Rūta Meilutytė antrą auksą Japonijoje iškovojo dar vienu pasaulio rekordu

Rūta Meilutytė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: 15min
2023-07-30 14:20
AA

Rūta Meilutytė surengė dar vieną neįtikėtiną pasirodymą pasaulio plaukimo čempionate Fukuokoje (Japonija). 50 m krūtine rungties finale distanciją ji įveikė per 29,16 sek. ir antrą dieną paeiliui pagerinusi planetos rekordą iškovojo antrąjį aukso medalį Japonijoje!

Į finalą R.Meilutytė žengė žaibišku tempu – šeštadienį pusfinalyje ji distanciją įveikė per 29,30 sek. ir pakartojo Benedettos Pilato pasaulio rekordą. Už tai lietuvei atiteko ir įspūdinga 30 tūkst. JAV dolerių premija.

Tai trečiasis R.Meilutytės medalis šioje rungtyje pasaulio čempionate. 2013 m. Barselonoje ji iškovojo sidabrą, o pernai Budapešte pasipuošė auksu.

Iš viso ilgo nuotolio baseine vykstančiuose pasaulio čempionatuose kaunietė iškovojo septintąjį medalį, iš kurių ketvirtą – aukso.