.18) ir olandą Casparą Corbeau (2:09.35).

Atrankoje sekmadienį ryte A.Šidlauskas užtruko 2 min. 13,54 sek. ir buvo ketvirtas.

Greičiausiai per karjerą 200 m krūtine panevėžietis yra nuplaukęs per 2 min. 9,20 sek.

Lietuvos rekordas vis dar priklauso Giedriui Titeniui (2:07.80).

Geriausiai pasaulio taurėje A.Šidlauskas šiemet kol kas pasirodė 100 m krūtine rungtyje Atėnuose, kurioje finišavo penktas.