Kaip atrodys pavasarį Vilniuje duris atversiantis viešbutis „Pacai“?

Viešbučio „Pacai“ vizualizacija / "Pacai" vizualizacija
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-09-07 13:24
Individualūs potyriai. Už durų paliktas standartinis mąstymas. Naujas požiūris į svetingumą. Vilniuje, Didžiojoje gatvėje, kitąmet pavasarį duris atversiantis pirmasis „Design Hotels“ tinklo viešbutis Baltijos šalyse – „Pacai“ – pasiūlys demokratiškos prabangos koncepciją.

Viešbučio vadovų teigimu, Lietuvoje klasikinių, aukštos kokybės paslaugas siūlančių viešbučių pasiūla sparčiai auga. Viešbutis „Pacai“, kuriame veiks du restoranai, keturios konferencijų salės, sporto erdvė ir SPA, įrengiamas istoriniuose baroko stiliaus Pacų rūmuose, šalia sostinės Rotušės aikštės. Būtent XVII a. pastatytų istorinių rūmų autentika, kupina įvairių laikmečių akcentų, ir jos atkūrimas modernia architektūros kalba sužavėjo „Design Hotels“ atstovus. Tai padiktavo ir paties viešbučio koncepciją – derinti prabangą su kūrybine laisve.

Pasak Giedrės Rozmanaitės, viešbučio „Pacai“ pardavimų ir rinkodaros vadovės, „Design Hotels“ tinklas, kuris jungia daugiau nei 300 viešbučių visame pasaulyje, tiek lokacijas, tiek partnerius renkasi itin preciziškai.

Tai puikus pasiekimas Vilniui, nes kol kas nei Rygos, nei Talino viešbučiai tinklo vadovų nesudomino.

„Prie tinklo kviečiami prisijungti tik tie viešbučiai, kurie turi aiškią koncepciją, savitą istoriją ir orientuojasi į keliautojo, kuriam svarbiausia patyrimas ir prasmė, poreikius. Kasmet tik keletas viešbučių atrenkami ir priimami į išskirtinumą pabrėžiančio tinklo šeimą. Mūsų derybos truko daugiau nei metus, bet įrodėme Pacų rūmų ir viso miesto unikalumą. Tai puikus pasiekimas Vilniui, nes kol kas nei Rygos, nei Talino viešbučiai jų nesudomino.“

„Design Hotels“ nariai neturi bendro vizualinio identiteto, kiekvienas iš jų yra savitas ir pasakoja savo individualią istoriją. Tiesa, viešbučiai skirstomi pagal laisvalaikio praleidimo pobūdį ar lokaciją ir kiekvienas iš jų turi savitą potyrio filosofiją. Pavyzdžiui, tik su sraigtasparniu galima pakilti į Šveicarijos kalnuose esantį viešbutį arba klausytis vandenyno ošimo ir plaukioti atviroje viešbučio verandoje Brazilijos paplūdimyje.

„Pacai“ prisijungs prie urbanistinio tipo, dažniausiai pagrindinėse miestų gatvėse įsikūrusių viešbučių.

Autentiškas freskas derins su modernaus dizaino kūriniais

Viešbutyje bus įrengti 99 kambariai bei 6 apartamentai. Dizainerių ir architektų komanda atkuria Pacų rūmus išlaikydami baroko elementus ir jungdami juos su dabarties architektūros tendencijomis.

Prie atidengtų kelis šimtmečius skaičiuojančių freskų bus derinami šiuolaikinio interjero dekoro elementai, baldų dizaino profesionalų kūriniai ir autoriniai dailininkų darbai, sukurti specialiai viešbučiui.

Rūmų sienos lyg gyvoji istorijos knyga

Pacų rūmų istorija prasideda XVII a., kai didysis etmonas Mykolas Kazimieras Pacas įsigijo pastatą ir pavertė jį vienu puošniausių sostinės Senamiesčio objektų. Rūmuose lankėsi Lenkijos karaliai, Rusijos imperatoriai, pergalingose iškilmėse dalyvavo Napoleonas I.

Viešbučio architekto Sauliaus Mikšto teigimu, išliks dauguma XVII a. erdvių. Kelių šimtmečių istorijos įspūdį perteiks kambariai su autentiškomis freskomis, mistinė laiptų erdvė, įvairūs radiniai, kuriuos kelios architektų ir interjero dizainerių komandos sumaniai sujungė į vientisą visumą.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai