Konsultantas gyvenimo klausimais Egidijus Gubinas: „Pirmiausia pastebėkite savo, o ne kitų trūkumus“

Edukologas, bhakti jogas, konsultantas gyvenimo klausimais Egidijus Gubinas / Asmeninio archyvo nuotr.
Edukologas, bhakti jogas, konsultantas gyvenimo klausimais Egidijus Gubinas / Asmeninio archyvo nuotr.
2015-08-22 11:00
AA

„Žmonės taip užsiėmę savo darbais ir rūpesčiais, kad neberanda laiko pabendrauti net su artimiausiais. Išsikalbėti šeimoje, deja, – nykstanti tradicija, todėl pagalbos dažnai kreipiamasi į specialistus“, – pažymi edukologas, bhakti jogas, konsultantas gyvenimo klausimais Egidijus Gubinas.

– Skaitote paskaitas apie astrologiją, numerologiją, chiromantiją, santykius, gyvenimo prasmę ir laimę. Ar pats gavote atsakymus į visus rūpimus klausimus?

– Egzistencinių, filosofinių klausimų man kildavo jau paauglystėje. Rimčiau savęs pažinimo metodais susidomėjau būdamas dvidešimt penkerių. Ieškojau atsakymų į klausimus, kodėl vienaip ar kitaip susiklostė tam tikri mano gyvenimo įvykiai.

Jei žmogus pats spręsti savo rūpesčių nepajėgus ir nuolat dėl jų laksto pas astrologą, atsakomybę už savo gyvenimą, poelgius permeta kitam, taip tapdamas nebeatsakingas už savo gyvenimą.

Tas, kuris nuoširdžiai ieško atsakymų, visada randa (šypsosi). Be to, uoliai ieškojau savo vietos gyvenime: keliavau po užsienio šalis, apie aštuonerius metus gyvenau Skandinavijoje ir Anglijoje, išbandžiau save įvairiose profesinėse srityse. Iš pradžių, kaip ir daugelis, galvojau, kad rasiu vidinę ramybę tada, kai užsidirbsiu pakankamai pinigų. Pasidaviau masinei bangai ir pasiraitojęs rankoves kibau į darbus. Tačiau net pakankamai užsidirbęs, nesijaučiau gerai. Todėl buvau priverstas toliau ieškoti. Pradėjau dar labiau gilintis į astrologiją, numerologiją, chiromantiją, vedų psichologiją.

– Tikriausiai kiekvienam svarbu pažinti save ir žinoti savo misiją šiame gyvenime?

– Taip, tačiau kartais tenka nemažai nugyventi, kol tai suprantame. Ne taip paprasta sužinoti savo užduotis. Tenka daug domėtis, patirti, kol gauni atsakymus. Tiesa, greičiau atsakymus gali gauti pasitelkęs astrologijos, numerologijos, chiromantijos žinias. Šie mokslai – puikūs instrumentai, padedantys susigaudyti savyje, lengviau rasti savo gyvenimo kryptį.

Patyręs astrologas gali žmogui suteikti informacijos apie realias jo galimybes šiame gyvenime. Tiesa, anksčiau žmonėms įsigilinti į save, suprasti savo norus, atrasti veiklą padėdavo išmintingi senoliai. Dabar vyresnio amžiaus žmonės, deja, sukaupę nedaug patirties, todėl patys yra nelaimingi, pikti, nusivylę gyvenimu ir dėl visko dažniausiai kaltina valdžią... Natūralu, kad toks garbaus amžiaus žmogus kitiems mažai kuo gali padėti.

– Galite patarti, kaip pasirinkti patikimą astrologą?

– Reikėtų išsiaiškinti, ar jis priklauso konkrečiai astrologų mokyklai, nėra nusigręžęs nuo Dievo, pats gyvena dorai, turi kilnius tikslus. Prieš rinkdamasis mokytoją visada šiais dalykais pasidomiu. Nėra išmintinga pasitikėti pirmu pasitaikiusiu astrologu. Be to, geras specialistas tas, kuris nesiekia žmogaus prie savęs „pririšti“, bet nurodo jam gyvenimo gaires.

Rimtais gyvenimo klausimais pasitarti su specialistu išmintinga, tačiau lėkti pas jį dėl menkiausio klausimėlio tikrai nebūtina. Jei žmogus pats spręsti savo rūpesčių nepajėgus ir nuolat dėl jų laksto pas astrologą, atsakomybę už savo gyvenimą, poelgius permeta kitam, taip tapdamas nebeatsakingas už savo gyvenimą. Mada iškilus mažiausiam keblumui vaikščioti pas specialistus – astrologus ar psichologus – atkeliavo iš Vakarų. Tačiau visi atsakymai – mumyse.

Be to, įpratęs gyventi tik pagal kažkieno instrukcijas, nustoji ieškoti ryšio su savimi. Bene didžiausia šių dienų problema – žmonės nustojo kalbėtis šeimose, vieni su kitais diskutuoti. Atsiverti reikia ypač moterims, o vyrai dažnai savo žmonų nebeišklauso. Išsikalbėti šeimoje – nykstanti tradicija, todėl ieškoma pagalbos iš šalies. Visgi daug kasdienių klausimų galima išspręsti artimųjų rate. Bet dažniausiai visi būna baisiai užsiėmę savais darbais, rūpesčiais.

– Kuo mums gali būti naudingas numerologijos mokslas?

– Vien žinant gimimo dieną galima nemažai pasakyti apie žmogų, jo stipriąsias ir silpnąsias puses. Pavyzdžiui, žmonės, kurie gimė 1, 10, 19 ir 28 mėnesio dienomis, nori padėti ir tarnauti kitiems. Darbe gali būti labai produktyvūs, tačiau juos reikia įkvėpti. Šie asmenys būna puikūs politikai, rašytojai, vadovai.

Jei aplink jus daug nemalonius jausmus keliančių žmonių, vadinasi, problema jumyse, nes tie asmenys – mokytojai, veidrodžiai, rodantys jūsų ydas. Jei bėgsite nuo tokių žmonių, pamokų neišmoksite, problemų neišspręsite, nes vietoj jų atsiras kiti, turintys panašių savybių.

2, 11, 20 ir 29 gimimo dienos atskleidžia, kad žmogus linkęs greitai įsimylėti. Tokie žmonės gali būti puikūs diplomatai, rašytojai. Jei jūsų gimimo dienos skaičius – 3, 12, 21 ar 30, palankiausia rinktis mokytojo, karininko, dvasininko ar bankininko profesiją, tačiau nereikėtų prisiimti itin daug atsakomybės.

Vadovui reikalingų gebėjimų turi gimusieji 4, 13, 22, 31 dienomis. O tie, kurių gimimo dienos skaičius 5, 14 ar 23, dažniausiai pasižymi puikia atmintimi – jiems reikėtų dirbti intelektinį darbą. Tarp šių asmenų gali būti puikių žurnalistų, verslininkų.

Artistiškumu, menine prigimtimi pasižymi gimusieji 6, 15 ir 24 dienomis. Šie žmonės mėgsta puoštis. Jei gimimo dienos skaičius – 7, 16 arba 25, galima spėti, kad žmogus iš prigimties yra religingas, turi gerą intuiciją, išmano psichologiją, jį traukia viskas, kas nauja. Tarp šių žmonių esama talentingų poetų, ezoterikų.


Jei gimėte 8, 17 arba 26 dieną, tikriausiai esate emocionali, stipri, neretai dvilypė ir į maksimalizmą linkusi asmenybė. Skaičiai 9, 18 ir 27 išduoda, kad žmogus iš prigimties – kovotojas, tvirtas ir nepalūžtantis, geba tęsti pradėtus darbus, pasiekia užsibrėžtus tikslus. Atsižvelgiant į gimimo dienos skaičių, galima geriau pažinti save ir lengviau pasirinkti tinkamiausią gyvenimo kelią.

– O kaip chiromantijos mokslas gelbsti konsultuojant žmones?

– Tai itin tikslus mokslas. Pažiūrėjus į žmogaus delnų linijas, galima nusakyti jo gyvenimo įvykius tam tikru momentu. Chiromantija irgi naudojuosi kaip instrumentu.

Taip pat skaitykite: Ką pagrindinės delno linijos atskleidžia apie jūsų partnerį?

Įdomu tai, kad delnų linijos, priklausomai nuo mūsų veiksmų, gali keistis. Taigi daug ką gali lemti ir mūsų pačių poelgiai (šypsosi).

– Mėgstama sakyti, kad patys esame savo gyvenimo kūrėjai ir galime gyvenimą pakreipti norima linkme. Ar iš tiesų esame tokie galingi?

– Šiandien diegiama idėja, kad patys savo jėgomis galime viską, yra klaidinga. Nesame visagaliai. Lygiai taip pat, kaip nėra ir astrologas. Pas mane atėjusiems žmonėms, kurie tikisi, jog išspręsiu visas bėdas, sakau, kad tikrai noriu jiems padėti, tačiau primenu – virš mūsų dar egzistuoja stipresnės jėgos. Vieni jas vadina Dievu, kiti aukštesne sąmone ar dar kitaip.

Jei norisi save pažinti dėl savanaudiškų tikslų, nieko gero nebus. Laimingas gali jaustis tik padėdamas kitiems. Tokia žmogiškoji prigimtis.

Viena aišku – galime visko prisiplanuoti labai daug, tačiau aplinkybėms susidėliojus kitaip, sumanymų gali nepavykti įgyvendinti. Tada ir supranti, kad egzistuoja pasaulio Kūrėjas. Žinoma, tai nereiškia, kad patys negalime nieko sukurti. Tikrai galime, ir privalome tai daryti, tačiau su aukštesniųjų jėgų pagalba. Taip pat turime žinoti, kad visi mūsų pasirinkimai kažkur veda, todėl už savo veiksmus privalome prisiimti atsakomybę.

– Ar savęs pažinimas atveria vartus į laimę?

– Padeda būti laimingam tos laimės siekiant, tačiau einant šiuo keliu reikia savęs nuoširdžiai paklausti – kodėl norisi geriau pažinti save? Ar tam, kad galėtum, pavyzdžiui, užsidirbti daugiau pinigų, ar tam, kad galėtum padėti kitiems? Jei norisi save pažinti dėl savanaudiškų tikslų, nieko gero nebus. Laimingas gali jaustis tik padėdamas kitiems. Tokia žmogiškoji prigimtis.

Taip pat skaitykite: Metas pokyčiams: 11 dalykų, kuriuos privalote liautis darę tuojau pat

Taip gyvendamas realizuoji savo tikrąją prigimtį. Vėlgi – ne visada gyvenime susiklosto palankios aplinkybės daryti tai, ką nori. Kartais likimas įspraudžia į tokius rėmus, kai privalai uždirbti pinigus ir dirbti nemielą darbą. Pavyzdžiui, reikia išlaikyti šeimą, sumokėti mokesčius, tada net neturi laiko pagalvoti, kokia veikla tau būtų mieliausia širdžiai.

– Koks gyvenimas, jūsų manymu, yra visavertis?

– Pastebiu, kad nemažai žmonių gyvena tik tenkindami savo fiziologinius poreikius, tačiau tai tikrai nėra visavertis gyvenimas, nes taip gyvena ir gyvūnai. O žmogus kasdien dar turėtų rūpintis savo emocijomis, bendravimu su aplinkiniais, skirti laiko ir dvasiniam ugdymui. Ar daug žmonių taip gyvena?.. Tobulėjančių žmonių nėra labai daug.

Tik išmintingas asmuo gali atskirti laikinus dalykus nuo amžinų ir savo kasdienę veiklą susiplanuoti taip, kad laiko liktų ir dvasiniams poreikiams patenkinti. Toks žmogus gali ir kitam padėti sunkiomis gyvenimo akimirkomis, kai ieškoma atsakymų į keblius klausimus.

– Eidami tobulėjimo keliu galbūt turėtume atsirinkti ir kokios informacijos klausyti, kokius leidinius skaityti, su kokiais žmonėmis bendrauti?

– Šiais laikais mus supa labai daug neigiamų dalykų, nusėdančių pasąmonėje. Jų sunku išvengti. Galima bandyti bėgti nuo nemalonių žmonių, neigiamos informacijos, tačiau kur kas geriau – pačiam kasdien užsiimti meditacija ar kita dvasine praktika. Tai padeda mums atrasti dvasinę ramybę. Kai keitiesi pats, keičiasi ir tavo aplinka: ne taip erzina aplinkiniai žmonės, nepastebi tiek daug blogio aplinkui...

Nurimęs protas padeda priimti pačius teisingiausius sprendimus. 

Be to, nurimęs protas padeda priimti pačius teisingiausius sprendimus. Jei aplink jus daug nemalonius jausmus keliančių žmonių, vadinasi, problema jumyse, nes tie asmenys – mokytojai, veidrodžiai, rodantys jūsų ydas. Jei bėgsite nuo tokių žmonių, pamokų neišmoksite, problemų neišspręsite, nes vietoj jų atsiras kiti, turintys panašių savybių, kurie vėl taps jūsų mokytojais. Pirmiausia reikia pastebėti savo, o ne kitų trūkumus. Pakeitus savo vidinį gyvenimą, išorinis irgi ims keistis (šypsosi).