Kokie simptomai išduoda, kad turite parazitų?

Moters pilvas / 123rf.com nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-06-22 08:36
Kartais ir patys nepajuntame, kad mūsų organizme apsigyvena nekviesti svečiai, kurių, tvirtinama, gali sulaukti kiekvienas. Jeigu pernelyg nepaisome higienos ar žiūrime į tai atlaidžiai, nė patys nepastebėsime, kaip ilgainiui pajusime nemalonius simptomus.

Juos, žinoma, nesunku supainioti su stresu ar kitomis ligomis. Kaip teigia specialistai, parazitai gyvena ne tik mūsų žarnyne, bet ir kituose vidaus organuose, audiniuose. Organizmas apie tai pradeda signalizuoti iš karto, kadangi yra nuolat nuodijamas. Dažniausiai visa tai pasireiškia nuovargiu, sudirgimu, hormonų disbalansu, sumenkusiu imunitetu, spuoguota oda.

Taip pat nusilpęs organizmas tampa ne toks atsparus įvairioms kitoms ligoms ir sveikatos sutrikimams. Pavyzdžiui, kamuoja alerginės reakcijos, kurias dažnai priskiriame vienam ar kitam produktui, o iš tikrųjų tai gali būti nuodingųjų parazitų, naikinančių organizmo ląsteles, ženklas.

Svarbu paminėti, kad parazitai itin kenkia vaikams, todėl jiems gali sutrikti medžiagų apykaita, organizmo vystymasis, suprastėti atmintis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Gydytoja pataria: kaip išvengti helmintų – parazitinių kirmėlių?

Pavojingi simptomai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį

Nenumokite ranka į šiuos simptomus ir kreipkitės į specialistus, kurie pakomentuos, kaip galėtumėte atsikratyti nemalonių „įnamių“.

  • Jums labai dažnai skauda galvą, nors nesate nei pervargę, nei kitaip persitempę;
  • Ryte tik prabudę jaučiate nuovargį, o bėgant dienai ši savijauta tik įgauna pagreitį;
  • Jus dažnai kamuoja spazmai dešinėje pusėje, po šonkaulio sritimi;
  • Ant odos pradėjote pastebėti alerginius bėrimus;
  • Jus gana dažnai kamuoja raumenų ir sąnarių skausmai, kurie nėra susiję su sportu ar kitomis fizinėmis veiklomis;
  • Pastebite, jog jums būdinga nuotaikų kaita, pavyzdžiui, sudirgimas, erzina įprasti dalykai, jums sunku susivaldyti, emocijos tampa vis intensyvesnės, nors priežasties nėra;
  • Pasikeitė jūsų maisto poreikiai, taip pat sutriko apetitas;
  • Jums sunku užmigti naktimis, miegas labai negilus, o ryte atsikeliate jausdamiesi visai nepailsėję;
  • Po akimis atsirado tamsūs ratilai.

Jeigu tokia savijauta tęsiasi kurį laiką ir rimtų priežasčių jai paaiškinti neatrandate, pavyzdžiui, išvardinti simptomai nėra susiję su stresu, ligomis, sunkia fizine veikla ir pan., tuomet verta atlikti tyrimus ir sužinoti, ar kartais dėl to nėra kalti parazitai.

Dabar galite rinktis ne tik įvairius medikamentus, kuriuos rekomenduos gydytojas, bet ir natūralias priemones, gelbėjančias nuo parazitų. Pavyzdžiui, kaip teigia žolininkė Dominika Balčiūnė, padėti gali ir tokios žolelės kaip pelynas, bitkrėslė ir gvazdikėliai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Žolininkė Dominika Balčiūnė: „Pats laikas išvalyti organizmą nuo kirmėlių“. Specialistės receptai

Ji24.lt

Naujausi straipsniai