Kopūstų sriubos dieta: per 7 dienas ištirpdysite iki 5 kg

Kopūstų sriuba. / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-10-17 13:17
Kopūstų sriubos dieta yra sukurta specialiai tam, kad per itin trumpą laikotarpį padėtų atsikratyti gana nemažai svorio.

Pasaulyje ji populiarumo susilaukė dėl itin didelio veiksmingumo – vos per savaitę galima atsikratyti net iki 5 kilogramų. Šios dietos esmė – visas 7 dienas valgyti namuose paruoštą kopūstų sriubą, savo valgiaraštį kasdien papildant vis kitais, mažai kalorijų turinčiais produktais. Pati kopūstų sriuba kalorijų turi nedaug, o visuose kituose produktuose, kuriuos per savaitę rekomenduojama valgyti, yra daug organizmui būtinos ląstelienos.

Kopūstų sriubos dieta: privalumai ir trūkumai

Kopūstų sriubos dietos verta laikytis, jei iki tam tikro renginio (vestuvių, gimtadienio) arba savo atostogų norite greitai atsikratyti nereikalingų kilogramų. Jos užteks laikytis vos 7 dienas, o rezultatus pamatysite itin greitai, negana to, laikydamiesi šios dietos sutaupysite nemažai pinigų ir organizmą aprūpinsite šiuo metų laiku itin būtinu jam vitaminu C ir antioksidantais, kurių apstu kopūstuose.

Taip pat skaitykite: Kefyro dieta ir liekninamasis kokteilis. Per savaitę atsikratysite iki 5 kg

Vis dėlto ši dieta yra sulaukusi ir nemažai blogų atsiliepimų. Daugelio kritikų teigimu, jos laikantis iš kūno pašalinami tik skysčiai, o ne riebalai, dėl ko visas svoris gali labai greitai sugrįžti. Anot sveikos gyvensenos eksperto Scotto Laidlerio, laikantis šios dietos patartina stebėti savo būseną, kadangi jos metu suvartojama itin nedaug kalorijų, ir dėl to žmogus gali justi nuovargį ir padidėjusį silpnumą. Dėl šios priežasties S. Laidleris nepataria besilaikantiems šios dietos užsiimti aktyvia fizine veikla ir verčiau ją atidėti laikotarpiui po dietos, kad papildomi kilogramai nesugrįžtų.

Sveikos mitybos ekspertė Lovisa Nilsson pataria šios dietos nesilaikyti ilgiau kaip 7 dienas, mat taip organizmą pernelyg išvarginsite ir neaprūpinsite jo baltymais ir B grupės vitaminais, kurie yra būtini bendrai sveikatai. Na, o jei vis tiek ryšitės šia dieta bandyti atsikratyti papildomo svorio, tuomet L. Nilsson pataria bent retkarčiais prie sriubos suvalgyti ir nedidelę riekelę ruginės duonos.

Taigi, jei apsvarstėte visus dietos privalumus ir trūkumus, siūlome peržiūrėti receptą ir pasigaminti nekaloringą kopūstų sriubą namuose:

{recipe|4438}  

7 dienų kopūstų sriubos dietos mitybos planas

Kai pasigaminsite sriubą, jos jums turėtų užtekti keletui dienų, tik laikykite ją šaldytuve, kad nesugestų. Sriubos valgyti galite kada norite ir kiek norite, tačiau per šias 7 dienas derėtų savo mitybos racioną praturtinti ir žemiau išvardytais produktais bei gerti daug vandens ar vaisių sulčių be cukraus.

Pirmoji diena: sriubos valgykite kiek tik norite. Be jos, dar galite valgyti įvairių vaisių (išskyrus bananus), gerti vandenį arba vaisių sulčių be cukraus.

Antroji diena: kopūstų sriubą valgykite su įvairiomis šviežiomis daržovėmis. Vakarienės metu galite pasimėgauti viena vidutinio dydžio virta bulve su sviestu. Šią dieną nevalgykite jokių vaisių.

Trečioji diena: vėlgi galite sriubos valgyti tiek, kiek norite. Šią dieną taip pat galite valgyti įvairių vaisių (išskyrus bananus) ir šviežių daržovių (išskyrus bulves).

Ketvirtoji diena: valgykite sriubą ir gerkite liesą pieną. Per dieną dar rekomenduojama suvalgyti iki 8 bananų.


Penktoji diena:valgykite sriubą, per dieną dar galite suvalgyti iki 500 g jautienos ir iki 6 pomidorų, šią dieną būtina išgerti 6–8 stiklines vandens, kad iš organizmo pasišalintų susikaupusios rūgštys.

Šeštoji diena: valgykite sriubos ir jautienos kiek tik norite, taip pat galite valgyti įvairių daržovių (išskyrus bulves).

Septintoji diena: valgykite sriubą ir įvairių šviežių daržovių, taip pat galite suvalgyti nedidelę porciją rudųjų ryžių ir gerti vaisių sulčių be cukraus.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai