Kauno parama M.A.M.A apdovanojimams gali būti laikoma neteisėta valstybės pagalba

M.A.M.A apdovanojimų akimirkos / M.Repečkos nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2021-04-12 10:36
Kauno parama M.A.M.A apdovanojimams gali būti laikoma neteisėta valstybes pagalba, pirmadienį pranešė Konkurencijos taryba.

Tokį sprendimą įstaiga priėmė išnagrinėjusi informaciją, jog Kauno miesto savivaldybė skyrė 45 tūkst. eurų paramą M.A.M.A apdovanojimų organizatoriams. Konkurencijos taryba taip pat paragino savivaldybę įteisinti suteiktą paramą, kad ji nebūtų laikoma neteisėta valstybės pagalba.

„Savivaldybei nurodyta imtis veiksmų, kad suteikta parama būtų įteisinta, kitu atveju ji gali būti laikoma neteisėta ir Europos Komisijos ar nacionalinių teismų sprendimu gali būti išieškota iš pagalbos gavėjo su palūkanomis“, – rašoma pranešime.

Konkurencijos tarybos teigimu, lėšas apdovanojimus organizavusiai asociacijai „Metų muzikos apdovanojimai“ savivaldybė suteikė iš savo biudžeto per programą „Iniciatyvos Kaunui“.

Taryba atkreipė savivaldybės dėmesį, kad asociacija vykdo konkursų, apdovanojimų, renginių organizavimo ir panašią veiklą, kuri yra laikoma ūkine komercine veikla, todėl asociacijai taikomos konkurencijos taisyklės.

Įvertinusi M.A.M.A renginio organizatoriams suteiktos paramos atitiktį valstybės pagalbos kriterijams, Konkurencijos taryba informavo Kauno savivaldybę, kad suteikta parama juos visus tenkina.

„Parama yra selektyvi, nes ją gavo konkretus ūkio subjektas, t. y. asociacija; parama suteikia išskirtinę ekonominę naudą, kadangi buvo palengvinta minėto ūkio subjekto finansinė našta ir sustiprinta jo padėtis rinkoje, palyginus su konkuruojančiomis įmonėmis“, – rašoma pranešima.

Taryba taip pat pabrėžė, kad asociacija, vykdydama konkursų, apdovanojimų, renginių organizavimo veiklą, konkuruoja su analogišką ar panašią veiklą vykdančiais ūkio subjektais, įsteigtais tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos Sąjungos šalyse, todėl šiuo atveju būtų tenkinami ir poveikio prekybai ir konkurencijai tarp valstybių narių kriterijai.

„Tuo atveju, kai ūkio subjektams teikiama parama atitinka visus valstybės pagalbos kriterijus, pagalbos teikėjas turi dvi galimybes. Pirma, pranešti Europos Komisijai apie numatomą teikti valstybės pagalbą. Antra, tokios priemonės gali būti įgyvendinamos laikantis kurio nors iš Komisijos reglamentų, atleidžiančių nuo pareigos priemonę derinti su Europos Komisija, nuostatų“, – rašoma savivaldybei adresuotame Konkurencijos tarybos rašte.

Atsižvelgdama į tai, kad Suteiktos valstybės pagalbos ir nereikšmingos (de minimis) pagalbos registre nėra įregistruota informacija apie savivaldybės suteiktą paramą asociacijai, Konkurencijos taryba mano, kad ši parama gali būti laikoma neteisėta valstybės pagalba.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras praėjusią savaitę pranešė, kad koronavirusas nustatytas keturiems M.A.M.A apdovanojimų dalyviams. Susirgę asmenys neįvardijami.

M.A.M.A. apdovanojimai vyko kovo 29-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje, juos transliavo televizija TV3.

Kauno policija dėl galimo karantino taisyklių nesilaikymo pradėjo administracines teisenas.

Apdovanojimų organizatoriai savo ruožtu tikino, kad laikėsi Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų, o visi dalyviai prieš renginį buvo patikrinti dėl koronaviruso.

Kauno savivaldybė: finansavimas M.A.M.A skirtas projektinei veiklai

Konkurencijos tarybai nusprendus, jog Kauno miesto savivaldybės parama M.A.M.A apdovanojimams gali būti laikoma neteisėta valstybės pagalba, savivaldybė teigia, kad finansavimas skirtas projektinei veiklai, o taryba galėjo būti suklaidinta.

„Panašu, jog Konkurencijos taryba buvo suklaidinta žiniasklaidoje naudotos klaidingos retorikos bei viešojoje erdvėje pasirodžiusių interpretacijų, esą apdovanojimams buvo skirta miesto „parama“, „pagalba“ ar net „auka“. Dar kartą norime pabrėžti, jog finansavimas buvo skirtas konkrečiai projektinei veiklai pagal miesto tarybos patvirtintą programą „Iniciatyvos Kaunui“, – BNS atsiųstame komentare teigia mero patarėjas Tomas Jarusevičius.

Savivaldybės atstovas pabrėžė, jog miestas finansavo ne renginį ar transliaciją, bet būtent projektinę veiklą, kurios paraišką pagal nustatytus kriterijus vertino nepriklausomų ekspertų grupė. Tokia tvarka peržiūrimos visos programai teikiamos veiklos skirtingose srityse.

„Kaskart žiūrima, kad projektai atitiktų miesto poreikius ir gyventojų lūkesčius. Kaunas – gyvas, augantis miestas, o šiuo sudėtingu karantino laikotarpiu jaučiame pareigą prieš kauniečius praskaidrinti tą niūroką kasdienę „karantininę“ rutiną bent televizijos eteryje“, – teigia mero patarėjas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai