Kaip natūraliomis priemonėmis sumažinti kraujospūdį?

Žemo kraujospūdžio bėdos / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-03-01 11:24
Hipertenzija, arba padidėjęs kraujospūdis, vargina daugelį žmonių. Žmogus gali ilgai nejausti jokių šios ligos simptomų, tačiau ji, kaip tylus žudikas, gali padaryti daug žalos visam organizmui, pažeisdamas arterijas, širdį, inkstus, akis, rašo everydayhealth.com.

Hipertenzija yra diagnozuojama, kuomet  sistolinis arterinis kraujo spaudimas yra didesnis ar lygus 140 mmHg, o diastolinis – didesnis ar lygus 90 mmHg. Senstant  kraujo spaudimas turi polinkį didėti.

Dažnas žmogus, besimatuojantis kraujo spaudimą namuose, pastebi, kad rezultatai gali skirtis net per kelias minutes.

Štai kokius patarimus pateikia Amerikos šeimos gydytojų akademija tiems, kurie nori tinkamai pasimatuoti kraujo spaudimą namuose:

  • Nevartokite kofeino turinčių produktų, alkoholio ar tabako bent 30 minučių iki kraujo spaudimo matavimo.
  • Apsilankykite tualete ir ištuštinkite šlapimo pūslę prieš matuodami kraujo spaudimą.
  • 3–5 minutes  pailsėkite, nusiraminkite ir tik tuomet matuokite kraujo spaudimą. Nekalbėkite.
  • Atsisėskite patogiai atrėmę nugarą, nesukryžiuokite savo kojų ar rankų.
  • Savo kairiąją ranką laikykite širdies lygyje, padėtą ant stalo, nejudėkite.
  • Manžetė turi stipriai priglusti prie plikos rankos. Tačiau neperspauskite – po ja dar turėtų tilpti vienas pirštas.
  • Manžetės apatinis kraštas turėtų būti ne arčiau kaip 2 cm nuo alkūnės linkio.

Kaip galima sumažinti padidėjusį kraujo spaudimą?

Mokslininkai jau seniai įrodė, kad gyvenimo būdo pasikeitimai vaidina itin svarbų vaidmenį kraujo spaudimo reguliavime. Labai rekomenduojama yra sumažinti druskos vartojimą, mesti rūkyti, valgyti daugiau augalinio maisto, reguliariai sportuoti arba daryti mankštą, mažinti antsvorį, kontroliuoti stresą.

Štai dar keletas patarimų apie mitybą ir streso valdymą, kurie yra pateikiami knygoje „500 laiko patikrintų naminių receptų ir jų mokslinis pagrindimas“ (500 Time-Tested Home Remedies and the Science Behind Them).

Valgykite žuvį. Buvo nustatyta, kad tokioje riebioje žuvyje, kaip sardinės, skumbrė, lašiša, esančios omega-3 riebalų rūgštys mažina vidutinio laipsnio padidėjusį kraujo spaudimą.

Valgykite obuolius. Obuolių žievėje yra daug cholesterolio kiekį mažinančių skaidulų – pektinų ir flavonoidų, kurie saugo nuo kraujagyslių susiaurėjimo.

Būkite dėmesingi. Moksliniai tyrimai įrodė, kad reguliari meditacija gali padėti valdyti hipertenziją. Taigi susikurkite savo ritualus: dėmesingai šukuokite savo plaukus arba įtrinkite kremą ant savo rankų ar kojų. Arba paprasčiausiai kartokite mantrą užmerktomis akimis ir atsipalaidavę. Būti dėmesingam – reiškia įsiklausyti į savo pojūčius tą akimirką (prisilietimą, kvapą, garsus).