Kaip neužsisėdėti: 4 pratimai tiesiog darbo kėdėje

Mankšta darbe – geresnė diena! / Vida Press nuotr.
Mankšta darbe – geresnė diena! / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-04-21 14:19
AA

Sustingę raumenys, nugaros ir sąnarių skausmai bei apėmęs tingulys – būsena, gerai pažįstama daugeliui sėdimą darbą dirbančių žmonių. Be to, užsisėdėjimas mažina protinę veiklą, darbo našumą, skatina apatiją ir veda į įvairius lėtinius susirgimus. Sveiko gyvenimo būdo šalininko Lino Ramybės teigimu, to išvengti labai paprasta, mat mankštintis galima tiesiog darbo kėdėje.

„Mankšta darbo metu – tai būdas atsipalaiduoti, pamiršti stresą ir padidinti savo darbo našumą“, – sako L. Ramybė ir dalijasi keturiais pratimais, padėsiančiais išjudinti kūno raumenis ir sąnarius nė neatsitraukiant nuo darbo stalo.

Tai ne tik pagerins kraujotaką, mąstymą, atpalaiduos raumenis, bet ir padės atsikratyti blogų įpročių.

„Blogi įpročiai išeiginių neturi. Pasimankštinti darbo metu, tiesiog sėdint savo darbo vietoje, dažnai nedrąsu, nes baiminamasi kolegų požiūrio. Žmonės pamiršta, kuo tai naudinga, ir kreipia dėmesį į kitų nuomonę. Siūlau pradėti nuo savęs, taip geru pavyzdžiu užkrečiant ir kolegas.“

4 pratimai darbo vietoje

Siūlomi L. Ramybės pratimai skirti viso kūno mankštai. Treneris juos atlikti rekomenduoja palaipsniui: kartoti 1–2 kartus per dieną. Kiekvieną pratimą atskirai galima atlikti pusvalandžio trukmės intervalu: pradėti nuo kaklo, pečių mankštos ir baigti atsispaudimais.

1. Mankšta pradedama nuo galvos ir kaklo srities. Galvos sukimo, pečių srities raumenų pratimai padeda atsipalaiduoti ir nuimti stresą. Jie naudingi ir reikalingi tiek vyrams, tiek moterims. Pratimas atliekamas sėdint kėdėje, rankas padėjus ant šlaunų. Lengvais judesiais lenkiame galvą pečių link į kairę, po to į dešinę pusę, aukštyn ir žemyn. Pasukame ir pečius. Pratimą kartojame penkis kartus.

2. Pritūpimai suaktyvina kraujotaką kojose. Nugara tiesi, kojos pečių plotyje, rankos priešais. Įtūpstai atliekami virš kėdės, stengiantis jos nepaliesti tam, kad būtų išlaikyta fiksuota pozicija, padėsianti labiau įtempti raumenis. Sekundę palaikome, pritūpimus kartojame 10–15 kartų.

3. Trečias pratimas atliekamas sėdint kėdėje, ištiesus ir lygiagrečiai grindims pakėlus koją. Pėda fiksuojama taip, kad kojų pirštai žiūrėtų į žmogų. Patempiama kulkšnis ir blauzda. Kai kojų pirštai žiūri į žmogų, tempiama apatinė kojų dalis. Pratimo metu penkis kartus reguliariai įtempiame pėdą ir atpalaiduojame. Tuomet koją nuleidžiame ir keičiame kita.

4. Paskutinis pratimas skirtas rankų tricepsams stiprinti. Kadangi ši mankšta pasižymi intensyvumu, ji daugiau rekomenduojama vaikinams. Rankomis įsikimbama į stabilios kėdės kraštą, o kojos ištiesiamos palei žemę. Jos paremiamos ant kulnų. Kojas laikydami tiesiai, lenkiame tik rankas, leisdami kūną žemyn – kuo žemiau, tuo sunkiau. Šį pratimą rekomenduojama pakartoti tris kartus, po 5–7 nusileidimus.