Jubiliejiniai M.A.M.A apdovanojimai: „The Roop“ triumfas, gigantiškas šakotis ir jautrūs žodžiai

Muzikos apdovanojimai M.A.M.A 2020 / Teodoro Biliūno nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Šeštadienio vakarą uždarame nominantų rate Kauno „Žalgirio“ arenoje vyko 10-oji Lietuvos muzikos apdovanojimų M.A.M.A ceremonija. Jos metu įteikta 16 prestižinių statulėlių 2020 metų geriausiems muzikos kūrėjams ir atlikėjams. Jubiliejiniuose muzikos apdovanojimuose triumfavo grupė „The Roop“, susižėrusi net keturis apdovanojimus, o jiems ant kulnų visą vakarą mynė „Solo Ansamblis“, įvertintas vos vienu apdovanojimu mažiau.

Jubiliejiniame M.A.M.A renginyje pasirodė „The Roop“, OG Version, Virgis Stakėnas su Keanu Blunt, „Sisters On Wire“ ir kiti. Žvaigždės atliko savo hitus ant ateities technologijomis užburiančios scenos. 

Taip pat iš „Žalgirio“ arenos buvo tiesiami muzikiniai tiltai į kitas Kauno miesto vietas, kuriose laukė Justinas Jarutis, „Saulės kliošas“. O jautriausius, linksmiausius ir skandalingiausius M.A.M.A 10-mečio įvykius bei legendines dainas priminė istoriniai įrašai.

Apdovanojimuose įteikta 16 prestižinių statulėlių. Iš viso Lietuvos muzikos apdovanojimuose M.A.M.A jau išdalintos 122 statulėlės.

Rekordininkai – nebeegzistuojantis duetas „Leon Somov & Jazzu“ – savo karjeroje jie pelnė 11 statulėlių. Vėliau Justė Arlauskaitė-Jazzu pelnė dar 6 apdovanojimus kaip solo atlikėja. Beje, dainininkė apdovanojimuose dalyvauti negalėjo – šiuo metu su mylimuoju Donatu ji jau kurį laiką keliauja po Ameriką.

Dešimtieji M.A.M.A muzikos apdovanojimai (136 nuotr.)
+130

„Nesvarbu, kad esame išvarginti pandemijos ir nuo jos labiausiai nukentėję, mes – muzikantai, menininkai vis tiek sukaupėme jėgas, kad švęstume muzikos šventę, kuri mums yra labai svarbi. Nors ir negalime koncertuoti didelėse arenose ir stadionuose, mes kuriame, dainuojame dainas ir norime šventę švęsti, –  prieš renginį kalbėjo televizijos šou prodiuseris, grupės „BIX“ siela Saulius Urbonavičius-Samas. – M.A.M.A – tikrai didelė šventė akims ir ausims, su įspūdingais pasirodymais ir galinga istorija. Bus gera prisiminti, kokį ilgą ir svarbų kelią mes nuėjome. Tegul tai įkvepia tikėjimo, kad viskas grįš, ir su dar didesne jėga. Anksčiau ar vėliau vėl džiaugsimės didžiausiais koncertais ir miniomis žmonių, pasiilgusių džiaugsmo ir gyvenimo šventės.“

Vesti ceremoniją patikėta naujam scenos duetui – Ingai Jankauskaitei ir Vidui Bareikiui. Jiedu atidarė apdovanojimų ceremoniją sudainuodami šmaikščią legendinės grupės „Queen“ kūrinio „Bohemian Rhapsody“ versiją.

Inga Jankauskaitė ir Vidas Bareikis / Manto Repečkos nuotr.

Pirmoji ceremonijoje pristatyta nominacija – metų koncertinė grupė / atlikėjas. Paskelbti nugalėtoją į sceną pakviesta dainininkė Džordana Butkutė.

„Kad jūs žinotumėte, kaip man gera šiandien vėl stovėti scenoje. Svajoju, kad baigtųsi šis etapas ir vėl susitikę galėtume apsikabinti“, – jaudulio neslėpė Džordana, šios nominacijos nugalėtoju paskelbusi Vidą Bareikį.

„Tikrai ačiū, metai buvo sudėtingi. Pirmiausiai dėkoju savo meilei Indrei, kuri mane myli ir palaiko, mūsų tėvams, savo komandai... Ačiū! – nuostabos ir džiaugsmo neslėpė apdovanojimą atsiimdamas Vidas.

M.A.M.A 2020 / Teodoro Biliūno nuotr.

Metų proveržio statulėlę įteikti patikėta Kauno šokio teatro „Aura“ vadovei Birutei Letukaitei. Apdovanojimas iš jos rankų atiteko grupei „The Roop“.

„Ačiū visiems, labai malonu čia būti. Su grupe pakalbėjome, kad kurti pradėjome maždaug prieš dešimt metų – prieš tiek metų, kiek šiems apdovanojimams. Dėkojame savo tėvams, savo meilėms, žmonėms, kurie su mumis buvo visus dešimt metų ne tik laimėjimuose, bet ir pralaimėjimuose.

Mes po dešimt metų pirmąkart gauname apdovanojimą – tad šimtąkart galėjome mesti šitą kelią. Bet pasaulis mus pradėjo girdėti, nenuleiskite rankų“, – atsiimdamas apdovanojimą dėkojo ir kitiems atlikėjams linkėjo Vaidotas Valiukevičius.

M.A.M.A 2020 / Teodoro Biliūno nuotr.

Metų progresyvios muzikos geriausią atlikėją paskelbė „Gero vakaro šou“ vedėjas Justinas Jankevičius – jis emocionaliai suriko, kad juo tapo Free Finga.

„Šiai metais buvo daug atlikėjų, kurie šie apdovanojimą galėtų turėti rankose. Šiemet mes išleisime dar daugiau muzikos, ieškosime būdų padaryti koncertų. Visai komandai žiauriai ačiū, iš visos širdies! Palaikykime vieni kitus“, – sakė apdovanojimą atsiimdamas Free Finga.

M.A.M.A 2020 / Teodoro Biliūno nuotr.

Metų hiphopo atlikėją paskelbė boksininkas Sergejus Maslobojevas, prisipažinęs, kad mėgsta klausytis hiphopo jau nuo vaikystės. Apdovanojimą jis džiugiai įteikė atlikėjui OG Version.

„Pagaliau laimėjom. Linkėjimai mamai! Net nežinau, ką pasakyti, daug kam norėčiau padėkoti, nes daug žmonių prisidėjo prie mano muzikos. Noriu padėkoti savo didžiausiai palaikytojai Karolinai ir dukrai Izabelei, kuri dabar turbūt prie televizoriaus“, – atsiimdamas statulėlę sakė OG Version.

M.A.M.A 2020 / Teodoro Biliūno nuotr.

Metų roko grupę atskleidė dainininkas Andrius Mamontovas. „Mano manymu, tai jau keletą metų geriausia roko grupė Lietuvoje ir tai yra grupė „ba.“, – sakė jis.

„Ačiū labai Mamontovui už pristatymą. Šie metai buvo labai sudėtingi mums visiems. Ačiū“, – sakė grupės lyderis.

M.A.M.A 2020 / Teodoro Biliūno nuotr.

Paskelbti metų alternatyvos grupę į sceną pakviesta Lolita Zero juokavo, kad ji pati yra tikra alternatyva, tačiau kiek surimtėjusi pridūrė, kad visgi geriausia alternatyva yra „Solo Ansamblis“.

„Kai 2016-aisiais irgi laimėjome alternatyvą, apdovanojimą irgi įteikė Lolita Zero, taigi, kai pamatėme ją ant scenos, jau pradėjome šį tą įtarti. Dėkojame visiems. Mūsų šeimoms, mūsų žmonoms už besąlygišką palaikymą muzikiniame kelyje. Ir visiems fanams, nieko neišskiriant nei pagal lytį, nei pagal orientaciją, mes visi esame lygūs“, – sakė grupė.

M.A.M.A 2020 / Teodoro Biliūno nuotr.

Metų elektroninės muzikos atlikėju paskelbtas Jonas Nainys-Jovani. Atsiimdamas apdovanojimą jis neslėpė jaudulio ir skyrė dėkingumo žodžius ne tik artimiesiems, bet ir ištikimiausiems fanams.

„Nesumeluosiu, bet šią akimirką mintyse esu įsivaizdavęs. Bandžiau įsivaizduoti, kokie apimtų jausmai. O jie dvejopi – ir baimė, ir atsakomybė, bet esu labai laimingas. Noriu padėkoti savo nuostabiems tėvams, žmonai Simonai, visai komandai, draugams, kurie, tikiu, kad dabar žiūri ir pakels taurę už mano sėkmę. Ir visiems visiems, kurie prisidėjo prie šios mano kelionės.

Sėkmė neateina greitai, reikia įdėti labai daug pastangų. Būti įvertintam man labai svarbu. Ačiū, be šio lietuviško palaikymo, klausytojų, nebūtų man atsivėrę ir tarptautiniai keliai, esu dėkingas“, – sakė Jovani.

M.A.M.A 2020 / Teodoro Biliūno nuotr.

Geriausią metų vaizdo klipą pristatė TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė – apdovanojimą pelnė „Solo Ansamblio“ klipas „Dansingas“.

„Pirmiausiai dėkoju režisieriui Titui ir visiems tiems 200 savanorių, kurie padėjo įgyvendinti šią idėją. Dar naudodamasis proga noriu perduoti linkėjimus savo žmonai, sūnui ir dukrytei“, – sakė grupės lyderis.

Paskelbti metų popgrupę į sceną žengė grupės „69 Danguje“ atlikėjos. „Toks įdomus dalykas – seniau pačios ateidavome pasiimti apdovanojimų, o dabar juos įteikiame“, – juokėsi grupės merginos, nugalėtoju šioje kategorijoje paskelbusios „The Roop“.

„Mes nepasiruošėme daugiau kalbų... Toks keistas dalykas, kad mes iš alternatyvios grupės tapome popgrupe, bet tai priimame kaip gerą ženklą, nes POP – reiškia populiaru. O dabar mes labai populiarėjame, tad belieka džiaugtis. Ačiū visai Lietuvai, kad mumis tiki ir už mus balsuoja“, – sakė V.Valiukevičius, su grupe nuo Žilvino Žvagulio dovanų gavęs gigantišką šakotį.

M.A.M.A 2020 / Teodoro Biliūno nuotr.

Režisierius Emilis Vėlyvis į apdovanojimus atvyko paskelbti metų tradicinės popmuzikos atlikėją, bet tuo pačiu pasinaudojo eteriu perduoti linkėjimams.

„Pats renginys įpareigoja perduoti linkėjimus mamai, taigi, mama, aš čia, ir dar apsikirpau“, – šmaikštavo E.Vėlyvis, pakvietęs į sceną pasiimti apdovanojimą pelniusią Ingą Jankauskaitę. Režisierius negailėjo jai komplimentų kaip „nuostabiai atlikėjai ir apskritai nuotabiam žmogui“.

„Labai gera, kad nebereikės apsimetinėti, kad apdovanojimai nieko nereiškia... Apdovanojimai dainų sukurti nepadės, bet gali padėti pakelti ūpą tai daryti. Ačiū vaikams, ačiū mylimajam už laisvę daryti tai, ką noriu. Ačiū komandai, fantastiškiems draugams... Ačiū visiems. Aš negaliu nedaryti, todėl darysiu ir toliau“, – su džiaugsmo ašaromis akyse sakė apdovanojimą atsiimdama I.Jankauskaitė.

M.A.M.A 2020 / Teodoro Biliūno nuotr.

Prieš paskelbdamas metų dainos nugalėtojus dizaineris Juozas Statkevičius sakė: „Pirmiausiai noriu pareikšti užuojautą tiems, kurie dėl koronos neteko savo artimųjų... O kalbant apie kultūrinį gyvenimą, manau, jis turi būti dar ir dar aktyvesnis. Dėkoju už šį nuostabų renginį.“

Ir... dar vienas apdovanojimas atiteko grupei „The Roop“ už dainą „On Fire“, taigi triumfuodami jos nariai vėl kilo į sceną ir juokavo, kad vos spėja ja užkildinėti.

„Džiaugiamės, kad ši daina nuėjo tokį ilgą kelią... Mūsų dalyvavimas „Eurovizijoje“ su šia daina yra džiugus tuo, kad Lietuvos vardas su šia daina buvo itin daug minimas ir užsienio žiniasklaidoje. Mes ir toliau nešime Lietuvos vėliavą, garsinsime jos vardą, ačiū!“ – sakė grupės lyderis Vaidotas.

M.A.M.A 2020 / Teodoro Biliūno nuotr.

Panašu, kad fortūna apdovanojimuose itin palankiai šypsojosi ne tik grupei „The Roop“, bet ir „Solo Ansambliui“ – ši grupė taipogi darkart kilo į sceną, nes jiems atiteko ir geriausio metų albumo apdovanojimas.

„Pirksime naują sekciją, nes netilps visi apdovanojimai. Mes scenoje trise, bet ketvirtasis mūsų narys serga ir yra namuose“, – sakė grupės nariai, iš telefono paskaitę jautrią ceremonijoje nedalyvavusio grupės nario kalbą apie įvairovę.

M.A.M.A 2020 / Teodoro Biliūno nuotr.

Vieną laukiamiausių vakaro apdovanojimų – metų atlikėjo apdovanojimą – gavo dainininkas Vidas Bareikis. Plačiai šypsodamasis jis ir vėl kilo į sceną ne tik vesti vakaro, bet ir pasiimti jau antrojo apdovanojimo.

„Štai toks gavosi vakaras... Pasiimdamas pirmą apdovanojimą dėkojau šeimai, o atsiimdamas antrąjį norėčiau padėkoti šioje kategorijoje taip pat nominuotai nuostabiai mano sūnaus mamai Jurgai“, – sakė Vidas, darkart padėkojęs visiems, padėjusiems jam siekti muzikinio pripažinimo.

M.A.M.A 2020 / Teodoro Biliūno nuotr.

Vieną laukiamiausių vakaro apdovanojimų – geriausios metų grupės – įteikė ilgametis scenos grandas, dainininkas Steponas Januška. Jis paskelbė, kad ja tapo... „The Roop“!

„Darkart visiems ačiū... Jeigu kartais galvojate, kad jau per vėlu siekti savo svajonės – pažiūrėkite į mus ir pamatysite, kad niekada nevėlu“, – sakė ketvirtą apdovanojimą atsiėmęs V.Valiukevičius, su grupe tapęs absoliučiais vakaro lyderiais, susižėrusiais net keturis apdovanojimus.

M.A.M.A 2020 / Manto Repečkos nuotr.

Specialus LATGA apdovanojimas populiariausiam muzikos autoriui įteiktas Vytautui Bikui. „Labai malonu gauti apdovanojimą tokiu sudėtingu laikotarpiu. Ačiū šeimai už palaikymą“, – sakė jis, prie renginio prisijungęs virtualiai.

Už viso gyvenimo nuopelnus lietuviškai muzikai specialiu apdovanojimu pagerbtas muzikos kritikas, estrados ir masinių renginių režisierius, publicistas Kazimieras Šiaulys.

M.A.M.A apdovanojimų nominacijos: (nugalėtojai paryškinti)

Metų albumas

 • Inga Jankauskaitė – „Tau ir man“
 • „Abudu“ – „Gaisras“
 • „Solo Ansamblis“ – „Olos“
 • „Beissoul & Einius“ – „Questions In The Dark“ 
 • „Happyendless“ – „Utopia“ 

Metų alternatyvos grupė / atlikėjai

 • „Egomašina“
 • „Graži Ir Ta Galinga“
 • „Kamanių šilelis“
 • „shishi“
 • „Solo Ansamblis“

Metų atlikėjas(-a)

 • Inga Jankauskaitė
 • Jurga
 • Vidas Bareikis
 • Monika Liu
 • OG Version

Metų elektroninės muzikos grupė / atlikėjai

 • „Beissoul & Einius“
 • „Happyendless“
 • Jovani
 • „Solo Ansamblis“
 • Ten Walls

Metų proveržis

 • „Abudu“
 • FC Baseball
 • Jessica Shy
 • OG Version
 • „The Roop“

Metų popgrupė, atlikėjai

 • Jazzu
 • Justinas Jarutis
 • „Sisters on Wire“
 • „The Roop“
 • Vidas Bareikis

Metų hiphopo grupė, atlikėjai

 • Ironvytas
 • „Flying Saucer Gang“
 • OG Version
 • Omerta
 • „Vilniaus Energija“

Metų grupė

 • „ba.“
 • „Beissoul & Einius“
 • „Happyendless“
 • „The Roop“
 • „Solo Ansamblis“

Metų koncertinė grupė / atlikėjai

 • Jazzu
 • „Lilas ir Innomine“
 • OG Version
 • „Solo Ansamblis“
 • Vidas Bareikis

Metų daina

 • „Sisters On Wire“ – „Mėlyna mėlyna“
 • „The Roop“ – „On fire“
 • Vidas Bareikis – „Aš nepamesiu savo dainos“
 • Monika Liu – „Vaikinai trumpais šortais“
 • „Saulės Kliošas“ – „Paskambink man“

Metų progresyvios popmuzikos grupė / atlikėjai

 • Angelou
 • Free Finga
 • Keanu Blunt
 • MEANDI
 • Paula

Metų roko grupė / atlikėjai

 • „Abudu“
 • „Aklì“
 • „ba.“
 • „jautì“
 • „shishi“

Metų tradicinės popmuzikos grupė / atlikėjai

 • Inga Jankauskaitė
 • „Man-go“
 • Saulius Prūsaitis
 • „Studija“
 • Virgis Stakėnas   

Metų vaizdo klipas

 • „Solo Ansamblis“ – „Dansingas“
 • Free Finga – „Manęs daugiau“
 • Jurga – „Try me“
 • Keanu Blunt – „Išvažiuoju“
 • „The Roop“ – „On fire“  
Lietuvos muzikos apdovanojimų M.A.M.A 2020 svečiai (103 nuotr.)
+97
Skaitykite daugiau